Skocz do zawartości

Forester SJ XT - opony do jazdy poza asfaltem


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, pitgol napisał:

Podpowiedźcie proszę w co się obuć do jazdy poza asfaltem? Paczam na dostępne gumki i w rozmiarze 225/60/17 wyboru praktycznie nie ma....

Panowie @KPR, @_akir_, @koziolek, @wujaszek_misza, @.Misza., @arkadio, @GregorWOT, @Pan Dziedzic, @Bartt Niewiadomski@Panzerpferd, @Oktan, @mattipk wesprzecie kolegę w potrzebie? Kolega bardzo fajny, bo miga światłami i macha do innych Subaraków:dance: Przez jakieś 1,5 minuty widzieliśmy się w lutym na Wisłostradzie :)

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pitgol napisał:

Podpowiedźcie proszę w co się obuć do jazdy poza asfaltem? Paczam na dostępne gumki i w rozmiarze 225/60/17 wyboru praktycznie nie ma....

szukaj 225/65/R17

ja osobiscie smigam na BFGoodrich AT T/A KO2 225/65R17 z obniżonym ciśnieniem do 1.8 i jest niezle - wg mnie wtedy zachowuje się jak szosówka tylko ciut głośniejsza :D

 

miejsca na skreconych kołach jest i nic nie trze

 

IMG_5016.thumb.JPG.1acf5720dae1e7fc97d6d713a15f1d99.JPGIMG_2176.thumb.JPG.f6b6a3b8d94931f67d323da3c14e7371.JPG

Edytowane przez _akir_
  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz isc hardcorowo to poszukaj na forach zagranicznych o opcji zmiany hamulcow z wersji non turbo i wtedy zakladasz felgi 16 lub nawet 15 cali - to Jak na serio chcesz Pociurac dzika w blocie. 
inaczej pozostaje Tobie 225/65/17 (BFGOODRICH at ko2), 215/65/17, 235/60/17 (cooper Discoverer at34s)) i tu masz spory wybor         
 Szukaj dobrej promocji

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Rzeczywiscie 225/65/17 pasuja? To bylaby bardzo dobra wiadomosc. Poprzednie forki zawsze liftowalem i na grubych oponach sie bawilem poza asfaltem. Teraz juz mi sie az tak nie chce kombinowac. Ot po prostu chce spokojnie przejechac „Wiosne na Pojezierzu” z Miloszem i miec buty na Plejady na terenowa na przyszlosc.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SJ XT zdecydowanie 225/65R17. Absolutnie nic nie obciera, a i wybór opon będziesz miał znacznie większy.

Kilka osób jeździ na Pirelli Scorpion AT Plus. Ja sobie je chwalę. Poza zimą jeżdżę na nich jako daily. Przyzwoita opona w sensownej cenie.

 

 

 

20190727_152957.jpg

HJBO9138.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandar G015, używam cały rok w różnym terenie i również dużo na czarnym, mega uniwersalne i chyba najlepsze jeśli chodzi o kompromis AT i ALL Season. Długo szukałem zanim kupiłem bo chciałem jedne opony na cały rok i uważam strzał za dziesięć punktów ;)

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mattipk napisał:

W temacie najlepiej obeznany @KPR na pewno pomoże :D

bez przesady;) 

ot zgłębiłem trochę wiedzy i długo goniłem króliczka:)

2 godziny temu, K0 MAR napisał:

Do SJ XT zdecydowanie 225/65R17. Absolutnie nic nie obciera, ...

tu się niestety nie zgodzę,  przy mocnym skręcie kół opona ociera o nadkola.

 

Mam BFG i w terenie są świetne,  sprawdziłem :) Na trasie jak to ATki są głośniejsze od szosowych. Ja na swoich zamierzam cały rok jeździć:)

20210227_151033.thumb.jpg.ddb6cb49ab077a961816db6257841ef5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bierz pod uwagę, że oponę masz już z ponad 20 mm większą średnicą, czyli wyższą. I w takiej sytuacji przy OEM ET może być tak, że profil/kształt nadkola nie pokrywa się z promieniem opony pracującej w nadkolu. Dodatkowo dochodzi agresywny kształt bocznych klocków bieżnika w BFG. Stąd pewnie efekt, że Ci obciera przy pełnych skrętach. Ja to skompensowałem mniejszym ET felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bierz pod uwagę, że oponę masz już z ponad 20 mm większą średnicą, czyli wyższą. I w takiej sytuacji przy OEM ET może być tak, że profil/kształt nadkola nie pokrywa się z promieniem opony pracującej w nadkolu. Dodatkowo dochodzi agresywny kształt bocznych klocków bieżnika w BFG. Stąd pewnie efekt, że Ci obciera przy pełnych skrętach. Ja to skompensowałem mniejszym ET felgi.

Zeby nie odkrywac kola na nowo - jaki masz model felgi u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K0 MAR napisał:

To, czy obciera o wnętrze nadkola, w przypadku ATka 225/65R17 bardzo zależy od ET felgi. U mnie przy feldze 7" ET 38 nie ma absolutnie żadnego obcierania. 

to tez nie do konca tak jest, mi w SJ XT wymieniali swego czasu na gwarancji nadkole bo szosowka obcierała i zrobiła sie dziura (jakis bład konskrukcyjny odlewu tego plastiku czy jakos tak)

co do obcierania przy AT to nie jest tak ze opona dotyka nadkola jest tam luz (nie jakis wielki ale jest luz) - mowie o moim przypadku

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, _akir_ napisał:

to tez nie do konca tak jest, mi w SJ XT wymieniali swego czasu na gwarancji nadkole bo szosowka obcierała i zrobiła sie dziura (jakis bład konskrukcyjny odlewu tego plastiku czy jakos tak)

co do obcierania przy AT to nie jest tak ze opona dotyka nadkola jest tam luz (nie jakis wielki ale jest luz) - mowie o moim przypadku

Mnie też wymieniano nadkole w Foresterze SJ i to dwukrotnie. Między nadkolem a oponą jest wyraźnie bardzo mało miejsca. Dlatego wrzucenie opon o większej średnicy łączy się już w przypadku niewielkich rozmiarów z koniecznością rozwiązania tego problemu. Dodatkowo zależy gdzie auto jeżdzi - na drodze gruntowej zawieszenie pracuje w większym zakresie i problem ocierania czy nawet uderzania koła o elementy karoserii wystąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...