Jump to content

Forester SH kamera cofania

Recommended Posts

Chcę zamontować w moim Forku kamerę cofania. Rozważam dwie opcję
Taką w lusterku lub jakąś nawigację z Aliexpres. Ktoś z Was robił coś takiego i może polecić jakieś rozsądne rozwiązanie. 

Jak masz nawyk cofania "na lusterka" to na lusterku to dobra opcja, korzystasz odruchowo. Mam taką w busie, estetycznie wygląda to tak sobie, trzeba upchnąć kable.

Jak mam w radiu, to zazwyczaj tylko rzut oka na koniec, czy może jeszcze poprawić. Dla odmiany małżonka tę w radiu uważa, a busa prowadziła ze dwa razy.

W SJ nie mam kamery, może też bym włożył...

Jak coś fajnego namierzysz na ali, pochwal się w wątku.

Dodam od Siebie że jeśli już chcesz kupować to dobierz sobie taką z diodami IR. Dużo lepiej widać niż na tej ze zwykłymi. Opcja z lusterkiem wstecznym jest dobra. Zwłaszcza że można dorwać też taką w której ekran z kamery zajmuje całe lusterko a nie jakiś mały wycinek. Można go sobie przesunąć jak na telefonie góra dół.

Ok dam znać. Na razie rozważam nawigację z Ali którą ma dwóch znajomych + kamera. Lub jakiś zestaw lusterko + kamera. Wszystko rozejdzie się o koszt montażu. Pewnie będę szukał kamery wifi/bt. Żeby uniknąć ciągnięcia kabli przez całe auto. 

Ja założyłem, wprawdzie do SG, ale kamerę z Ali + podstawowy ekran w lusterku. Kamera dopasowana do klapy, dedykowana do mojego Forka. O montażu więcej w Nasze Subaru w moim wątku, ale dużo się nie zeszło, a przeciągnięcie jednego kabla to krótka piłka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

7 godzin temu, ajax napisał:

Ok dam znać. Na razie rozważam nawigację z Ali którą ma dwóch znajomych + kamera. Lub jakiś zestaw lusterko + kamera. Wszystko rozejdzie się o koszt montażu. Pewnie będę szukał kamery wifi/bt. Żeby uniknąć ciągnięcia kabli przez całe auto. 

Daj, proszę linka, bo mi bardziej na nawigacji zależy jak kamerze.

4 godziny temu, Mike-m napisał:

Ja założyłem, wprawdzie do SG, ale kamerę z Ali + podstawowy ekran w lusterku. Kamera dopasowana do klapy, dedykowana do mojego Forka. O montażu więcej w Nasze Subaru w moim wątku, ale dużo się nie zeszło, a przeciągnięcie jednego kabla to krótka piłka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz podesłać link do tego co wybrałeś?

40 minut temu, BiP napisał:

Nie wiem czy to dokładnie z tej aukcji ale mniej więcej coś takiego. W lutym jadę do mojego mechanika na przegląd to ma mi opowiedzieć co i jak z tymi nawigacjami. 

https://pl.aliexpress.com/item/32956568106.html?src=criteo&albch=remarketing&acnt=criteo-LF&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=157466&device=pc&aff_platform=criteo&clickid=6009b5cb77814aca7ff7229113009cf6_1611249099_32956568106

• Upvote 1
16 godzin temu, BiP napisał:

Proszę bardzo. 

https://www.aliexpress.com/i/33000087861.html

Początkowo miałem taką w ramce na rejestracje, ale wygląda to marnie, a i jakość gorsza niż tej powyżej.

a tutaj jak to u mnie wygląda: