Skocz do zawartości

Outback 2010 problem z zamykaniem klapy bagażnika


kvgth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w moim (dopiero co) kupionym Outbacku mam problem z zamykaniem klapy bagażnika. Za każdym razem muszę próbować po kilka razy, wygląda to tak jakby po prostu nie łapał rygiel. Czasami trzeba go zamknąć bardzo mocno, czasami łapie przy delikatnej próbie. Poprzedni właściciel wspominał, że warto najpierw przed zamknięciem wcisnąć jeszcze „klamkę” bagażnika, ale nie wiem czy realnie cokolwiek to daje. 


Czy mogę coś przeczyścić, posmarować, dokręcić, żeby pozbyć się tego irytującego problemu? Jak szukać źródła problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kvgth napisał:

Poprzedni właściciel wspominał, że warto najpierw przed zamknięciem wcisnąć jeszcze „klamkę” bagażnika

U mnie jest podobnie. Czasem klapa robbi problemy, ale wtedy trzeba "cofnąć klamkę" do poziomu wyjściowego i wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał:

U mnie jest podobnie. Czasem klapa robbi problemy, ale wtedy trzeba "cofnąć klamkę" do poziomu wyjściowego i wszystko wraca do normy.

Masz na myśli jej wciśnięcie? Jeśli tak to u mnie to coś chyba daje, ale nadal muszę próbować przynajmniej 5 razy.

 

32 minuty temu, maric1 napisał:

Klamka :-) Po prostu jest zatarta i trzeba cofać ręcznie.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka
 

I co z tym zrobić? Wymieniać mechanizm klamki, sam zamek czy komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SOLO napisał:

Czy samochód stoi na płaskim? Jeśli tylne koła są różnych poziomach to są problemy z zamknięciem, wystarczy niewielka różnica.

Na równym i nierównym jest to samo.
 

Przy aktualnej pogodzie bez garażu grzebanie przy tym zbyt przyjemne nie jest, ale z tego co widziałem zamek jest dosyć bezwładny i nie zaskakuje na ryglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciut starszym OBK miałem to samo. na dłuższy czas pomagało płukanie WD40 mechanizmu klamki bagażnika (psikałem do środka mechanizmu rygla, bez rozkręcania, jednocześnie ruszając klamką). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w outbacku z 2010r. Tylko u mnie jest przycisk dotykowy a nie wciskany.... zastanawiam się nad wymianą siłowników klapy bo slbo trzymają, ma ktoś jakiś sprawdzoną firmę i model ? Czy kupic OEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, czaki napisał:

ma ktoś jakiś sprawdzoną firmę i model ? Czy kupic OEM ?

zamiennik wytrzyma kilka lat, ja do tej pory na czas posiadania danego samochodu, po wymianie siłowników na zamienniki, nie miałem problemów z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, lutek34 napisał:

zamiennik wytrzyma kilka lat, ja do tej pory na czas posiadania danego samochodu, po wymianie siłowników na zamienniki, nie miałem problemów z nimi.

Ok, dzięki za info. W takim razie wjedzie zamiennik. Z drugiej strony taki siłownik to nie jakaś kosmiczna suma ani technologia kosmiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...