Skocz do zawartości

Manualna skrzynia biegów Forester polift SF 2,0 125KM


Zaksi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym forumowiczem z Gdańska i od razu mówię iż nie mam doświadczenia w mechanice.

Mam problem ze skrzynią biegów która po rozgrzaniu hałasuje i przeskakuje przy skręcaniu samochodu (wiskoza) oraz przy mocniejszym obciążeniu wyskakuje wsteczny bieg.

Pytanie:

- czy warto naprawiać taką skrzynię, jeśli tak to gdzie (u kogo)?

- czy będzie pasowała skrzynia od każdego SF bez względu na moc ? 

- czy można zastosować inną przekładnie np od modelu SG ?

- może ma ktoś taką skrzynkę na sprzedaż ?

 

Z góry dziękuję za informacje i przepraszam że zadaję pytanie które może już padło, jednak nie mogę doczytać w postach. 

 

Edytowane przez Zaksi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zaksi zmienił(a) tytuł na Manualna skrzynia biegów Forester polift SF 2,0 125KM

po pierwsze powinieneś się przywitać... w odpowiednim dziale

 

Na początek zmień płyn w skrzyni i wysprzęglniku (o czym 90% ludzi zapomina) a potem wymień poduszki pod skrzynią.

Jak to nie pomorze to wtedy szukaj drugiej na zamianę... ceny używek to okolice 800zł. Remont tak taniej skrzyni nie ma sensu moim zdaniem (no chyba ze jesteś mechanikiem i masz wiedze i czas)

Skrzynie z s-turbo różnią się tym że nie mają reduktora - szukaj od SF 125KM

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ja tu walczę z tą stroną od 2 dni i ledwo sobie radzę a ty mi mówisz że mam się gdzieś przywitać.

Od razu było mi napisać w jakim dziale a nie mi tu zagadki przesyłasz. Następne 2 wieczory pewnie spędzę aby znaleść odpowiedni dział.

:) Dziękuję za odpowiedz.

W  Gdańsku jest solidny warsztat OES i tam serwisuję moje auta. Oni twierdzą iż poduszki są OK (bo też miałem takie obawy) a co do oleju to ciekawe. Chciałem to zrobić ale dopiero w sprawnej skrzyni. Muszę o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zaksi napisał:

Stary ja tu walczę z tą stroną od 2 dni i ledwo sobie radzę a ty mi mówisz że mam się gdzieś przywitać.

Od razu było mi napisać w jakim dziale a nie mi tu zagadki przesyłasz. Następne 2 wieczory pewnie spędzę aby znaleść odpowiedni dział.

:)

No jak się rejestrujesz o 1 w nocy to pewnie pół przytomny hehe

Nie ma sprawy.

Głośna praca to zapewne olej, stary zjechany jak sie rozgrzeje pewnie ma konsystencje wody.... stad ta glosna praca. Do tego przy spuszczaniu od razu bedziesz mial jasnosc czy sa opiłki ... to tez duzo wyjaśni.

Wsteczny to i mi wyskakuje, to chyba tttm.... jak cofam gdzieś w terenie po prostu przytrzymuję lewarek ręka i po problemie hehe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chyba nie bardzo chcę ryzykować z moją skrzynką, raczej rozejrzę się za jakąś sprawną. Choć któż to wie co kupisz, to zawsze trochę loteria.

Mój samochód do tej pory pochłonął jakieś kosmiczne nakłady finansowe i kiedy wydaje ci się że to już koniec to okazuje się że skrzynia do wymiany. 

Będę szedł za ciosem i mam zamiar postawić go na mocne koła. Pewnie jeszcze jakieś 10 t pln i już koniec, będzie cacko :)...... szczerze wątpię.

To chyba nie ważne ile bezsensownie zainwestujesz w samochód, ważne czy cię na to stać.

Ja na obecną chwilę będę musiał przystopować. 

Dziękuję wszystkim za porady i szukam nowej skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam... czego się nie robi dla pasji - ja za swojego dałem 14,500 i wsadziłem ponad 20k.... ale mam laleczkę jaką chciałem :) (a jeszcze w przyszłości remont przede mną bo już 240k przebiegu a jeszcze nie było :)

W taką piękną pogodę nawet moja żona przeprosiła mój "czołg" jak go zwykle nazywa hehehe

 

Masz tutaj dział "kupie/sprzedam", często też ludzie maja rozbite/zatarte furki na częsci. A najwięcej gratów sie przewala na grupie FB o nazwie "Graciarnia subaru"

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...