Jump to content

instrukcja obslugi do STI

shodan
 Share

Recommended Posts

Szanowna Dyrekcjo,

Kupujac STI otrzymalem instrukcje obslugi od WRX.

Czy to jest przypadek, czy po prostu nie ma obecnie przetlumaczonego odpowiedniego manuala na jezyk polski?

Nie to, zeby ta instrukcja byla mi do czegos potrzebna :lol: ale brakuje mi informacji na temat paru urzadzen/kontrolek wystepujacych w sti.

A w szczegolnosci:

1. Jak wyglada dzialanie spryskiwacza na intercooler, tzn. spotkalem sie z roznymi opiniami na forach zagranicznych (a nie mam instrukcji :shock: ) wiec chcialbym wyjasnic u zrodla. Czy:

a) dziala on tylko po nacisnieciu przycisku (przez 5 sek)

B) wlacza sie on rowniez po osiagniecu okreslonej wartosci obrotow (np. powyzej 6500rpm)

B) wlacza sie on rowniez przy okreslonym cisnieniu doladowania

c) wlacza sie on rowniez przy okreslonej temperaturze w intercoolerze

Wg specjalistow z iwoc (impreza web owners club) odpowiedzi a i b sa prawidlowe. Co Dyrekcja na to?

2. Mam taka smieszna kontrolke nad wskaznikiem paliwa -> fuel door open. Czy ona w ogole dziala? Probowalem otwierac drzwiczki od wlotu paliwa przy wlaczonym i wylaczony, zaplonie, nawet wymyslilem, ze moze byc taki czujnik, ktory sprawdza czy pojazd jest w ruchu 8) wiec jechalem kawalek z otwartym wlewem i nic :roll: Czy mam sie udac do autoryzowanego serwisu w celu dokonania dlugiej i kosztownej naprawy? :lol:

Z gory dziekuje za odpowiedz.

• Dyrekcja SIP

Stwiedzenie do czego służy wymieniona "kontrolka" zostało dokonane:

otóż nie jest to kontrolka, lecz jedynie graficzna informacja z której stronyn samochodu znajduje się wlew paliwa (strzałka koło napisu fuel door).

pzdr.

Stwiedzenie do czego służy wymieniona "kontrolka" zostało dokonane:

otóż nie jest to kontrolka, lecz jedynie graficzna informacja z której stronyn samochodu znajduje się wlew paliwa (strzałka koło napisu fuel door).

Aha, dziekuje. Misterne. Nigdy bym sam na to nie wpadl :shock:

• Dyrekcja SIP

No nie - do czego służy cycek każdy dorosły mężczyzna wiedzieć powinien 8) - o, sorry, nie na temat.

Wspomniene "ustrojstwo" służy do odblokowanie pokrywy wlewu paliwa.

pzdr.

No nie - do czego służy cycek każdy dorosły mężczyzna wiedzieć powinien 8) - o, sorry, nie na temat.

Wspomniene "ustrojstwo" służy do odblokowanie pokrywy wlewu paliwa.

Ale co tez Dyrekcja zaraz o tych cyckach.. :oops:

Kontynuujac serie (byc moze) irytujacych pytan dot. instrukcji 8) :

W zalaczonej instrukcji do radia Kenwood standardowo montowanego w Polsce w STI (to takie duze czarne, z malym kwadratowym panelkiem) nie moge znalezc opisu w jaki sposob wlacza sie funkcje AF (alternate frequency) - cos co jest we wszystkich radiach z RDS-em. Zauwazylem, ze moje radio nie wyszukuje automatycznie innych czestotliwosci i nie moge wykombinowac gdzie sie owa funkcje AF uruchamia.

Czy Sz. Dyrekcja moze taka informacje dla mnie uzyskac? Dziekuje. :)

Głuchy jak pień (prawie) na temat Kenwooda wypowiedzieć się nie mogę.

Lecz w uzupełnieniu informacji o strzałce wskazującej gdzie znajduje się wlew paliwa, pozwalam sobie na informację dodatkową dla P.T. Dyrekcji:

otóż zgodnie z twierdzeniem znawców tematu znaczek STI jest umieszczany po lewej stronie atrapy chłodnicy w celu ułatwienia identyfikacji strony samochodu, po której znajduje się kierownica :D .

Uwaga: odpowiednia identyfikacja przy podchodzeniu do samochodu od tyłu to WRX !

• Dyrekcja SIP

Jeszcze chwila cierpliwości (byłem przez ostatnie dni nieobecny w kraju i bez dostepu do Internetu - sorry !).

Sprawdziłem w Outbacku (to samo radio !). Na UKF zmienia automatycznie fale. Następuje to w przypadku zaprogramowania stacji (dłużej przycisnąć przycisk z wybranym numerem w momencie odbioru wybranego nadajnika) i wyboru tejże. Ponadto to samo nastąpiło przy włączeniu TF (traffic information). Jezeli nie pomoże zwrócę się do działu technicznego (sama analiza instrukcji niemieckiej nie wniosła nic nowego).

Apropos - czy jest to STI 02, czy 03 ? (jeżeli 02 to instrukcje są dostepne i można bez kłopotu przesłać - adres ew. proszę podać w poczcie prywatnej).

pzdr.

• 3 years later...

Hmmm - widzę, że to Forum przeżywa drugą młodość: ożyli starzy userzy, ożyły wątki z 2003 roku, kiedy to shodan właśnie kupił był estiaja bug eye :D.

aneczko - generalnie w Pytaniach do Dyrekcji prosimy o coś Dyrekcję Subaru Import Polska. Jako, że Twój samochód jest już lekko poza okresem gwarancji, kwestia instrukcji nie leży w gestii SIP, a więc automatycznie jest to wątek na łamy Forum Ogólnego - proponuję tam założyć stosowny wątek 8).

Hmmm - widzę, że to Forum przeżywa drugą młodość: ożyli starzy userzy, ożyły wątki z 2003 roku, kiedy to shodan właśnie kupił był estiaja bug eye :D.

No wlasnie, 3 lata bez instrukcji jezdzilem! :mrgreen:

I dalej jej nie mam.