Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


BASTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Pojawił się problem z moim Forkiem. Auto ma problem z odpalaniem, wszystko zaczęło się po ostatnich mrozach i auto odmówiło posłuszeństwa :( Wstawiłem forka do garażu z myślą, że paliwo (gaz+benzyna) mogło przymarznąć.. Odpalił następnego dnia bez żadnego problemu, pojechałem do pracy i tutaj nastąpił koniec. Auto kompletnie nie chciało odpalić po 8h postoju. Wezwałem mechanika, podjechał z komputerem i sprawdził czy nie wywaliło błędów - wszystko było okej. Akumulator sprawny, rozruch 550A (niedawno wymieniany), rozrusznik kręci, pompa paliwa sprawna. Zero reakcji po przekręcaniu kluczyka, auto zostało odholowane i zaczynam szukać problemu. Mechanik zdążył na ten moment sprawdzić masę, przewody, świece, bezpieczniki. Dodam, że pojawił się problem z zamknięciem auta (1 lub 2 razy) przed tym jak został odholowany czy uszkodzony immobilizer może być za to odpowiedzialny? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BASTi napisał:

Dodam, że pojawił się problem z zamknięciem auta (1 lub 2 razy) przed tym jak został odholowany czy uszkodzony immobilizer może być za to odpowiedzialny?

masz drugi kluczyk zapasowy? tak najszybciej sprawdzić czy to immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, markos007 napisał:

masz drugi kluczyk zapasowy? tak najszybciej sprawdzić czy to immo

 

Właśnie dzisiaj po pracy lecę do mechanika z zapasowym i będziemy badać dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ewemarkam napisał:

Zegary Ci się "zapalają"?

Jak coś jest nie tak z immo, to silnik łapie i od razu gaśnie.

Spróbuj podczas przekęcania kluczyka docisnąć go głębiej w stacyjke.

 

Zegary wczoraj się nie zapaliły, kontrolki standardowo tak. Chyba będziemy celować w wymianę czujników wału korbowego i wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało się znaleźć problem. Mechanik sprawdził wszystkie bezpieczniki i kostki jeszcze raz. Okazało się, że jedna była zaśniedziała i nie zapalał się "kluczyk" na desce rozdzielczej po otwarciu auta (kompletnie o tym zapomniałem). Wyczyścił wszystko i auto odpala od strzała. Dzięki wszystkim za pomoc! :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...