Skocz do zawartości

Forester III SH radio 2 DIN


Valdes73

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem i nie znalazłem. A jak gdzieś jest to warto może odświeżyć. Temat radia - czy w tym Forku można założyć praktycznie każde radio 2DIN ?  Chciałbym raz, że wzmocnić system w wiekszą moc , dwa unowocześnić czyli mieć gniazdo USB tak żeby odtwarzać muzę z pendrive'a albo karty SD no i może  nawigację . Głośniki to już swoją drogą na pewno, ale najbardziej interesuje mnie temat radia - czy będzie pasowało takie 2DIN bez jakiejś ochydnej rzeźby. Co polecacie? Póki co znalazłem coś takiego,

 

ktoś może ma, używa? Jak się spisuja tego typu zabawki?

Edytowane przez Valdes73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych stacji (a przynajmniej podobnie wyglądających) na ali są dziesiątki. 
https://pl.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=forester+2008+navigation&ltype=wholesale&SortType=price_asc&minPrice=80&page=1&groupsort=1

Sam myślę, nad założeniem takiego cuda i spięciem go  kamerą cofania. 

Znam mechanika, który ma Forka 3 i radio z Ali u siebie. Na razie jestem uziemiony, ale jak będę mógł pojadę do niego zobaczyć jego sprzęt i pogadać o instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ajax napisał:

pytanie czym tak naprawdę się różnią, bo na naszym alle.. też kilka jest, niby te same funkcje a potrafi jedna być dwa razy droższa od drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o procesory, ramy i te sprawy...

Mam takie u siebie, promocja na Ali była za jakiś 400zl. Montaż w 5 minut pod castoramą :) bo nie mogłem się doczekać. 
Minusy: FM bardzo słabo odbiera, ekran nie jest topowy wiec w słoneczne dni nie widać dobrze, słaby wbudowany mikrofon, lepiej podpiąć ten na kabelku. 
Plusy: sterowanie z kierownicy działa (mozna skonfigurować), netflix, YouTube, janosik, navi, wszystko pod ręką w jednym urządzeniu. 
Zrobiłem sobie modem wi-fi wiec radia słucham online ;) 

552DE255-2D0B-4CC3-96FE-BA2FE2739235.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Valdes73 napisał:

pytanie czym tak naprawdę się różnią, bo na naszym alle.. też kilka jest, niby te same funkcje a potrafi jedna być dwa razy droższa od drugiej


W aukcjach jest wsio opisane różnią się procesorem ramem, wifi 4g itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Premo napisał:

Raczej chodzi o procesory, ramy i te sprawy...

Mam takie u siebie, promocja na Ali była za jakiś 400zl. Montaż w 5 minut pod castoramą :) bo nie mogłem się doczekać. 
Minusy: FM bardzo słabo odbiera, ekran nie jest topowy wiec w słoneczne dni nie widać dobrze, słaby wbudowany mikrofon, lepiej podpiąć ten na kabelku. 
Plusy: sterowanie z kierownicy działa (mozna skonfigurować), netflix, YouTube, janosik, navi, wszystko pod ręką w jednym urządzeniu. 
Zrobiłem sobie modem wi-fi wiec radia słucham online ;) 

552DE255-2D0B-4CC3-96FE-BA2FE2739235.jpeg

Tego FM nie idzie jakos poprawić albo inny model może?  Masz może linka do aukcji na której kupiłeś to cudo? Ramka nie trzeszczy,  jest dobrze spasowana? Te kratki nawiewu bez problemu się demontuje i zakłada do nowej ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po slabych doswiadczeniach z jakoscia dzwieku z chinczykow, polecalbym jednak nawet uzywane, ale normalne, markowe radio :) z BT i A2DP.
no i jesli to forek SH, to obowiazkowo wygluszenie drzwi, o czym fabryka "zapomniala" ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Premo napisał:

Tu jest niby z RDS

721,11 zł  26%OFF | Seicane Android 9.0 4GB RAM 32GB ROM samochodowy odtwarzacz multimedialny GPS dla 2008 2009 2010- 2012 Subaru Forester wsparcie RDS CarPlay
https://a.aliexpress.com/_vluxQB

 

Może lepiej tez FM działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ajax napisał:

Ale RDS ta nie ma, a to trochę upierdliwe nie widzieć nazwy stacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Podepne się pod temat.Chce zmienić to fabryczne cudo na cos co będzie grało i zastanawiam się nad androidowymi wynalazkami z Południowego Seczuanu lub czymś bardziej markowym też 2 din,np. Kenwooda lub JVC,ale z połową mniej buzerow. ma po prostu lepiej grać i nie zepsuć się za pół roku. Jaki kierunek polecalibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ku temu się skłaniam coraz bardziej. A czy dużo trzeba przerabiać przy montażu takiego markowego?jeśli kojarzę standard 2 din w forku ma nieco większe rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,byłoby super jakby udało Ci się znaleźć.To fabryczne radio powinni za kare kazać używać.Mam gdzieś jeszcze te niby lepsza fabryczna wersję z navi i dotykowym ekranem,ale niestety US i nikt nie chce się bawić w przerobienie go do użytku w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...