Skocz do zawartości

Pasek rozrządu Subaru Outback 2,5


loreno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w załączeniu zdjęcie z książki serwisowej, czy ten zapis oznacza że w 2016 roku był wymieniony pasek rozrządu przy przebiegu 260 020 km ? obecnie jest 305 000 km , jakieś sugestie ?, dzięki i Pozdrawiam 

IMG-20210308-04150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś auto i nie znasz jego dokładnej historii serwisowej to ja bym zapisami się nie kierował. W 2,5 wymienia się rozrząd co 100k. Oczywiście odpowiedniego producenta. Przy innych nie sądzę, że na 100k starcza. 305k oznacza rozrząd i świece. Kumpel kiedyś mondeo kupił. Zaufał zapiskom w serwisówce i musiał do kosztów rozrządu doliczyć jeszcze remont motoru:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, loreno napisał:

jaki jest ten odpowiedni rozrząd i świece - producent - i jaki ~ koszt - dzięki za pomoc

oryginalny z oznakowaniem lub aprobatą Subaru bez jakiś tam Valeo czy innych badziewi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale niewiele mi to mówi może jakiś link itp. ?
Linki tu nie dostaniesz. To forum sponsorowane przez importera marki. Takie działania są wbrew regulaminowi forum.
Rozrząd oryginalny OEM kupisz w ASO. Podobno warto, pamiętaj o wymianie pompy wody. OEM ponoć wytrzymuje dwie wymiany "rozrządu" i tak zaleca producent. Ale kto wie co masz teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, loreno napisał:

dzięki ale niewiele mi to mówi może jakiś link itp. ?

 

Rozrząd + pompa wody + paski klinowe + płyn chłodniczy Eneos. (rozrząd na pasku mitshubosi, pompa wody aisin, rolki + napinacz). Tak mam u siebie. 

 

Około 1700 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 21:30, STRAZAK napisał:

oryginalny z oznakowaniem lub aprobatą Subaru bez jakiś tam Valeo czy innych badziewi.

 

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że Valeo jest jednym z dostawców części na linię montażową Subaru? :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy Valeo ma w swojej ofercie paski rozrządu? (Bo może czegoś nie wiem)

 

Po prostu - ględzenie o "badziewiu" "Valeo" jest nieporozumieniem. Jest to producent bardzo wielu części dla różnych marek samochodów do fabryk.

A w przypadku pasków rozrządu do Subaru, to akurat Mitsuboshi to nie jest dla mnie wyznacznik czegokolwiek. "Parę" w mojej karierze się zerwało.

Po gwarancji (to przyznaję) ale przed upływem 5 lat lub 100000km. Więc przestałem je stosować i problem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorenoJa już drugi raz zakładałem pasek Mitsuboshi (zmieniałem wcześniej niż to było konieczne ze względu na UPG), a jak kupiłem samochód to był też na takim pasku. Mój mechanik nigdy nie zauważył, żeby coś niepokojącego się z nimi działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 06:56, house_1 napisał:

 

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że Valeo jest jednym z dostawców części na linię montażową Subaru? :P

 

 

Tak (wiem tylko pytanie po co skoro są lepsze rozwiązania ale te są najbardziej ekonomiczne) i nie ( nie sądzę żeby w tym aspekcie sprawy ktoś z projektantów-ekonomistów się przejmował co się będzie działo z pojazdem po skończeniu gwarancji) z pełną świadomością napisałem co napisałem i na co dzień omijam tę konkretną markę szerokim łukiem co polecam każdemu innemu użytkownikowi jakichkolwiek pojazdów a dzięki temu mam o wiele mniej zmartwień (reklamacje, niepasujące elementy). Co do paska Mitsuboshi jak sam napisałeś zarwały się po czasie a więc ..... Każdy jeden pasek nawet kewlarowy kiedyś pęknie kwestia dokładności i sposobu montażu. Nawet na naszym forum było sporo tematów o niepasujących różnych elementach z logo wspomnianej firmy, wejdź na forum Alfa Romeo (miałem dwie) i tam rzuć hasło że Valeo jest super (może cię nie zbanują ale pojadą jak na dzikim ośle) w kwestii elektroniki porażka, układ sprzęgłowy - można czasami trafić dobrą sztukę, o innych elementach już nawet nie wspomnę a przez prawie 30 lat praktyki troszkę się tego nazbierało. Jeśli uważasz że wspomniana firma jest super-hiper to masz takie prawo ale zawsze znajdzie się ktoś kto ma odrębne zdanie (patrz ja) i nie dlatego że się nie znam tylko dlatego że akurat Włoską motoryzację znam nawet bym powiedział za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, STRAZAK napisał:

Jeśli uważasz że wspomniana firma jest super-hiper

 

Nie powiedziałem że jest super-hiper, tylko że to dostawca na pierwszy montaż i nie jest "badziewiem". Mam "parę" lat praktyki w naprawie samochodów i....

 

7 minut temu, STRAZAK napisał:

dlatego że akurat Włoską motoryzację znam nawet bym powiedział za dobrze.

 

....akurat Valeo to firma francuska. I we francuzach jest bardzo mocna. A jak komuś nie pasuje jakaś motoryzacja (np. samochodów na "F" się nie kupuje), to jego prawo.

 

Każdy producent samochodów gdzieś jest mocny, a gdzieś słaby. Tak jak jego dostawcy.

 

10 minut temu, STRAZAK napisał:

Co do paska Mitsuboshi jak sam napisałeś zarwały się po czasie

 

Po upływie gwarancji, a nie po przewidzianym interwale. Sposobu montażu jakoś nie zmieniłem, tylko dostawcę pasków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 20:07, Szmiglo napisał:

Jeżeli kupiłeś auto i nie znasz jego dokładnej historii serwisowej to ja bym zapisami się nie kierował. W 2,5 wymienia się rozrząd co 100k. Oczywiście odpowiedniego producenta. Przy innych nie sądzę, że na 100k starcza. 305k oznacza rozrząd i świece. Kumpel kiedyś mondeo kupił. Zaufał zapiskom w serwisówce i musiał do kosztów rozrządu doliczyć jeszcze remont motoru:blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...