Skocz do zawartości

Forek XT MY2015 - montaż kurnika :D


Francisza

Rekomendowane odpowiedzi

Hejho

 

Pytanie z gatunku dziwnych - czy ktoś z Was orientuje się w możliwości zmodyfikowania maski w ostatnim forku XT (Forek IV) tak, by móc (znów-w II i III miałam) mieć kurnik (wlot powietrza)? przepaczałam aledrogo i oeliks i nic :/ da się zamontować coś z innej edycji forka lub innego modelu?

 

dzięks

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adek101 napisał:

Coś takiego, to tylko chyba w US.

Screenshot_20201209-154611_Chrome.jpg

wygląda trochę jak rozwiązanie z Levorga tylko wpasowane w maskę forka. tak czy siak cudo.

 

6 minut temu, Michał W. napisał:

Gdzieś na rynkach azjatyckich Forester XT (SJ) miał kurnik więc może i oryginał da się zdobyć ale pewnie nie łatwo i raczej nie tanio. 

ano tego się właśnie obawiam.

nie wiem w ogóle czy trzeba wymienić całą maskę na taką z kompletnym kurnikiem (jak na powyższym foto) czy wystarczy wycięcie wlotu i założenie nadstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MKK napisał:

Cena nie jest dramatyczna. Ciekawe czy/jak faluje tak przy 170km/h

 

1150 USD + VAT + transport to wyjdzie co najmniej 6500 PLN

i to nie dramat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dommarc napisał:

 

1150 USD + VAT + transport to wyjdzie co najmniej 6500 PLN

i to nie dramat ?

a ile maska w aso zwykla wyjdzie? jak dla mnie, nie jest to chora cena. pytanie tylko w jakim stanie przyjdzie z usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dommarc napisał:

 

1150 USD + VAT + transport to wyjdzie co najmniej 6500 PLN

i to nie dramat ?

Widzę także oferty z inną ceną. 

Poza tym, warto porównać z ceną "normalnej" maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, M_isza napisał:

a ile maska w aso zwykla wyjdzie? jak dla mnie, nie jest to chora cena. pytanie tylko w jakim stanie przyjdzie z usa.

 

Dla mnie to jest absurdalnie chora cena :P

Oryginał aluminiowy (2-2,5 tys), naprawdę dobrej jakości zamiennik aluminiowy 1,2-1,5 tys.

Ja swoją używaną w idealnym stanie, oryginalną, w kolor, kompletną z wygłuszeniami i kierownicą powietrza do intercoolera kupiłem za 1600 z transportem.

 

obraz.thumb.png.cb9b64ef5d5e371c11ab8b4fbed93e60.png

 

3 minuty temu, MKK napisał:

Widzę także oferty z inną ceną. 

Poza tym, warto porównać z ceną "normalnej" maski

 

tego modelu ?

https://compressivetuning.com/product/xti-autodromo-hood/

podeślij link, bo ja na nią "zachorowałem". Mam plan na prezent na urodzinowy ;).

Na razie szukam jakiegoś sensownego cenowo transport.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dommarc napisał:

One są białe :P trzeba jeszcze pomalować

  • Unpainted
  • Coated with white gel coating
  • Fiberglass

OK, bo nie widziałem o którym "linku" mówimy. Może być, XTi Autodromo wygląda obłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DON Pietro napisał:

Nie gadaj że bardziej podoba Ci się goła maska


Może i nie podoba. Ale po ośmiu latach z legacy diesel wiem jak zachowuje się kurnik w różnych warunkach na autostradzie;) I to bywa uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Knurek1111 napisał:


Może i nie podoba. Ale po ośmiu latach z legacy diesel wiem jak zachowuje się kurnik w różnych warunkach na autostradzie;) I to bywa uciążliwe.

Jaka uciążliwość :evil2: TTTM

Miałem FXT MY2003 z wlotem. Teraz mam FXT MY2015 bez dziury w masce, a powietrze do intercoolera idzie w tunelu pod maską. Przy prędkościach "autostradowych+" maska w nowym też faluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł i na pewno dodaje charakteru...
Tylko pytanie - jak kwestia wygłuszenia tej maski z linków + fartuch czy jest on dodany do tych ofert czy samemu rzeźbisz ?  

Osobiście dla mnie cena za wysoka jak na taki bajer...ale każdy robi co chce ! 

Jak będziesz miał zamontowany kurnik to proszę pochwal się zdjęciami - chyba że ktoś taki już jest na forum :-)

W SH falowanie maski przez kurnik nie było aż tak irytujące - gorszy był dźwięk przepychanego powietrza w tym samym momencie ;-)

 

Ten autodrom wygląda najlepiej - pozostałe to doklejka kurnika z SH/SG do maski z SJ -> wygląda to dziwnie - nie pasuje według mnie...

Edytowane przez Nargond
Mały update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma "rzeźby" - The Autodromo hoods are proudly made and produced in California, USA. Each hood will be made with care and attention to detail will be met with the Compressive Tuning standards. Our Autodromo hoods are the closest things to a pure “plug-and-play” product and will require minimal prep before installation.

 

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1398/9853/products/compressive-tuning-xti-autodromo-hood-subaru-forester-xt-2014-2018-5_800x.jpg?v=1591783388Compressive Tuning XTi-Autodromo Hood Subaru Forester XT 2014-2018 – Import  Image Racing

Edytowane przez dommarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...