Skocz do zawartości

Zmiana koloru pokryw zaworów w H6


Szymon Kuć

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje na lato wyjąc silnik z subaru i zrobić w nim co najmniej luzy zaworowe. Wpadł mi pomysł aby zmienić kolor wszystkich aluminowych pokryw. Zastanawiam się między anodowaniem a niklowaniem. Macie jakieś doświadczenie w tej materii, co lepiej będzie się sprawowało oraz jaki kolor będzie pasował do H6(czerwony raczej odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał:

Zrób tak i będziesz zadowolony :)

_DSC00351.jpg

_DSC00591.jpg

Czy to jest pomalowane srebrzanką czy mi się wydaje. Do malowania nie mam szczęścia i podejrzewam ze farba zaczęła by mi złazić, albo bym obił przy wkładaniu silnika.

 

11 minut temu, ewemarkam napisał:

Nie kombinowałbym z kolorem. Dałbym zwykła anode tzw naturalną. 

czemu odradzasz zmianę koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu odradzasz zmianę koloru?
Bo możesz nie trafić z kolorem i będziesz żałował :) Uważam że silnik powinien być po prostu czysty i suchy. Ale to są moje gusta ;)
Polecam Ci anodowanie, niby niklowanie też jest fajne. Ale Anoda wygląda jakoś dla mnie lepiej. Oddawałem kiedyś parę rzeczy do anodowania, gdzie nie mogłem sobie pozwolić na malowanie i byłem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Max 84 napisał:

Gdybym miał więcej czasu wypolerował bym Nasze EZ30 na błysk i zabezpieczył clearem i tyle.
Każda farbą z czasem zejdzie, odpryśnie.
b33cfe783104fd30bae2de8fb1b60f4f.jpg

Wydaje mi się ze lepsze efekty mniejszym nakładem pracy można uzyskać przez przez chromowanie lub niklowanie. Według polerka będzie bardzo kłopotliwa przez te wszystkie wybrzuszenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Szymon Kuć napisał:

Wydaje mi się ze lepsze efekty mniejszym nakładem pracy można uzyskać przez przez chromowanie lub niklowanie. Według polerka będzie bardzo kłopotliwa przez te wszystkie wybrzuszenia 

Dowiedz się ile kosztuje chromowanie i Ci przejdzie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...