Skocz do zawartości

Moduł OBD


MichaPL

Rekomendowane odpowiedzi

do podstawowych zastosowań , czyli odczytanie i kasowanie błędów wystarcza najtańsza kostka jaka można kupić na allezłoto.

Do połączenia jakakolwiek darmowa aplikacja z googleplay 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ELM na Bluetooth za 25zl i torque. Działa bez zarzutu już ponad rok. Dodatkowo mam kabelek chyba "viaken" za 50zl. I np program na pc FreeSSM. Bluetoothem nie udało mi się zmieniać parametrów np RPM. A po kablu idzie.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichaPL napisał:

Jaki używacie moduł OBD na bluetooth? Jaki program ?

 

Też dołącze do odpowiedzi to tylko Cie utwierdzi. Tak ten ELM327 niebieski jest dość popularny i tani. Jeśli nie robisz tego zarobkowo tylko do swoich celów to spokojnie wystarczy - nie ma co kupować droższych.

Oprogramowanie pod telefon z Androidem (nie wiem czy iOS też ma) to popularny Torque.

Trzymasz tą kostkę w schowku a telefon zawsze ze sobą masz. Sprawdzisz w Subaru większość błędów i również je skasujesz (jeśli wiadomo są tymczasowe) .......oczywiście ELM327 to protokół poleceń który jest jednym z najpopularniejszych standardów także inne marki znajomym na szybko tez sprawdzisz. Ja używałem w Peugeocie, VAG, Mazdzie, Suzuki ale nie bede wymieniał bo pewnie w wielu innych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ELM trzymać w schowku bo np. ja go wpiąłem w OBD i sobie tam siedzi. Jak mam potrzebę to odpalam aplikacje i już. Sam się łączy i przesyła dane z czujników, które masz na wyposażeniu auta Wyskoczy ci błąd to sprawdzisz, skasujesz i jedziesz dalej. 5b4d3f4559c849bfe20d86fa358188a2.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Musiał napisał:

ja go wpiąłem w OBD i sobie tam siedzi.

 

celowo napisałem że w schowku - bo kiedyś czytałem artykuł albo opis na forum gdzie facetowi w Peugeot'cie taka wtyczka spaliła samochód.
Szukam źródła żeby Wam dać ale to było chyba w 2015r bo wtedy kupowałem swoje Legacy i tego ELMa - a głośno o tym było w UK.

dla ciekawskich:
Ten moduł ELM dostaje zasilanie i świecą diody + pracuje nadajnik bluetooth. W Peugeot'cie podobno zasilanie w instalacji nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka przez jakiś czas(chyba 2minuty) i facet miał zwarcie w gnieździe OBD i zjarało mu samochód! powodem był chyba wadliwy moduł ale instalacja elekt. w sumie też mogła to być.

 

......także wiadomo Subaru to nie Peugeot ale jak najbardziej wywaliło mi to z głowy trzymanie na stałe czegoś w tym gnieździe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vgate + sdprog. Podstawowe dane temp. Cieczy chłodzącej ,sonda lambda(nawet ostatnio sprawdzałem parametry sondy,czy eleganckie są)  itd. Moduł już dawno się spłacił . Jak coś grzebie pod maską ,czy odepnę jakiś czujnik, a muszę na chwilę odpalić samochód ,to "pstryk!" Patrzę jaki błąd, podpinam kostkę i kasuje błąd, zamiast wysłuchiwać,że "ojej paaaanie za podpięcie komputera 50zl" ,a koleś z jakimś zwykłym "game boy" podchodzi ;P (co innego poważny sprzet, to aż się chce płacić za usługę). nawet nie wiem ile teraz się płaci "za podpięcie", bo ostatnio chyba cztery lata temu byłem w serwisie z mechaniką. Może są jakieś lepsze moduły OBDII, niż ten Vgate, ale ten nie zrywa połączenia, wszystko ok. Podczas jazdy też kasowałem błędy. Rewelacyjna sprawa, komfort psychiczny, jak podczas długiej trasy szybko się sprawdza błąd i można się dowiedzieć, czy jakaś "pierda". Kasowanie i można dalej jechać, albo lawetka... (I też fajnie, bo do cna samochodu się nie "zajedzie", jak coś "grubszego" wyskakuje) ;) ps. zawsze wożę moduł w aucie

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...