Jump to content

Zasilanie pompy paliwa


Panbenonium

Recommended Posts

Witam

Spotkał sie ktoś z opinią, że po wymianie seryjnej pompy na wydajniejszą, trzeba też wymienić przewody zasilające na grubsze z uwagi na zbyt duży spadek napięcia podczas dużego obciążenia (granice 9-10 V) ?

Link to comment
Share on other sites

Troche w tym logiki jest, inf zaczerpnięte od pewnego Pana, który programuje Subaru. Dzwoniłem do niego, żeby umówić termin i właśnie zapytał mi się, czy jak zmieniłem pompę, to czy zmieniłem tez kable zasilające, bo wydajniejsza pompa może mieć na seryjnych przewodach za duży spadek napięcia, co w konsekwencji prowadzi, to niebycia wydajniejsza pompą. Tak w skrócie :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy ta teoria jest podparta jakimiś pomiarami. Owszem instalacja w starszych samochodach bywa kapryśna i np lampy dostają 13V zamiast napięcia które panuje w instalacji. Nic prostszego, zmierz napięcie jakie teraz masz na pompie. Jeśli będzie bliskie napięciu ładowania to zostaw.

Nie mam doświadczenia w grzebaniu w ECU i układzie paliwowym, ale nie słyszałem żeby się wymieniało okablowanie do tego. Ludzie uturbiają 1.6 z BWM i jakoś kabli innych do pompy nie ciągną.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...