Skocz do zawartości

Naprawa zderzaka


buc niskopienny

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę połamałem zderzak i mocowanie lampy przedniej. Może ktoś naprawiał coś podobnego i może polecić w mazowieckim? Jest trochę firm naprawiających podobne rzeczy ale jeśli ktoś już gdzieś robił i może polecić to poproszę. Robiłem już podobną naprawę w ASO i tam niestety klejenie nie wchodzi w rachubę. Uszkodzenie nie jest duże i szkoda mi wyrzucać sprawną lampę i nieco pokiereszowany zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buc niskopiennyRozważ zakup spawarki do plastiku. Za 150 zł można kupić wystarczającą na domowe potrzeby. Zwraca się przy kilku elementach, a wystarczy trochę potrenować na starym zderzaku, by nabrać wprawy. Oczywiście w zakresie w miarę normalnych pęknieć/obłamań itp., a nie jakiejś rzeźby, bo to na początku jest trudne, ale jakieś mocowania zderzaka, czy lamp to bez problemów sam ogarniesz:)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lipton napisał:

@buc niskopiennyRozważ zakup spawarki do plastiku. Za 150 zł można kupić wystarczającą na domowe potrzeby. Zwraca się przy kilku elementach, a wystarczy trochę potrenować na starym zderzaku, by nabrać wprawy. Oczywiście w zakresie w miarę normalnych pęknieć/obłamań itp., a nie jakiejś rzeźby, bo to na początku jest trudne, ale jakieś mocowania zderzaka, czy lamp to bez problemów sam ogarniesz:)

Zgadzam się. Jak masz trochę smykałki, to na 100% sobie poradzisz z naprawa zderzaka(wiadomo... Ładna chwilę trzeba popraktykowac)  Dodatkowo później naprawisz wszystko co się połamie i jest plastikowe (prawie za frico). Patrzysz jaki materiał np ABS , PP, czy inne... (Zazwyczaj jest z tyłu napis z czego to zrobione). Dobierasz odpowiednią "łaskę" spoiwa i fruuu... (To tak w skrócie opis)  Ps ile razy mi już się ta spawarka przydała... Jest mała ,kompaktowa, z regulacją temp. Służy za spawarkę do plastiku, miniopalarke, minisuszarke . Ps. Nie trzeba zawsze się pchac z tym grubym kulfonem, do opalania farby... ;P

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qubu666-Baja napisał:

Tak, jak mówisz... :) Ps. A  babuni ,jak "berło" od klozetu się złamie, to po naprawie, jeszcze obiadek ,surówa i kompocik się znajdzie, dla sprytnego wnusia ;P (dobra... koniec jaj. Nie robię offtopa. ;)

 

Dobra, przemyślę zakup spawarki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raj z tą spawarką. Kupiłem "kratkę" halogenów OBK 2001 ze złamanymi mocowaniami za 30zł (dwa lata temu akcja była i było to wg mnie prawie za frico) . Wzór kształtu mocowań miałem z drugiej kratki, całej... Pobawiłem się ,pobawiłem , dremelem wyszlifowalem na kształt oryginału, test wytrzymałości(bez wzmocnień ,zbrojenia) i debiut udany "od strzała". Kratkę sprawną kupiłem drożej ,ale "pic" polegał na dostępności tych kratek. Jakoś wtedy było ich mało i drogie, a ta spawarka załatwiła temat "spłaty" od razu po wyjęciu z pudła. Czas i siano na +. Ps. Będziesz zadowolony z decyzji o  kupnie, na bank. Powodzenia

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...