Jump to content

Subaru Legacy 3.0 h6 spec B

Benek96
 Share

Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post, dlatego wybaczcie jeśli takie pytanie się już pojawiło. 

Przymierzam się do zakupu Subaru Legacy IV h6 spec B. w manualu, poczytałem trochę opinii i mam takie pytanie do Was :

Czy jest sens montowania szpery płytkowej np. One-way lub szpery typu torsen (ślimakowej) w przednim mechanizmie różnicowym. Pytam z ciekawości czy nie byłoby jeszcze większych oporów względem seryjnego "otwartego" dyfra. Chodzi mi o to aby nigdy w żadnej sytuacji nie było że jedno przednie koło nie ma przyczepności i zaczyna się kręcić podczas gdy drugie koło stoi w miejscu. 

Dzięki za odpowiedzi

19 godzin temu, Benek96 napisał:

Cześć, to mój pierwszy post, dlatego wybaczcie jeśli takie pytanie się już pojawiło. 

Przymierzam się do zakupu Subaru Legacy IV h6 spec B. w manualu, poczytałem trochę opinii i mam takie pytanie do Was :

Czy jest sens montowania szpery płytkowej np. One-way lub szpery typu torsen (ślimakowej) w przednim mechanizmie różnicowym. Pytam z ciekawości czy nie byłoby jeszcze większych oporów względem seryjnego "otwartego" dyfra. Chodzi mi o to aby nigdy w żadnej sytuacji nie było że jedno przednie koło nie ma przyczepności i zaczyna się kręcić podczas gdy drugie koło stoi w miejscu. 

Dzięki za odpowiedzi

Odpowiedzi szukaj w powyższym wątku. Wydaje mi się, że kilka osób usprawniało napęd w SpecB

Tutaj masz auto które przeszło podobny proces

Edited by Herostrates

Dzięki wielkie za odpowiedzi. A ktoś wie ile to mniej więcej kosztuje montaż szpery na przód? Czy jest porównywalna różnica między szpera z przodu a otwartym dyfrem? 

16 minut temu, Benek96 napisał:

Montaż + cena szpery i znacie jakieś firmy, czy seria z sti jest dobra czy lepszy wybór nie wiem np. Cusco. 

Nie wiem, myśle ze warto zadzwonić lub napisać maile do kilku wybranych firm zajmujących sie takimi modyfikacjami i dopytać :) 

25 minut temu, Benek96 napisał:

Ok, dzięki za info. A może znacie jakiś dobry warsztat w okolicach Warszawy albo w samej Warszawie. Z góry dziękuję

To jest forum Subaru i można jedynie ASO proponować :)