Skocz do zawartości

Tribeca - będę szukał silnika 3.0 bo mój już chyba nie rokuje :-/


okonskik69

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Po dośc długim okresie bez Subaru jakiś czas temu zaopatrzyłem się w Tribecę ... no i niestety wychodzi na to że wtopiłem ... 

Nie wdając się w tło historyczne na cylindrze nr 3 mam STOPIONĄ świecę , i brak ciśnienia na tym cylindrze , do tego zaobserwowane ostatnio potężne zużycie oleju (część np. ląduje w dolocie). 

Z tym cylindrem to już nie pierwsza przygoda , być może przyczyną był lejący wtrysk benzynowy , nie jestem pewien ... ale teraz już nic nikomu oczywiście nie udowodnię ... 

Wracając to meritum , myślę że ten silnik nie rokuje  , chyba że wsadzę w niego kolejne 10k , co mi się średnio uśmiecha. 

Pytanie jest następujące - czy w Outbackach od jakiegoś rocznika był kładziony dokładnie ten sam EZ30 co w Tribece ? Bo widzę silniki z Outbacków teoretycznie pasujące , ale bez zmiennych faz rozrządu. Może macie jakiś pomysł skąd wyrwać silnik do Tribeki ? To że są na Allegrach i Otomotach to wiem. Pozdrowionka dla Subarowej braci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZ30(oznaczany także EZ30R) w Tribece/Outbacku 03-08/Legacy to ten sam motor. Ma zmienne fazy w przeciwieństwie do EZ30 I generacji montowanego w  latach 99-03 w Outbackach. Poznać je można po kolektorze wydechowym który w I gen. jest metalowy a w kolejnej z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprzedający nie ma pojęcia co ma i źle opisał. Ten na zdjęciu jest to poprzednia generacja (pierwsza) z lat 01-03. Bez zmiennych faz.

 

Poza tym stopiona świeca i (zapewne) zdemolowany tłok, to objawy ubogiej mieszanki a nie lejącego wtrysku.

Po wymianie silnika zrób dokładną diagnozę jak działa silnik, aby nie powtórzyć uszkodzenia.

3.0 H6 należy do najbardziej trwałych konstrukcji subaru, więc awaria ma jakąś konkretną przyczynę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...