Skocz do zawartości

"Wyciszenie" wnętrza Forester SG polift


Perzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy obecnych niskich temperaturach pewna rzecz mocno daje mi w kość z moim SG. Chodzi o różnej maści hałasy pochodzące z wnętrza auta, stuki plastików, skrzypienie itp. Czy ktoś walczył z tym tematem ? Jakieś "typowe" dla tego modelu miejsca które można poprawić ? Póki co wyciszyłem osłony słupków, które czasem klekotały na wybojach i roletę bagażnika, ale po przesiadce z leciwego Volvo S70 mocno irytują mnie te hałasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spinki połamane, boczki drzwi, słupki plastikowe, tylną klapa (wkoło plastiku klapy mam uszczelkę drzwiową) dobrze jest też przesunąć rygiel tylnej klapy w stronę wnętrza auta, to bardzo dużo daje z tym że, trzeba potem mocniej klapa trzaskać bo się ciężej domyka.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał:

Może spinki połamane, boczki drzwi, słupki plastikowe, tylną klapa (wkoło plastiku klapy mam uszczelkę drzwiową) dobrze jest też przesunąć rygiel tylnej klapy w stronę wnętrza auta, to bardzo dużo daje z tym że, trzeba potem mocniej klapa trzaskać bo się ciężej domyka.

Spinki mam całe, bo wymieniałem ostatnio - dałem jakieś od peugeota z piankami, jest poprawa jeśli o same drzwi chodzi. Chyba rozbiore co sie da i podloze piankowe uszczelki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.02.2021 o 10:58, yaroz napisał:

IMG_20190220_173355.jpg

IMG_20190223_123710.jpg

IMG_20190223_121804.jpg

IMG_20190223_112309.jpg

IMG_20190223_112228.jpg

IMG_20190220_173422.jpg

Cześć. Planuje taki sam zabieg w swoim przedlifcie SG i mam pytanie. Ile metrów weszlo Ci tej maty 2.5 mm z bitmat, a ile pianki? Póki co u mnie zrobione nadkola od zewnątrz plus plastik tylnej klapy i wyszło 2 metry kwadratowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie pamiętam dokładnie, ale ja wziąłem metrówkę i mierzyłem, i zaokroągląłem potem do równych metrów, bo i tak jak kupowałem to  trzeba było to zaokrąglać do pełnych metrów, bo tak chciał sprzedawca. Przykładowo: jedne drzwi przednie 60x100cm x,2 czyli π razy oko na jedne przednie drzwi 1,2 m2 maty butylowej, na dwoje przednich drzi wychodzi ok 2,5 m2 (wytłumienie wnęki i zamknięcie jej potem też tą samą matą) potem jeszcze na boczek plastikowy poszła ta pianka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...