Skocz do zawartości

Kierowca rajdowy z... Sędziszowa Małopolskiego? Czyli o Harvesterze


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, beben napisał:

muszę kiedyś tam wybrać !!! W końcu jakaś nawierzchnia na której nie trzeba jechać na taś taś i można polatać bokami w zgodzie ze stoperem :mrgreen:

Nooo bęben.... :D Ty dopiero co się zachwycałeś jazdą między drzewami, a taka jazda po szutrze to jest znowu kolejna nowa galaktyka ;) Obiecuję, nigdy Cię przecież nie okłamałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek101 pozdrawiam serdecznie!! Wbijcie kiedyś pod namiot, niech młody dotknie sobie rajdówki czy usiądzie w środku :)

Tymczasem zapraszam na kolejny odcinek z serii: "Rajd oczami zawodnika, w roli kibica". Tym razem pojechaliśmy na 3. Głubczyce Rally, drugą rundę Tarmac Masters. Premiera dzisiaj o 18:00.
 

 

  • Super! 2
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, dawno mnie tu nie było.... Dzisiaj mała zapowiedź nadchodzącego rajdu wraz z onboardem z wczorajszych testów :) Zapraszam!

Już 18 czerwca po ponad 8 miesięcznej przerwie znowu stanę na starcie do rajdu. Tym razem będzie to rajd wyjątkowy z kilku powodów. 
Po pierwsze będzie to Rajd Polski | Rally Poland, który w tym roku obchodzi swoje 100 lat istnienia. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Rajd Polski to drugi najstarszy rajd samochodowy na świecie. Pod tym względem przebija go tylko słynne Monte-Carlo.

Drugi powód to taki, że pierwszy raz stanę na starcie rajdu zaliczanego do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy FIA ERC. Jest to fakt o jakim nawet nie śniłem jeszcze kilka lat temu.

Dzięki zespołowi Subaru Historic Rally Team otrzymałem szansę na walkę o ten prestiżowy tytuł. Specjalnie w tym celu został przygotowany nowy samochód Subaru Impreza N14. Jest to samochód, który jeszcze całkiem niedawno był najszybszy na naszych krajowych oesach i nie tylko. W takim samochodzie, Kajetan Kajetanowicz zdobył 4 tytuły Mistrza Polski w latach 2010-2013.

W mojej kategorii jest zgłoszonych łącznie 7 samochodów. Zrobiłem mały „research” na temat swoich rywali i mogę powiedzieć tylko, że łatwo nie będzie. Niektórzy mają długie doświadczenie w cyklu ERC, inni mają na koncie grubo ponad 100 startów w rajdach, ale głównie w kraju swojego pochodzenia. Ciekawy jestem także osiągów samochodu Toyota Yaris Rally Kit-2, który jest nowością w rajdach.

Pod kątem rywalizacji rajd zapowiada się bardzo ciekawie. Organizator rajdu, ze względu na stulecie jego istnienia przygotował specjalny wariant trasy. Rajd, który niemal w całości rozegra się na mazurach, swój finał będzie miał w Warszawie na ulicy Karowej. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak duże znaczenie ma ta ulica dla polskich rajdów.

Wiele osób pyta mnie co uważam o takim wariancie trasy, a zwłaszcza o tak długiej „dojazdówce”? Dla niewtajemniczonych musimy pokonać dystans z Mikołajek do Warszawy w rajdówce. Ja uważam, że pomysł, mimo że wymagający, to jest bardzo fajny. W moim odczuciu jest to świetne nawiązanie do tego czym rajdy były kiedyś. W moich oczach taki „historyczny” motyw, w stulecie rajdu wygląda bardzo dobrze. 

Już niedługo sezon czas zacząć! A Was zapraszam do Mikołajek w celu podziwiania rywalizacji najlepszych kierowców z całej Europy. Do zobaczenia!

 

 

  • Super! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Harvester napisał:


Wiele osób pyta mnie co uważam o takim wariancie trasy, a zwłaszcza o tak długiej „dojazdówce”? Dla niewtajemniczonych musimy pokonać dystans z Mikołajek do Warszawy w rajdówce. Ja uważam, że pomysł, mimo że wymagający, to jest bardzo fajny. W moim odczuciu jest to świetne nawiązanie do tego czym rajdy były kiedyś. W moich oczach taki „historyczny” motyw, w stulecie rajdu wygląda bardzo dobrze. 
 

 

 

W rajdach o to chodzi...by być o określonej godzinie w określonym miejscu. Tak czy inaczej ale chyba do tej pory coś z tego zostało. Piloci wiedzą o tym najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...