Skocz do zawartości

większy intercooler do FA20 - czy to ma sens


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pytanie jak w temacie - czy jest sens wrzucania większej chłodnicy powietrza od turboworks? Znalazłem takie coś na sieci

 

https://allegro.pl/oferta/intercooler-turboworks-subaru-wrx-forester-xt-2-0t-9774508310?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Układ+chłodzenia+silnika&gclid=Cj0KCQiA4L2BBhCvARIsAO0SBdYh1TM8_WNNP8awM1jA0n2wVojB3_i3PjnbHwc6cg252jnh9K9gdB4aAnxnEALw_wcB

 

- kusi, nie tyle ceną, co dostępnością. Inne opcje to COBB, Grimmspeed albo jakiś Maperformance ale są to części zza oceanu i czas oczekiwania oraz debilne koszty wysyłki zniechęcają do zakupu. Mam już od nich accessport oraz dolot ale może ktoś z doświadczonych fachurów orientuje się czy TurboWorks jest coś warte. Na zdjęciach wygląda jak kopia od MAperformance i innych takich. Przyznam, że wydajność fabrycznego intercoolera jest raczej słaba i auto często się ogranicza co mnie mocno irytuje.

 

Jeszcze jedno - na zdjęciach na jednym w wejść/ wyjść jest jakby port no...no właśnie na co? Blow off? W markowych tego nie ma - są proste rury.

 

Dzięki z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodnicę wody od TURBOWORKS w swoim SG, jestem zadowolony. Sporo osób jeździ na ich produktach i sobie chwalą. Stosunek jakości do ceny jest bardzo przyzwoity. Mechanik który składał mój silnik był zaskoczony że chińczyk może być tak dobrze wykonany. Wiem że pytasz o IC ale obstawiam że kupując nie będziesz rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię.

Kupiłem jakiś czas temu poniższy intercooler TurboWorks (do WRX MY17) i musiałem go zwrócić. Mocowania zupełnie nie pasowały - trzebaby mocno kombinować, a gęstość żeberek była znacznie mniejsza niż w OEM, zatem żadna korzyść z większych wymiarów. Do tego był jeszcze problem szczelnego zaślepienia portu pod BOV, bo w komplecie nie ma zaślepki.

Zostałem przy oryginale, ale jeśli ktoś chce lepiej, to raczej zostają produkty z US.

 

IMG_20220724_171659.thumb.jpg.0a20c8296e2603f460537d40298d4b73.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...