Skocz do zawartości

Wymiana Lamp USA na UE - GT BL MY'07


PotężnyWarmianin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, z góry przepraszam, że lekko dubluję temat, ale po przeszukaniu lupki trafiam na lekko rozbieżne albo ogólnikowe informacje. Posiadam - jak w tytule - Legacy GT z 2007 aktualnie z lampami USA, a z racji na ostatnie zmiany w przeglądach wolę uniknąć przerabiania i kupić komplet z homologacją. Z tego co udało mi się wyczytać powinienem celować w przedliftowe i ew zderzak do wymiany - tu akurat nie jestem pewien. Będę wdzięczny jeśli ktoś mógłby doprecyzować jak wygląda sprawa i co konkretnie będzie pasować.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PotężnyWarmianin napisał:

Legacy GT z 2007 aktualnie z lampami USA, a z racji na ostatnie zmiany w przeglądach wolę uniknąć przerabiania i kupić komplet z homologacją. Z tego co udało mi się wyczytać powinienem celować w przedliftowe i ew zderzak do wymiany - tu akurat nie jestem pewien.

Masz wersję przed liftem czy po lifcie? 

Zderzaka tak czy siak zmieniać nie musisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgłębiałem temat i wydaje mi się, że nie ma potrzeby wymiany zderzaka (przynajmniej w Outbacku nie ma, ale lampy wydają się dokładnie takie same, więc i góra zderzaka powinna być taka sama). Musisz tylko stwierdzić, czy szukasz lamp przedliftowych, czy poliftowych.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, PotężnyWarmianin napisał:

A orientujecie się może czy z podłączeniem są jakieś komplikacje z wiązką? Raczej sam nie będę robił chyba że praktycznie P&P :P ale dobrze było by wiedzieć na zapas

Wtyczki się różnią, trzeba przerabiać 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał:

Z tym liftem to też może lepiej dam fotę lampy. Jak porównywałem wyposażenie to bardziej do przedlifta pasuje - grill, reflektory, no i z taśmy zjechał jeszcze w 2006

IV.jpg.b1337f7d335ae4e3cd6a6996c0489e53.jpg

Sprawdź dokładnie czy te lampy nie są przypadkiem asymetryczne. Też mam przedlifta z USA i u mnie te lampy świeciły asymetrycznie czyli tak jak powinny, a nie jak większość amerykańców symetrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Outbacka przedlifta, poprzedni właściciel wymienił lampy USA na UE, bo te oryginalne się powypalały. Twierdził jednak, że te oryginalne świeciły asymetrycznie i samochód bez problemu przechodził badania techniczne.

 

Mam też lampę europejską lewą, sprawną, ale bez uszczelki. Gdybyś potrzebował wtyczek i innych podelementów, mogę poratować lewą stroną ;)

Edytowane przez sartek
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie śmieszna sprawa, bo samochód w Polsce jest już ponad 10 lat i nie było problemu, świecą asymetrycznie tylko przy przeglądzie problemem okazał się kierunek - jest razem z pozycyjnym i bezpośrednio na wprost jak się spojrzy(a diagnosta postanowił się bardzo dobrze przyjrzeć) świeci światłem białym(poprzedni właściciel zamontował te dokładki pomarańczowe).

Ogólnie przegląd przeszedł ale w cepiku wisi notka że lampy do poprawy. Niby na dziś przeszło by samo przerobienie, ale zapłacę z połowę ceny, a jak wejdą te zdjęcia przy przeglądzie i reszta to jeszcze ktoś mi zacznie homologacji szukać to chce mieć na zapas z głowy. Z resztą jak sprzedam aktualne lamy to powinienem wyjść za zero default_wink.png

O nowych lampach z ASO nawet nie myślę, bo za komplet to połowę rzeczy w samochodzie zrobię



Mam też lampę europejską lewą, sprawną, ale bez uszczelki. Gdybyś potrzebował wtyczek i innych podelementów, mogę poratować lewą stroną

Planuje razem z remontem także na razie szukam lamp, pewnie odezwę się przy okazji jak coś będzie potrzebne. Póki co szukam kompletu żeby były w podobnym stanie, już sobie upatrzyłem jedne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jest tu tyle osób z wersjami US to spytam może od razu czy próbował ktoś może podłączyć lusterko z wersji EU do samochodu z US? Padła mi regulacja(wyłamana to już nie kombinowałem) i kierunek, kupiłem używane z OBK i okazuje się, że kostki są inne, przeróbka dała tyle, że regulacja chodzi prawo-lewo tylko :D I teraz kwestia czy jest źle zrobiona i czy od razu ściągać nowe ze stanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...