Skocz do zawartości

Nowy akumulator do FXT 2016


sosmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ciepło wszystkich. Padł mi fabryczny akumulator 48 ah , ładuje go pod prostownikiem ale chciałbym kupić nowy. Co polecacie? Auto, forester xt,sj 2016. Szukałem w lupce ale jakoś mi się nie udalo,z góry dziękuję za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sosmar napisał:

Witam ciepło wszystkich. Padł mi fabryczny akumulator 48 ah , ładuje go pod prostownikiem ale chciałbym kupić nowy. Co polecacie? Auto, forester xt,sj 2016. Szukałem w lupce ale jakoś mi się nie udalo,z góry dziękuję za rady.

 

Masz system Start/Stop ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego FXT 2013 wstawiłem akumulator marki Forse. Start po całej nocy na dworze w -20? Bez zająknięcia. To jest akumulator ukraiński, testowany w temperaturach rzędu -60. Bije na głowę wszelkie boshe czy varty.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tswiatlo napisał:

Ja do swojego FXT 2013 wstawiłem akumulator marki Forse. Start po całej nocy na dworze w -20? Bez zająknięcia. To jest akumulator ukraiński, testowany w temperaturach rzędu -60. Bije na głowę wszelkie boshe czy varty.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Zgoda, też mam Forse i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gourmet napisał:

mam Forse i żadnych problemów.

Brzmi idyllicznie, wręcz utopijnie ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 09:17, sosmar napisał:

Start/stop nie ma ale auto jezdzone przede wszystkim w mieście na krótkich dystansach. Staram się zawsze zagrzac silnik do chociaż 80 stopni ale tak naprawdę nie ma się gdzie podladowac 

Niestety też mam podobnie.., i niestety w tym przypadku nawet jak kupisz "Atomowy" aku to i tak wypada raz na tydzień podładować prostownikiem do pełna.. (bez względu na porę roku!)

Inaczej szybko "zajeździsz" każdy Aku.

Ja w swoim XT mam wstawiony 60 Ah i jest ok.

Ostatnio słyszałem wiele dobrego o Aku  Ukraińskich - Amega 7.., podobno super jakość a i ceny przystępne..

Jak obecny będę wymieniał, to właśnie na taki..:)

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 11:47, sosmar napisał:

dzięki

Errata - drobny błąd, przepraszam..

 Amega jest fajna ale (sprawdziłem osobiście) nie wejdzie do oryginalnej podstawy aku w naszych Forkach.. 

No chyba że ktoś się będzie upierał i mocno bawił w "rzeźbienie"

Jest za długi.., także odpada.

Ale jest inny, 100zł droższy, ale jeszcze lepszy. Grom 65Ah EFB (będzie mój, jak stary padnie..;))

Ten pasuje idealnie..

 

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 15:38, sosmar napisał:

Witam ciepło wszystkich. Padł mi fabryczny akumulator 48 ah , ładuje go pod prostownikiem ale chciałbym kupić nowy. Co polecacie? Auto, forester xt,sj 2016. Szukałem w lupce ale jakoś mi się nie udalo,z góry dziękuję za rady.

 

a tam masz korki i dostęp do elektrolitu? może wymiana kwasu będzie najtańszym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie po 6 latach wymiana bo widać że końcówka życia. Nowy wg doboru Varty to Blue Dynamic D47 ( 60Ah 540A). Wymiary idealne. Jest różnica w stosunku do starego który był na parametrach fabrycznych dużo niższych. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...