Skocz do zawartości

Wymiana radia w Forku XT z 2015 roku


mackowiakp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Forka XT z 2015 roku, kupiony w salonie w grudniu na wyprzedaży. Piszę o tym bo prawdopodobnie jest to produkcja z końca roku co może okazać się istotne.

Z salonu odebrałem go już z wymienionym oryginalnym radiem na radio Blaupunkt Cape Town. Oryginalne nie miało navi. Blaupunkt okazał się kompletną pomyłką. Najpierw padło sterowanie z kierownicy, potem każde navi zaczęło się wieszać, nie wyświetla obrazu z kamery cofania mimo iż kamera na pewno sprawna. A teraz odbiera chyba tylko z 5 stacji a i tak gubi je, podobnie jak gubi WiFi. Tragedia za ponad 4,5 tys.

Zakupiłem - ale jeszcze nie dostałem - coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/radio-android-subaru-forester-wrx-xv-crosstrek-64g-9677203829?

Dedykowane radio do tego rocznika Forka + okablowanie + moduł CANBUS + kamera cofania HD


Z tego co czytałem to Subaru akurat w 2015 roku zmieniło w Forku sterowanie radiem z kierownicy z CANBUS na rezystancyjne.
Mam następujące pytania

- jak sprawdzić bez rozmontowywania paneli jaki jest zastosowany rodzaj sterowania z kierownicy?
- jeżeli potrzeba to jak podłączyć moduł CANBUS (nowe radio ma sterowanie rezystancyjne). Ewentualnie jakiś schemat?
- czy w tym modelu samochodu sterowanie klimą jest mechaniczne poprzez linki (jak widziałem na filmach na YouTube) czy czysto elektroniczne (jak w nowszych modelach) no i jak to sprawdzić bez demontaży?

 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez mackowiakp
błąd stylistyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak coś to kupuj chinola na alliexpres z wysyłką z Europy (przyjdzie do tygodnia i jest o połowę tańszy niż na allegro). Wybieraj z PX6, lub z PX5 i minimum 4GB ramu.  Seicane czy Yensun dają radę. (Seicane daje gwarancje na rok - przynajmniej tyle). Tylko dobierz dokładnie model do swojego auta (aby dali odpowiednie przejściówki). Najlepiej wymontować obecne radio porobić zdjęcia wtyczek i przesłać im w celu potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...