Jump to content

filtr cząsteczek stałych


Asiek2511

Recommended Posts

Auto zgłoszone do serwisu z nierównymi obrotami silnika, brakiem mocy oraz informacją filtr cząsteczek stałych. Serwis przyjmuje do naprawy po czym informuje iz przebieg jest 14750km a na 15000km trzeba zrobić przegląd serwisowy. pan przyjmujący nie poinformował mnie iż będzie wymieniany olej, filtry i że za przegląd 500 zł netto. Łącznie zapłaciłam 1260 zł. Wypadałoby poinformować o kosztach. Pomijając ten fakt, auto wyjechało z serwisu nie sprawne z braku części. W czternastym dniu oczekiwania zostałam poinformowana telefonicznie że hurra jest część mogę przyjechać tym niesprawnym autem. po oczekiwaniu trzech godzin dostaję auto. super błędów nie ma może będzie sprawne. I tu niespodzianka po przejechaniu 60 km auto znowu zaczyna dziwnie wibrować ale poinformowano mnie że tak może jeszcze dzisiaj być a nawet śmierdzieć.  Po tygodniu nie użytkowania auta uwaga auto zgasło po odpaleniu. Zdziwienie no ale mróz tydzień stało, to ok może coś go boli. Po przejechaniu 100 km  nie może podjechać pod zniesienie , brak mocy pali od 15 do 20 litrów benzyny. Dzwonię do serwisu, umawia mnie na za 1,5 tygodnia. Dzisiaj odpalam auto wchodzi na obroty od 2000 do 35000 , obroty falują i u3waga pojawia sie filtr cząsteczek stałych , auto się trzęsie jak na rajdzie po dziurach. Jestem załamana. 01.04.2021 minie rok jak mam nowe auto. Jakieś rozwiązanie ?

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam z serwisu auto nie naprawione. Serwisant wykasował informację o filtrze cząsteczek stałych. Po czym poinformowano mnie że błędów nie ma i nie mają odpowiedzi na to co się dzieje z autem. Potraktowano mnie jak idiotkę delikatnie mówiąc. Pan z obsługi próbował mi wmówić że auto więcej pali bo jest zima. Moja odpowiedź "zgadza się auto w zimę może spalać więcej paliwa ale nie z 8l /100km do 18l/100km". Na brak mocy odpowiedziano mi że jest to wina tego filtra cząsteczek. Na smród benzyny i spalin w aucie ,że mam sobie zmienić obieg na wewnętrzny zamknięty przestanie śmierdzieć. Na drgania silnika - odpowiedzi brak( sensownej - ponieważ powiedziano mi że drgania mogą być od błota śniegowego które osadza się na kołach- roześmiałam się bo czegoś takiego nigdy nie słyszałam) Po czym poinformował mnie, iż mam przyjechać do nich jak auto tak się zepsuje że komputer znajdzie usterkę. ten serwis będę na pewno omijać szerokim łukiem. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry Pani !

 

Szanowna Pani ! W nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej z Panią jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za bardzo szczegółowe i obszerne przedstawienie sytuacji . Podczas kolejnej wizyty serwisowej dołożymy wszelkich starań i wykonamy ponowną diagnostykę zgłaszanych przez Panią kłopotów z samochodem. Pozdrawiam serdecznie .

 

Z wyrazami szacunku Paweł Narloch

ASO SUBARU ZDANOWICZ GDAŃSK

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...