Skocz do zawartości

Forester SJ trzaski z okolic podszybia


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże znaleźć przyczynę? Przy różnych prędkościach najczęściej od 80 w górę pojawiają się trzaski, szumy z okolic podszybia. Nie mogę zdiagnozować co to. Myślałem że może pióra wycieraczek wpadają w jakieś wibracje ale po wymianie na inne nic się nie zmieniło. Macie.jakies pomysły?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nargond napisał:

@_akir_ i tak właśnie mam u siebie - po ciszy dosłownie żaden plastik nawet nie skrzypnął w SH tutaj wiem co to Japońskie spasowanie Subaru :-) 

w tych plastikach sa bardzo małe zaczepy ktore szybką pękają i to dostaje luzu a jak jedziesz to ped powietrza jeszcze to unosi i wszystko wpada w dziwna wibracje (chwile mi to zajeło zanim namierzyłem źródło hałasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.02.2021 o 07:41, Gazik napisał:

 

Może ktoś pomoże znaleźć przyczynę? Przy różnych prędkościach najczęściej od 80 w górę pojawiają się trzaski, szumy z okolic podszybia. Nie mogę zdiagnozować co to. Myślałem że może pióra wycieraczek wpadają w jakieś wibracje ale po wymianie na inne nic się nie zmieniło. Macie.jakies pomysły?

 

Znajomy mechanik opowiadał mi niedawno o foresterze SJ, w którym na nierównościach drogi coś stukało w okolicach szyby. Po rozebraniu podszybia okazało się, że szyba odkleiła się dołem i uderzała o belkę...

Tak mi się skojarzyło ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem ten temat w Levorgu. Duzo czasu zajelo mi zlokalizowanie zrodla dzwieku, poniewaz wydawalo sie, ze to ktorys z wewnetrznych nawiewow lub elementy deski rozdzielczej. Do momentu jak tydzien temu skojarzylem, ze dzwiek pojawia sie lub zanika przy wlaczeniu wycieraczek, kiedy piora odchylaja struge powietrza. Chodzi o ten sam plastik miedzy podszybiem a slupkiem A. Jezdzac po miescie z malymi predkosciami, byla cisza. Natomiast trzaski i wibracje pojawialy sie przy 90-100. Meczyly mnie od roku, a pojawily sie po wymianie przedniej szyby po uderzeniu kamieniem - zdeformowane zaczepy, element odstawal przy slupku. Zdemontowalem plastik, podkleilem tasma i pianka, dzwiek zniknal i mam spokoj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery lub niestety naprawiło się samo. Cisza. Chyba zmian temperatury. Podejrzewam że jest to ten prawy plastik na podszybiu bo ma.minimalnoe większy luz niż lewy ale zaczepy całe nie połamane. Będziemy obserwowac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Riot1929 napisał:

A jak je zdemontować bezinwazyjnie? Ten dźwięk to koszmar :krecka_dostal:

jesli mowimy o tym duzym plastiku na podszybiu to musisz odkrecic wycieraczki, podniesc maske 2 plastikowe "nakretki" + 4 zapinki, odkrecasz i odpinasz potem zdejmujesz (połączone z dyszami spryskiwacza) - czyscisz smarujesz uszczelke i montujesz znowu (niestety nie jest to jakos mocno zaczepione

 

a jesli mowa o tych trojkątach to trzeba uzyc odrobine sily i plastku zeby podwazyc 2 zaczepy (ja to sciagałem na siłe bo miałem drugie plastiki na wymiane wiec jakos się nie przejmowałem jak bedzie wygladac stare :D )

IMG_0110.JPG

IMG_0109.JPG

Edytowane przez _akir_
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, _akir_ napisał:

jesli mowimy o tym duzym plastiku na podszybiu to musisz odkrecic wycieraczki, podniesc maske 2 plastikowe "nakretki" + 4 zapinki, odkrecasz i odpinasz potem zdejmujesz (połączone z dyszami spryskiwacza) - czyscisz smarujesz uszczelke i montujesz znowu (niestety nie jest to jakos mocno zaczepione

 

a jesli mowa o tych trojkątach to trzeba uzyc odrobine sily i plastku zeby podwazyc 2 zaczepy (ja to sciagałem na siłe bo miałem drugie plastiki na wymiane wiec jakos się nie przejmowałem jak bedzie wygladac stare :D )

IMG_0110.JPG

IMG_0109.JPG

 

Wielkie dzięki, muszę koniecznie tam zajrzeć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie przypomnieć jaki, ale był patent z odtworzeniem w aucie z radia dźwięku o odpowiedniej częstotliwości, który sprawiał że było super słychać wszelkie hałasujące plastiki, w poprzednim aucie pomogło mi to z namierzeniem kilku hałasujących plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...