Skocz do zawartości

Odgrzybianie klimy


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania, a raczej jedno zlozone:

 

Czy w Forku s-Turbo MY'99 jest filtr przeciwpylkowy (jaki model, czy sa zamienniki), a jesli go nie ma, to czy przy odgrzybianiu klimy konieczne jest czyszczenie reczne parownika?

 

I pytanie poboczne: jaki ogolnodostepny srodek wam dobrze podzialal na grzybki? Probowalem kilka dostepnych i w Nubirze mi nie zadzialaly, Wurtha nie znalazlem, a najlepszy dostepny dla serwisow klimy (Berner) zadzialal jedynie polowicznie i szybko zapaszek wrocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pojechałbym z klimą do specjalistycznego warsztatu. Kupiłeś używane auto i nie wiadomo w jakim to jest wszystko stanie :roll:

 

 

Mistrzostwo Świata w ilości założonych tematów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś używane auto i nie wiadomo w jakim to jest wszystko stanie :roll:

No ba, ale czy moj Forek ma filtr kabinowy, czy nie? Bo zaloze sie, ze Gastal (moj ulubiony serwis od klimy we Wrocku) filtrow do Subaru w razie czego nie ma.

 

Mistrzostwo Świata w ilości założonych tematów :wink:

Zadny wiedzy jestem i subarkowa podroz poslubna sie zbliza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś używane auto i nie wiadomo w jakim to jest wszystko stanie :roll:

No ba, ale czy moj Forek ma filtr kabinowy, czy nie? Bo zaloze sie, ze Gastal (moj ulubiony serwis od klimy we Wrocku) filtrow do Subaru w razie czego nie ma.

 

Mistrzostwo Świata w ilości założonych tematów :wink:

Zadny wiedzy jestem i subarkowa podroz poslubna sie zbliza :wink:

 

Jak chcesz mam filtry przeciwpyłkowe ( japońskie z aktywnym węglem ) za 70zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mam filtry przeciwpyłkowe ( japońskie z aktywnym węglem ) za 70zł brutto

 

:shock: Mi dealer zaproponował filtr za jedyne 400pln...

 

wiem, że takie ceny mają :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że takie ceny mają :shock:

 

niedługo będę chciał wziąć Motula u Ciebie, to może i filtr też odrazu. Jeśli za 7 dych to cena mi odpowiada.

 

Swoją drogą niezły narzut. Ciekawe czy auta też mają taką marżę :???:

 

Żeby nie było całkiem OT powiem, że filtr przeciwpyłkowy jest wyposażeniem opcjonalnym przynajmniej jeśli chodzi o wolnossaki (chyba, że tylko ja nie dostałem), więc chyba nie ma reguły. Trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie poboczne: jaki ogolnodostepny srodek wam dobrze podzialal na grzybki? Probowalem kilka dostepnych i w Nubirze mi nie zadzialaly, Wurtha nie znalazlem, a najlepszy dostepny dla serwisow klimy (Berner) zadzialal jedynie polowicznie i szybko zapaszek wrocil.

Taki środek to jak dezodorant do ciała :!: nie przestaniesz śmierdzieć dopóki się nie umyjesz co najwyzej ,,przytłumisz zapach :mrgreen: " Najpierw wyczyść parownik, dmuchawe itp z liści ,kurzu , a następnie zaaplikuj spray (bezpośrednio na parownik nie tylko w kratki :!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dokladnie tak robilem w Nubirze - rozbieralem przy tym czesc deski rozdzielczej ze schowkiem (tylko przezen dalo sie dostac bezposrednio do parownika). No i szczerze mowiac nic to nie dalo, a raczej wlasnie przytlumilo zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z przegladu. Dobicie zaledwie 140g na 650, wiec nieduzo (a nie wiem kiedy byl ostatni przeglad). Razem z odgrzybianiem wyszlo mnie 100zl, ale jeszcze nie jestem w stanie zrelacjonowac skutkow - kazal gosc (i slusznie) przez co najmniej godzine jezdzic bez klimy, zeby wszystko tam sie przezarlo i wyschlo.

 

I ciekawostka: ponoc moj forek ma sprezarke jakas lopatkowa, ktora w odroznieniu od tlokowej mniej obciaza silnik, ma mniejsze opory, a co za tym idzie mniej rosnie spalanie, ale za to jest mniej trwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowedzialem z instrukcji obslugi to forek ma inteligentna spraezarke, przynajmneij w mojej wersji rok 2000, ktora wylacza sie podczas mocnego przyspieszania zeby nie zabierac silnikowi mocy i zeby byla cala przyjemnosc z jazdy. Co do trwalosci to nie wiem , moja jezdzi juz od nowosci, regularnie uzytkowana i serwisowana i nic sie nie dzieje- mam nadzieje ze teraz nic sobie nie wykrakalem.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...