Skocz do zawartości

Nasze doświadczenia z jazdy Subaru e-BOXER


Paweł L

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, radiolog napisał:

Po 2 latach niewiedzy odkryłem, że udostępnienie Subaru wifi powoduje pokazywanie korków w navi fabrycznej. Zatem wersja komórkowa aplikacji nie jest mi niezbędna

Ciekawe, bo ciągle żyję w przeświadczeniu, że nawigacja zbierała informacje po TMC (czyli z nadajników FM stacji radiowych). Czyżby nastąpił jakiś postęp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za wcześnie się wyrwałem z oceną.
Pierwsze primo pokazuje 1/3 tych korków co aplikacja na iphonie
Drugie primo łączenie się wifi udostępnianym z telefonu działa do bani, bo są problemy z połączeniem, przynajmniej w iphonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radiolog napisał:

bo są problemy z połączeniem, przynajmniej w iphonie

Odnoszę wrażenie że produkty tego producenta mają problemy ze wszystkim co nie jest spod znaku nadgryzionego jabłka. Mniejszę bądź większe. Ale zawsze będą. Nie mam żadnych doświadczeń, tylko opinie co drugiej osoby mającej te urządzenia. Szwagier ma cyrk z Wifi w domu, z dyskiem sieciowym itd, oglądaniem filmów z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ewemarkam napisał:

Odnoszę wrażenie że produkty tego producenta mają problemy ze wszystkim co nie jest spod znaku nadgryzionego jabłka. Mniejszę bądź większe. Ale zawsze będą. Nie mam żadnych doświadczeń, tylko opinie co drugiej osoby mającej te urządzenia. Szwagier ma cyrk z Wifi w domu, z dyskiem sieciowym itd, oglądaniem filmów z niego.

ja mam całkowicie odmienne zdanie. Przez wiele lat używałem wszelakich telefonów na androidzie. Jakieś 2 lata temu dostałem od żony iphona SE. Telefon pancerny, hotspot( udostępnianie netu) działa bdb - wielokrotnie wszystkie urządzenia w domu tzn tv samsung , 2 lapki lenovo, robot sprzątający roborock korzystały z hotspota i żadnych problemów nigdy nie było, gdzie podczas korzystania z wypasionego routera asus'a były i są ( dlatego udostępniamy net z iphon'a ) Zona ma iphon'a 11 i to samo - bez problemowy sprzęt robiący wypasione foty. 

Problemów raczej nie doszukiwałbym się w iphonie tylko w stacji multimedialnej w którą wyposażony jest samochód - bo z tym w Subaru nigdy nie  było ok

Edytowane przez Karas
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w dziale technicznym ale może tu będzie szybciej.

Czy ktoś miał już problem z tylną klapą?
Otwarłem samochód normalnie - ale nie jestem w stanie go zamknąc, przyciskam pilot/przycisk na klapie/ na desce rozdzielczej i słysze tylko podwójny sygnał dźwiękowy.

Ręcznie tez się nie da zamknąc bo zamek nie łapie, klapa się tylko przymyka.

Miał ktoś podobny problem? fajnie byłoby go zamknąc bo stoi na osiedlowym parkingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy cos przymarzło, nawet gdyby to chyba nie tak to powinno działać, że teraz musze kombinować jak zamknąć samochód :)

Kurde, długi czas miałem spokój z samochodem ale ostatnio znowu zaczyna mnie denerwować.

Kiedy tylko temperatura spadnie trochę poniżej zera to od razu mam przymarznięte szyby, muszę wyłazić z samochodu zeby wyjechać z roboty, 

teraz klapa padła..

Ale jakby podsumować pierwsze 3 miesiące padający aku,

pózniej padł głośnik, 

teraz klapa.

 

Ciężko nazwać ten samochód niezawodnym, chyba że to ja jestem jakimś pechowcem.

 

Edit 

Reset poprzez odpięcie akumulatora zadziałał, przy okazji zauważyłem że kuny wygryzły mi nowa dziurę.

 

Jakby ktoś zastanawiał się nad preparatem kuna gone to biorę polecam

 

 

 

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dawidz napisał:

Laweta już jedzie.
Akumulator miałem już raz wymienainy po około sześciu miesiącach od zakupu.

Lekka załamka,nie powiem.:facepalm: Co jest nie tak z tymi akumulatorami lub z samochodem?

ASO ma pole do wykazania się i znalezienia problemu.

Ehh,ta nowoczesność i ekologia, wszystko fajnie, ale chyba coś idzie w złą stonę, bo miało być lepiej a jest średnio.:unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, olo11 napisał:

Lekka załamka,nie powiem.:facepalm: Co jest nie tak z tymi akumulatorami lub z samochodem?

ASO ma pole do wykazania się i znalezienia problemu.

Ehh,ta nowoczesność i ekologia, wszystko fajnie, ale chyba coś idzie w złą stonę, bo miało być lepiej a jest średnio.:unsure:

 

Ja mam wrażenie że po prostu akumulatory to jakieś leżaki magazynowe, nie utrzymywane w należytym stanie itd. 

 

Szanujący się sklep co jakiś czas akumulatory na magazynie ładuje.

 

A Fabryka.... Leżą na magazynie, później pakowane są do samochodu, i na parking przed fabryka i tak sobie mija dużo czasu zanim już nowy właściciel go bierze. Wypadało by przy odbiorze sprawdzić akumulator rozruchowy testerem, pewnie wyszło by że lipa. Ale kto to robi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale już mnie męczy ten temat dlatego szukam jakiegoś prawnika, który orientuje się w tych tematach, chętnie pójdę na poradę żeby dowiedzieć się jakie mam opcje, czy jakiś zwrot samochodu/ wymiana egzemplarza wchodzi w grę.

Skoro wszyscy jeżdżą i nie mają problemów, wygląda ze albo w moim jakiś elektryk coś skopał albo mam wadliwy egzemplarz.

 

Ew. jeżeli się okaże, że kuna coś nabroiła to mu wybaczę ale z drugiej strony, wczoraj odpiąłem plusa z aku, wpiąłem i wszystko działalo, klapa śmigała, samochód zamknął sie z pilota, 

dzisaj przychodzę, otworzył się normalnie ale jak odpaliłem to silnik już nie ruszył, a na desce dyskoteka.

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na aucie, to nie idź na wojnę tylko niech wymienią Ci akumulator na 60ah jak u mnie. Po co sobie psuć nastrój przed świętami. W którym salonie kupowane auto? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha i na razie odpalam. Nie masz jakiegoś lewego źródła poboru energii, jak np. wideorejestrator, CB, elektroniczna antykuna, itp.? Może włączona lampka na klapie bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lampki po moich początkowych przygodach z aku są wyłączone, rejestrator uruchamia się tylko podczas jazdy, mam niby ten smartbox (powerbank) ale ustawiony tak aby nie brał prądu i wyłączał rejestrator.
Od wymiany aku było spoko, wczoraj jakieś cuda się podziały z klapą i po tym aku padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dawidz napisał:

Wszystkie lampki po moich początkowych przygodach z aku są wyłączone, rejestrator uruchamia się tylko podczas jazdy, mam niby ten smartbox (powerbank) ale ustawiony tak aby nie brał prądu i wyłączał rejestrator.
Od wymiany aku było spoko, wczoraj jakieś cuda się podziały z klapą i po tym aku padł.

Czy na tym Aku jest napisane ''not suitable for vehicles with SS system ''

Wiem, że też będzie działać jak kazdy Ca/Ca czy Silver/Ca, ale czy nie warto założyć cos lepszego, EFB albo AGM lepiej?

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, olo11 napisał:

Czy na tym Aku jest napisane ''not suitable for vehicles with SS system ''

Wiem, że też będzie działać jak kazdy Ca/Ca czy Silver/Ca, ale czy nie warto założyć cos lepszego, EFB albo AGM lepiej?

 

 

Mi w ASO powiedzieli, że AGM niewskazany tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dawidz napisał:

Taki mi założyło ASO, płacę niemałe pieniądze więc zakładam, że znają się na robocie ;)

Zapłaciłeś za wymianę akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...