Skocz do zawartości

Subaru Forester 2021 e-Boxer Sport


pianchi

Rekomendowane odpowiedzi

23 hours ago, Kristofor said:

Według cennika e-boxer w wersji Sport będzie kosztował prawie 180 tys. zł.

Natomiast wersja 2,5 sport u mnie po sąsiedzku w Kaliningradzie będzie kosztować 120 tys. zł. netto. Jeśli to prawda że mogę zarejestrować nowe auto kupione za granicą w cenie netto, to po zapłaceniu cła, okrutnej akcyzy i VAT-u wyjdzie ok. 20 tys. drożej od krajowego, ale z silnikiem 2.5.

To wciąż poniżej 200 k i mniej więcej cena Mazdy CX 5 z silnikiem 2.5 i napędem 4x4 w dobrej wersji. 

Co ważne, mamy wersję europejską, nowe auto, a z tego co wiem bardzo dobry kontakt ASO Gdańsk i Kaliningrad. Być może na przeglądy trzeba by jeździć do KGD, chociaż ASO to ASO. Zresztą jak ktoś mieszka w Gdańsku czy Olsztynie, to przyjemne z pożytecznym połączy i jeszcze wagonik papierosów przywiezie.

Czy ktoś z Forumowiczów może mi potwierdzić, że mogę zarejestrować nowe auto w PL nawet jak nie spełnia norm Euro? Z tego co pamiętam, przy okazyjnym imporcie jest taka możliwość.  

 

P.S. Niestety OBK 3.6 już tak dobrze nie wygląda i po wszystkich zabiegach wychodzi ok. 270 tys. 


To się nazywa miłość do marki :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeździłem i prawie kupiłem. Na szczęście byłem trochę zajęty w tak zwanym międzyczasie i głowa trochę ochłonęła. Auto fajne - dobre prowadzenie(czucie), przestronne i bardzo ładne(bardzo subiektywnie), ale niestety jak dla mnie ma jedną wadę, której nie mogłem zaakceptować, a mianowicie silnik. Ruszamy z gazem w podłodze to słyszymy wycie(chyba skrzyni), a po rozbujaniu już niewiele zostaje pod prawą nogą
Dziś kupiłem Outbacka 3.6 MY18 i poczułem ponownie co to fan podczas prowadzenia auta. Takie trochę deja vu, bo kilka lat temu jak zmieniałem Legacy IV 2.0 na 3.0 H6 czułem dokładnie to samo. W międzyczasie miałem allroada C6 i muszę powiedzieć(napisać), że tęskniłem za Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szklany napisał:

Auto fajne - dobre prowadzenie(czucie), przestronne i bardzo ładne(bardzo subiektywnie), ale niestety jak dla mnie ma jedną wadę, której nie mogłem zaakceptować, a mianowicie silnik. Ruszamy z gazem w podłodze to słyszymy wycie(chyba skrzyni), a po rozbujaniu już niewiele zostaje pod prawą nogą emoji30.png

To auto idealnie pasuje pod silnik 2.5. (pomijam kwestię XT). W US to standard, a na pozostałych rynkach (Azja, Afryka) już się pojawia jako alternatywa dla 2.0. Zresztą w całym SNG jest podobnie. Ten samochód rośnie z każdym pokoleniem, a silnik niestety wciąż podobny. Może sam silnik w UE by dał radę, jednak przy naszej akcyzie cena Forka byłaby po prostu masakryczna. Ale to pytanie o wewnętrzną hipokryzję w ramach UE - z jednej strony mamy być eko, z drugiej strony godzimy się (PL, SK, LT, BG, RO) być śmietnikiem dla 10 - 20 letnich diesli z Zachodu. 

P.S. Ewentualnie 2.5 i hybryda w stylu Toyoty - akcyza wtedy jest niższa o połowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Forestera jedynym chyba ratunkiem na naszym rynku może być wsadzenie nowego silnika czyli 1.8T. Seryjnie może też jakiegoś wielkiego szału nie robi ale parametry ma podobne do 2.5 no i zawsze można będzie go delikatnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał:

No przyspieszenie OK ale o co chodzi z dźwiękiem??? :dance:

Po prostu nie wyje tylko wrzeszczy. Inny świat niż te małe silniki z turbo o podobnej mocy.

To już nie tylko moja i żony opinia ale każdego kto jechał, nawet dzieci widzą różnicę między 2.0t i 3.6 V6.

Nawet na razie mam fabryczny wydech, ale może wstawię Manga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mechanik napisał:

Po prostu nie wyje tylko wrzeszczy.

Te Jeepy to jakieś niewykończone. U mnie nie wyje nie wrzeszczy, wcale go nie słychać, żeby nie zielona lampka to nie wiadomo kiedy na prądzie a kiedy na silniku pomyka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...