Skocz do zawartości

Dziwna sprawa P0031 Help !!


ThatSubiBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi pomoc i mial juz taki przypadek. 

2002 Impreza wrx UK ej205 

Sprawa wyglada dziwnie i walcze z nia juz 2gi tydzien. Gdy sprawdzilem swoje korekty paliwowe byly na +15% wiec zaczolem szukac lewego powietrza. Gdy uszczelnilem silnik zaczely sie problemy. Silnik zaczol mi wywalac blad grzalki P0031 ok wiec zaczolem sprawdzac i testowac sonde , wtyczki sondy i ECU, uziemienie do ECU. kupilem nowa sonde bo stwierdzilem ze moze taj juz jest stara i sie konczy. Zalozylem nowa (DENSO) i problem na 30 min zniknol ... i znow to samo! 

Brak rezystancji na kablach i wszystkie maja ciaglosc od wtyczki do ecu , z ecu do uziemienia. Rezystancja na sondach 0.8 ohma na dwuch sondach nowa miala taka sama jak wyciaglem z pudelka. Gdy podgrzeje je palnikiem produkuja napiecie i jak podlacze je pod 12V grzalka dziala. Wiec mysle ze sensory sa ok... 

Napiecie jakie mam na wtyczne do sondy od ecu na wlaczonej stacyjce silnik nie dziala : Kabel zolty czerwony 12.4v kabel od przekaznika , czarno czerwony, ktory idzie do ecu na piny 4i5 12V (przy wlaczonym silniku ma 14.6V ,gdzie moje lawowanie silnika jest 14.4v) dwa kable bialy i czarny (przewod ekranowany podlaczony na pin 18 napiecie 1V) piny w ECU 19 i 29 napiecie 4.8V (takze na wlaczonym silniku) kable wygladaja ok sprawdzilem wiazke oczyscilem piny dogiolem je dla lepszego kontaktu. Silnik chodzi jak traktor i na wolnych obrotach prawie gasnie bo mu brakuje sygnalu sondy...  ECU takze wymienilem na inne i napiecia nadal takie same. 

Czy ktos mogl by mi sprawdzic jakie napiecia ma na swojej wtyczce bo one sa cos podejzane dla mnie. A mi rece opadaja od tego. Auto chodzilo poprawnie i bardzo plynnie niczym uszczelnilem caly silnik. 

Mam nadzieje ze was nie zanudzilem ty tematem ale przeszukalem polowe neta juz czy ktos mial taki problem i nic nie znalazlem. 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...