Skocz do zawartości

Forester SG XT 2007 - skrzynia 4EAT - nie działa tryb HOLD/POWER


michcio141

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Panowie, proszę o pomoc.

Miałem ochotę pojeździć sobie trochę po śniegu. Auto stało nieużywane przez 3 tyg (delegacja), ale odpaliło bez problemów mimo pogody.

Na skrzyni był zapięty tryb POWER i tak też pracowała. Po dojechaniu na do lasu, zatrzymałem się i chciałem przełączyć skrzynie w tryb HOLD, niestety nic się nie wyświetliło na zegarach, tak samo po przełączeniu w tryb POWER. Nie czuję też żadnej różnicy podczas jazdy, przy "załączonym" którymś z trybów.

Przy odpalaniu, POWER świeci się na desce, więc to nie wina żarówki.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Dzięki za pomoc.

 

Pacjent:

Forester SG 2.5XT, 4EAT, 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika w tych skrzyniach w zasadzie bazuje na podaniu masy na jakieś wejście np od w/w przycisków. Jeśli ta masa jest kiepska to przyciski "nie zadziałają".

Niżej kawałek schematu. Do sprawdzenia na TCM (sterownik skrzyni, powinien być nad nogami kierowcy) poziomy napięć na przewodach brązowo czarnym oraz pomarańczowo niebieskim, czy po wciśnięciu przycisku czy to hold czy power zmienia się napięcie na tych przewodach. Możesz też to sprawdzić przy samym przycisku jak Ci będzie wygodnie. Jeśli umiesz posługiwać się miernikiem to sobie poradzisz. 

 

HOLD.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Problem rozwiązany. Aż głupio się przyznać, ale powstał z własnej winy.

Poszedłem zmierzyć napięcie przy kostce i okazało się, że się wypięła... Widocznie przy wymianie radia, nie dopiąłem jej za dobrze i w końcu się wysunęła.

 Mimo wszystko, dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Pozdrawiam

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...