Skocz do zawartości

Outback III 2006 4EAT - pocenie wokół bagnetu skrzyni


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

@sartekMusisz przejść przez te wszystkie pozycje skrzyni i odczekać minutę zanim sprawdzisz. Ostatnio właśnie z tym walczę (dlatego pytam), bo dopiero po sprawdzeniu zgodnie z serwisówką wychodzi mi że mam pół centymetra poniżej minimum na hot (po wymianie chłodnicy mechanik musiał uzupełnić, a ja teraz po swojemu jeszcze to weryfikuję). Dolałem już kapkę, ale dalej wychodzi, że jest jeszcze poniżej minimum (w zasadzie praktycznie poziom nie drgnął). Z kolei jak zrobiłem pomiar bez "przelatywania" po skrzyni, to jest prawie full (przypadek? nie sądzę...). Dodam, że sprawdzałem to w tym samym miejscu po tej samej trasie (50 km).

@ewemarkamSwoją drogą zastanawiam się czy taki drobny niedobór ATF na bagnecie może wynikać z jednak nie do końca płaskiego parkingu, bo przecież z poziomicą nie będę jeździł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał:

Miałem na myśli wyłącznie sięganie po bagnet, gdy wszystko dookoła jest rozgrzane :)

no i? Boisz się sięgnąć po coś, co ma 40 stopni? Nikt nie mówi żeby dotykać rozgrzanego katalizatora.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i? Boisz się sięgnąć po coś, co ma 40 stopni? Nikt nie mówi żeby dotykać rozgrzanego katalizatora.  
W sumie facet ma rację, jeśli w okolicy jest turbo to może być ciepło. Ale z drugiej strony samochodu nie ma nic co może oparzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:
24 minuty temu, lutek34 napisał:
no i? Boisz się sięgnąć po coś, co ma 40 stopni? Nikt nie mówi żeby dotykać rozgrzanego katalizatora.  

W sumie facet ma rację, jeśli w okolicy jest turbo to może być ciepło. Ale z drugiej strony samochodu nie ma nic co może oparzyć.

Panowie ja piję a Wy pijani jesteście!? Nawet nie wiemy czy facet ma turbo, po drugie nikt tutaj nie pisze żeby gonić fure do odcinki i zaraz po tym sprawdzać poziom ATF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, sięgałem po bagnet po normalnej jeździe, na rozgrzanym silniku. Silnik NA. Nie wiem, ile co ma tam stopni, ale pod maską zimno nie było. Po prostu uważałem, żeby niczego przypadkiem nie dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkamNie chcę zakładać nowego wątku, więc tu podpytam. Po wymianie chłodnicy walczę z ustawieniem poziomu ATF w skrzyni. Mam o 1 cm poniżej low (na hot przy pomiarach zgodnych z manualem). Ile tak na oko dolać? Dolałem raz, takim małym chlupnięciem i następnego dnia było mniej więcej tak samo, może drgnęło o milimetr, ale tego nie jestem w stanie stwierdzić. Boję się, że przeleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkamTego się obawiałem. Na razie wlałem pewnie z 200 ml, bo dziś znów dolewałem - większą kapkę niż ostatnio. Jutro znów sprawdzę poziom, bo świeżo po dolaniu to mam z mierzeniem złe doświadczenia, bo marny pomiar wychodzi. Może jeszcze ze 150 ml ATFu mam na dnie puszki, ale to pewnie maksymalnie tyle, więc mogę tym nie dobić nawet do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
5 minut temu, Billus napisał(a):

@sartek

Odkopię trochę temat. Posiadasz może wymiary tej uszczelki / oringu? 

Zauważyłem u siebie podobne przypocenie jak i latający bagnet :mellow:

Dodam że oring 8.8X1.9 jest za mały. 

https://allegro.pl/oferta/subaru-uszczelka-miarki-bagnetu-oleju-skrzyni-at-9652795527?snapshot=MjAyMS0wMy0xMFQwODozNjo1OS4xOThaO2J1eWVyOzdkYjM3YzVkNjAwZDRkYTM5YmE4NDgzZmM0YTA4MDBmYWQzZDdmNTRkMzQ1YzcyMmE4ZDE2YmY3MTc1YmRmYzc%3D

 

Ja kupiłem z tej aukcji i pasowała.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...