Skocz do zawartości

Impreza 96r. 2.0 wolnossak nie odpala


Krzysztof Burbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystko zaczęło się gdy na benzynie auto zaczęło przerywać i początkowo więcej niż 4tys obr się nie kręciło. Po kilku dniach ledwo 3.5tys obr i postanowiłem, że należy wymienić filtr paliwa i tak zrobiłem. Przez chwilę było dobrze lub mi się tak wydawało bo częściej używam lpg niż benzyny. Po kilkudziesięciu zrobionych kilometrach problem znowu powrócił ale miałem problem z odpaleniem, pierw zapalał i gasł po jakiś 20/30sekundach, potem już kompletnie go nie mogłem odpalić. Ciśnienie paliwa zmierzone-ledwo 1bar. Wymieniłem pompę paliwa i problem z odpaleniem nadal jest, za nic go nie można odpalić. 

Dodam, że jeszcze gdy ledwo ale chodził to gdy przeskoczył już na gaz po kilku minutach to wkręcał się w obroty jak powinien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysztof Burbo napisał:

Wymieniłem pompę paliwa i problem z odpaleniem nadal jest, za nic go nie można odpalić. 

Po wymianie pompy zmierzyłeś ciśnienie?

Może być tak że ciśnienie kiepskie ale też przepływy marne. Przewody paliwowe są w dobrym stanie? Mam na myśli te pod samochodem.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:

Po wymianie pompy zmierzyłeś ciśnienie?

Może być tak że ciśnienie kiepskie ale też przepływy marne. Przewody paliwowe są w dobrym stanie? Mam na myśli te pod samochodem.

Ciśnienie zmierzyłem za filtrem paliwa i jest około 5bar więc napewno jest różnica. Przewodów paliwowych jeszcze niesprawdzałem. 

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie się rozwiązał, próbowałem odpiąć przeplywomierz, sprawdzałem iskre, przewody WN i finalnie udało się odpalić na hol. Auto chodzi już kilka dni odpala na mrozie i żadnych problemów z odpalniem póki co nie ma. Podejrzewam, że był tak zalany tymi wszystkimi próbami odpalenia, że obroty z rozrusznika były za słabe do odpalenia.

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 15:21, slonik01 napisał:

Miałem u siebie podobnie , wystąpiły problemy z odpaleniem a na kompie wyskakiwał błąd przepustnicy , po wymianie na nową pali jak ta lala .

Może wystarczyło wyregulować czujnik otwarcia przepustnicy tzw. TPS. W moim przypadku przy zamkniętej przepustnicy było 0.38 V. Wyregulowałem na 0.45V i auto przestało falować na obrotach oraz znikło zjawisko "zawieszania się" obrotów. Ostatnio eksperymentowałem  z ciśnieniem paliwa: https://forum.subaru.pl/topic/95519-subaru-impreza-gc-ciśnienie-regulatora-paliwa/?tab=comments#comment-3025761

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...