Skocz do zawartości

Forester SG grzanie szyby przód


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

W końcu jak zrobiło się cieplej (nie miałem czasu jeszcze tu o tym napisać) zdjąłem plastik ze słupka po stronie kierowcy i kostka, która się tam znajduje jest podłączona, ale kabel jakiś taki grubszy niż to co zapamiętałem co wychodziło "z szyby". Kabel, który z tej kostki idzie biegnie dalej pod przednią szybą (głęboko) i po 30 cm znika w kierunku maski i nic więcej nie ustaliłem. Czy to w ogóle jest ta kostka? Przycisk działa, słychać cyknięcie po włączeniu. Bezpiecznik jest ok.

Edytowane przez Lipton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jak zrobiło się cieplej (nie miałem czasu jeszcze tu o tym napisać) zdjąłem plastik ze słupka po stronie kierowcy i kostka, która się tam znajduje jest podłączona, ale kabel jakiś taki grubszy niż to co zapamiętałem co wychodziło "z szyby". Kabel, który z tej kostki idzie biegnie dalej pod przednią szybą (głęboko) i po 30 cm znika w kierunku maski i nic więcej nie ustaliłem. Czy to w ogóle jest ta kostka? Przycisk działa, słychać cyknięcie po włączeniu. Bezpiecznik jest ok.
A napiecie masz na "złączu" szyby? Możesz się pokusić jeszcze o pomiar prądu który pobiera szyba, jeśli oczywiście napięcie będzie obecne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkamCoś takiego mam:IMG_5411.thumb.JPG.facc091f8e1b3f8501fa5af6ebdc4dd0.JPG
Więc najpierw napięcie. Sondę wciskasz do czarnego na dole a druga do środkowego. Przekręcasz w lewo na 20 V. Mierzysz napięcie. Jeśli jest to dobrze.
A teraz prąd.
Sondę ze środka przekładasz do góry, pokrętło przekr dasz w lewo na czarne pole 10A=. I teraz pomiar, trudniejsza część, nie pamiętam jak to wygląda czy są pojedyncze konektory czy cała wtyczka. Jeśli pojedyncze to łatwiejsza sprawa, bo wtedy wypinasz jedna podłączasz do niej jedna sondę miernika a druga do konektora przy szybie. Natomiast jak masz wtyczkę cała to trzeba się jeszcze zaopatrzyć w kawałek przewodu 1.5mm2. Nie umiej tego opisać inaczej :) generalnie amperomierz trzeba wpiąć w obwód który mierzymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Mierzysz napięcie.

W tym wypadku kluczyk przekręcony? Ale gdzie i jak mierzę? W sensie wciskam przycisk podgrzewania wycieraczek i którąś z sond wciskam do wtyczki przy szybie?

 

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

I teraz pomiar, trudniejsza część

Też zapytam jak?:) A raczej pomiędzy czym a czym mam mierzyć przepływ? Z jednej strony wtyczka, ale gdzie "z drugiej strony" wtykać sondę? No i czy robić to przy wyjętym kluczyku, czy przekręconym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przekręcony kluczyk, przycisk włączony od ogrzewania.
Napięcie.... Sondy przykładasz do obu przewodów wtyczki
A prąd... Musisz dorwać kawałek kabelka, przedłużyć sobie jeden przewód z wtyczki tak aby miał kontakt z szybą a w drugi przewód we wtyczce wciskasz jedna sonde a druga do szyby. Nie umiem jaśniej, z całym szacunkiem jeśli nie podołasz poproś kogoś o to. Najlepiej pokazać niż opisywać.
Jeśli nie zmierzysz prądu, może wystarczy rezystancja szyby. Więc sondy tak jak do pomiaru napięcia, ale przekręcasz na symbol "omegi" i pozycja 2000. Mierzysz szybę z odpietą wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkamMyślę, że podołam:) Tylko potrzebna mi była szczegółowa instrukcja, nie wiem czemu zasugerowałem się, że mam mierzyć wszystko "między" przyciskiem a wtyczką, a nie też między drugą wtyczką a szybą. Pomroczność. Dziękuję, dam znać jak uda mi się to posprawdzać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Padło pytanie o podgrzewanie wycieraczek wiec u mnie jest tak ze po przekręceniu kluczyka i wciśnięciu przycisku podgrzewania lusterek na prawym słupku pojawia sie napięcie. 5e9b134c6ab555af3e01ceb60cdb58a1.jpgf471f7702e97e9487fd993b5e29856cf.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...