Jump to content

Opony na lato

Recommended Posts

15 godzin temu, Vagabond napisał:

@radix99 Fajna fotka i ciekawe dodatki! Wrzuć jakieś zdjęcia swojej perełki :drool:

Wstydzę się :biglol:

A poważnie... czekam, żeby się troszkę cieplej zrobiło, bo parę dodatków czeka na montaż i fotki B)

• Like 1

Ja polecam Toyo CF2 nośność 97, indeks V.

Ścianki boczne w sam raz twarde, czyli z dobrym trzymaniem ale bez ujemnego wpływu na komfort. Przyczepność do mokrego, suchego i odprowadzanie wody - bez zarzutu. Głośność też bardzo OK. Drugi raz kupiłbym dokładnie takie same.

• 3 weeks later...
W dniu 3.03.2021 o 09:59, Blixten napisał:

Ja również, a dokładniej Dębica Frigo 2 miałem na początku lat 2000 w Mitsubishi Colt i sprawiały się znakomicie. 

No to będę 3 osobą która poleci model Frigo 2 - z drugiej strony zdaje sie że Presto od Dębicy jest oponą na lato - też polecam. 

Widzę że mają (Dębica) w ofercie też opony do SUVów ale chyba są za duże dla XVek. 

Jeśli ktoś szuka w kategorii opon ekonomicznych/budżetowych to myślę że warto wspierać rodzime firmy :ok: 

(chociaż jeśli dobrze pamiętam na oponach Dębicy które kupowałem kod kreskowy wskazywał na produkcję w Słowenii hmm)

Edited by jakubeczko
  • Like 1

zmienilem geolandar montowane fabrycznie   na goodyear efficientgrip performance 2  -naprawde nie ten sam samochod  w koncu ma przyczepnosc i pewne prowadzenie szczegolnie podczas deszczu

26 minut temu, pawels1 napisał:

zmienilem geolandar montowane fabrycznie   na goodyear efficientgrip performance 2  -naprawde nie ten sam samochod  w koncu ma przyczepnosc i pewne prowadzenie szczegolnie podczas deszczu

już o tym pisałem. Jest dokładnie jak piszesz. Ja zmieniłem na primacy 4 i auto nie do poznania. Jeszcze musze się pozbyć twardo-sztywnych zimowych blizzaków na których normalna jazda jest mało komfortowa ( czuć każda najmniejszą dziurę w drodze a jak trafi się większa to jest dramat )  pomimo że na sniegu i deszczu sprawdzają się  znakomicie. Od piątku auto mam  na michelinach i jazda nim stała się znowu przyjemnością.

Do czego zmierzam - absolutnie nie namawiam nikogo na opony które mam ,natomiast przy wyborze opon do XV warto wybór przemyśleć. i np. pchanie się w sportowe opony do tego auta to imo nie najlepszy pomysł 

Edited by Karas
  • Upvote 1
5 minut temu, Karas napisał:

już o tym pisałem. Jest dokładnie jak piszesz. Ja zmieniłem na primacy 4 i auto nie do poznania. Jeszcze musze się pozbyć twardo-sztywnych zimowych blizzaków na których normalna jazda jest mało komfortowa ( czuć każda najmniejszą dziurę w drodze a jak trafi się większa to jest dramat )  pomimo że na sniegu i deszczu sprawdzają się  znakomicie. Od piątku auto mam  na michelinach i jazda nim stała się znowu przyjemnością

zgadza sie ja przez te skur............... geolandary zaliczylem kraweznik z wymiana calego zawieszenia  felgi itd jak mozna cos takiego zakladac ?

Godzinę temu, Karas napisał:

Do czego zmierzam - absolutnie nie namawiam nikogo na opony które mam ,natomiast przy wyborze opon do XV warto wybór przemyśleć. i np. pchanie się w sportowe opony do tego auta to imo nie najlepszy pomysł 

Które opony uważasz za sportowe?

m.in takie ze sztywną boczną ścianką . Może zle napisałem określając je mianem "sportowe". Powinienem był napisać "o zacięciu sportowym " - Każdy producent ma takie w swojej ofercie np. michelin pilot sport, continental sport contact itp 

Edited by Karas
3 godziny temu, pawels1 napisał:

zgadza sie ja przez te skur............... geolandary zaliczylem kraweznik z wymiana calego zawieszenia  felgi itd jak mozna cos takiego zakladac ?

Geolandar to świetne opony terenowe klasy premium. Opony montowane na Subaru pamiętam z Forestera. Plusem była większa trwałość na szutrach, ale zawsze coś za coś. Jeśli ktoś nie lata po gruntowych drogach zbyt często, Geolandar jest kiepskim wyborem.

Godzinę temu, Karas napisał:

m.in takie ze sztywną boczną ścianką . Może zle napisałem określając je mianem "sportowe". Powinienem był napisać "o zacięciu sportowym " - Każdy producent ma takie w swojej ofercie np. michelin pilot sport, continental sport contact itp 

Na sztywność ścianki bocznej wpływa głownie nośność opony, poza cechami modelu oczywiście. Ale nie jestem pewien czy 'sport' w nazwie ma znaczenie przy oponie 225 i profilu 55.

Fakt natomiast, że obecnie większość bieżników nie ma nacięć bocznych i wygląda trochę mało przekonująco na crossoverze ;)

Od zeszłego tygodnia mam założony Nokiany Wetproof SUV. Bardzo ciche opony o swietnych wlasciwosciach na mokra nawierzchnie. Zastanawialem sie nad nowy goodyearami eficcient grip 2,ale wolalem kupic sprawdzone na rynku juz od 2 lat Nokiany. 

• Upvote 1

Pilot sport akurat ma miękką ściankę, mam 235/45r17 i jest świetnie na mokrym. Na suchym też jest bardzo dobrze ale mięciutko. Powinna się nazywać sport rain albo jakoś tak:rolleyes:. Dla porównania asymmetric 5 ma twardszą ściankę a i tak jest na niej galaretowato.