Skocz do zawartości

TPMS


mattom

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2021 o 22:52, Blixten napisał:

Mój działa

 

20210427_144651.jpg

Parę miesięcy temu (chyba to był wyjazd na święta), wywalało mi taki alarm, z tym, że wskazania ciśnienia były ok, a tylko "i" i ta "oponka" się pokazywała. Dziwne...alarm wyskakiwał ni stąd, ni zowąd dobre parę razy. Chyba mój XV nie lubi trasy na Kaszuby ;), bo po powrocie do Szczecina wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Snuff napisał:

Parę miesięcy temu (chyba to był wyjazd na święta), wywalało mi taki alarm, z tym, że wskazania ciśnienia były ok, a tylko "i" i ta "oponka" się pokazywała. Dziwne...alarm wyskakiwał ni stąd, ni zowąd dobre parę razy. Chyba mój XV nie lubi trasy na Kaszuby ;), bo po powrocie do Szczecina wszystko wróciło do normy :)

szykuj się na wymianę któregoś z czujników w kołach. Poczytaj w instrukcji ale nie wykluczone że takie zachowanie mówi o tym że systemowi TPMS coś dolega. W poprzedniku najpierw zaczynała migać a później zapalała się na stałe jak system nawalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuj się na wymianę któregoś z czujników w kołach. Poczytaj w instrukcji ale nie wykluczone że takie zachowanie mówi o tym że systemowi TPMS coś dolega. W poprzedniku najpierw zaczynała migać a później zapalała się na stałe jak system nawalał

Niedługo przegląd serwisowy, to zgłoszę ... tylko czy znajdą w logach, który to jest czy zrobią losowanie haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do początku tego wątku to po ponownej wizycie w ASO nie udało się ustawić aby wskazywało ciśnienie (czujniki działały, nie wyskakiwały błędy tylko brak odczytu). Umówiłem się na zostawienie samochodu za miesiąc. 

Dzisiaj jechałem do ASO, czekał na mnie samochód zastępczy, gdzieś w połowie drogi zerknąłem na wyświetlacz z TPMS i o dziwo wszystko działało (wystraszył się że chce go zostawić :) ). Przez miesiąc jeździłem, sprawdzałem i brak było pomiarów, a tu nagle jest OK. 

Dojechałem do ASO no i wróciłem bo nie było sensu zostawiać samochodu.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to w niedziele wracałem z Karpacza i przed Szczecinem przez pół godziny jechałem wolniutko w korku - może to spowodowało wczytanie tego wymienionego czujnika ?

Zobaczymy co będzie dalej, na razie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po przeglądzie. Zgłoszone czujniki ciśnienia… nie stwierdzono nic ciekawego, wszystko ok, obserwować No to będę obserwował
Co ciekawe, alarm TPMS wyskakuje tylko przy dociążonym tylnym siedzeniu (jedna, dwie osoby), a że rzadko kogoś wiozę z tyłu… to obserwacje trochę potrwają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.04.2021 o 16:35, Snuff napisał:

Parę miesięcy temu (chyba to był wyjazd na święta), wywalało mi taki alarm, z tym, że wskazania ciśnienia były ok, a tylko "i" i ta "oponka" się pokazywała. Dziwne...alarm wyskakiwał ni stąd, ni zowąd dobre parę razy. Chyba mój XV nie lubi trasy na Kaszuby ;), bo po powrocie do Szczecina wszystko wróciło do normy :)

Wiem, wiem, zabrzmi to moźe śmiesznie, ale mam tyle pracy w pracy i po pracy, że dopiero dzisiaj udało mi się zdążyć do wulkanizacji (czynnej do 17.00) i zmienić opony na letnie. Przy okazji znaleziony został gwóźdź przez który powolutku uciekało powietrze. 

 

 

20210701_160141.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Wiem, wiem, zabrzmi to moźe śmiesznie, ale mam tyle pracy w pracy i po pracy, że dopiero dzisiaj udało mi się zdążyć do wulkanizacji (czynnej do 17.00) i zmienić opony na letnie. Przy okazji znaleziony został gwóźdź przez który powolutku uciekało powietrze. 

 

 

20210701_160141.jpg

Nie ma to jak wielosezonowe :yahoo:... Jesteś wtedy olłejsredi choć na gwoździa nie ma rady. Dziwnie wygląda twój XV, bez kół.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...