Skocz do zawartości

Forester SG grzanie szyby przód


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie szyby czołowej.

Dziś chyba sama z siebie na wysokości wycieraczek strzeliła. Wyglądało to tak, że -10C na zewnątrz, jak zawsze odpaliłem forka, nadmuch na ful na szybę + grzanie przednich wycieraczek... Wsiadam do forka jadę jakieś 50m a ona na moich oczach strzela.... 

Poczytałem w google, że nie jestem pierwszym przypadkiem takiej sytuacji, choć wiele było opinii że musiało być jakieś uszkodzenie mechaniczne.. nie mniej jednak u mnie nie dopatrzyłem się żadnych uszkodzeń

Czy zatem prawdą jest że w foresterze z grzaną przednią szybą samoczynne pękania się zdążają?

Zanim zamontuje (pewno na dniach) nową, chciałem się upewnić czy rzeczywiście przyczyną mogło być załączenie grzania wycieraczek na mrozie ? Czy raczej szukać innej przyczyny?

 

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i dopytam, czy wszystkie SG miały podgrzewane przedniej szyby? Mam wymienioną już przez poprzedniego właściciela i nie mam podgrzewania. Szyba jest bardzo porysowana i zastanawiam się nad jej wymianą, jeśli są podgrzewane to chętnie bym się w takową zaopatrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, yaro2003 napisał:

Skorzystam z okazji i dopytam, czy wszystkie SG miały podgrzewane przedniej szyby? Mam wymienioną już przez poprzedniego właściciela i nie mam podgrzewania. Szyba jest bardzo porysowana i zastanawiam się nad jej wymianą, jeśli są podgrzewane to chętnie bym się w takową zaopatrzył.

Wydaje mi się że polifty SG miały wszystkie grzane szyby, a jak było w zwykłym SG 02-06 to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rutra80 napisał:

Przedlift nie ma grzania wycieraczek polift ma.

Przedlift miał w opcji, tak samo jak w pierwszej generacji. U mnie jest podgrzewanie, szybę wymieniałem po kamieniu, nowa zamiennik 700zł z wymianą.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lusterka albo szyby miałyby pękać przez grzanie to nikt by tego nie montował:) Słyszeliście, żeby komuś tylna szyba pękła od włączenia grzania? Jeśli to podgrzewanie szyby/wycieraczek nie miałoby być przystosowane do używania w mróz to po co w ogóle to jest? Po co podgrzewanie wycieraczek przy temperaturze >0?

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ludzie lali gorącą wodę na przednią szybę, wtedy chyba może strzelić
Wrzątkiem bym nie polał, ale gorącą z kranu nic się nie dzieje. A ma ok 50-55 stopni. Lałem czasami jak mi się spieszyło a garażu wtedy nie miałem. Nie na subaraka, ale inne samochody były tak odmrażane. Tak samo robi kolega z pracy w P206. Przy ostatnich marznący deszczach mówi że to zbawienne jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą (nie chcę zakładać nowego tematu bo może tu ktoś pomoże), czy ktoś z Was wie jak rozebrać lewą plastikową osłonę słupka przy przedniej szybie? Tam jest gniazdko podgrzewania wycieraczek w Outbacku II, a u mnie to nie działa po wymianie szyby i myślę, że nie zostało podłączone. Ten plastik mocno siedzi i zanim spróbuję siłowo to wolałbym poznać sposób zdejmowania tego, a jakoś w manualu nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo szyby. To kiedyś miałem wrażenie że nie działa ogrzewanie. Nigdy nie czułem aby było to miejsce ciepłe. Zmierzylem prąd jaki pobiera grzałka, zabójcze 1.5A :/ na szybie jest normalne napięcie instalacji ok 12V (zgaszony silnik). Nie to co tylna grzałka, tam ciągnie ładnych parę A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radek_shin 

8 godzin temu, radek_shin napisał:

Oddzielny włącznik, prawa strona /góra. cb8c6eb62303ffe93f21e5bc1bbee841.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

No to u mnie jest w tym miejscu grzanie lusterek (symbol lusterka). Przeciwmgielnych przód nie mam (zaślepka) reszta tak samo. Masz grzane lusterka? Jak je włączasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...