Skocz do zawartości

Nasze doświadczenia z jazdy Subaru e-BOXER


Paweł L

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Michał Gdańsk napisał:

Nic mi się nie stanie (i Wam też) jak pojeździcie 2 tygodnie tramwajem albo autobusem, o rowerze nie wspominając.

No to zes się Kolego popisał :) rozumiem, ze służbowo trasy Wrocław-Jasionka, Wrocław-Niepołomice, Wrocław-Kudowa, Wrocław-Złotów itp po 4-5 tysięcy miesięcznie tez mam robić rowerem? Czy pociągiem? Wioząc ze sobą 2 skrzynki narzędzi i kolejne dwie wzorców? :) Nie każdy używa samochodu do dojazdu do pracy po 5km w jedna stronę.


Oczywistym jest to, ze mało prawdopodobne jest otrzymanie takiego samego samochodu, ale ważne żeby chociaż segment się zgadzał. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 23:00, Czarne_Koronkowe napisał:

Około 18.000 zł sam serwis - mam na myśli części zamienne i robociznę (bez kosztów samochodu zastępczego. Prędkość? Ciężko powiedzieć.

mysle za jak miałbym jeszcze 1-1,5m to bym wyhamował.

No to coś bardzo tanio wyszło, ja miałem obcierkę, do wymiany zderzak przód i tył, błotnik przód i drzwi - za sam serwis wyszło 27 000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lisek napisał:

Troche glupoty gadasz....Po pierwsze zyjemy w PL a nie w USA,zero porownania.

Ja chcialem ja chacialem i sie obrazilem bo mi nie dali...no dramat:) 

Zastanow sie z punktu widzenia ubezpieczalni/wypozyczalni ktora musi utrzymac flote aut  dostosowanych do potrzeb kazdego uzytkownika ktory ma kolizje czy to jest oplacalne? 

Ubezpieczenie chcesz placic mozliwie najnizsze a oczekujesz najwyzszych standardow obslugi....

Zostawiajac auto w ASO we Wroclawiu na drobne naprawy czy przeglady biore co daja oby jezdzilo. Czasem jest to XV, Forester a zdarzalo sie Suzuki Swift i nikt nie narzekal ze to gorszy sort....

Ubezpieczenie właśnie płacę wysokie, PZU nie jest chyba najtańszą firmą? Czegoś zatem za tę składkę oczekuję. A Subaru to nie jest przepraszam bardzo jakieś niszowe Isuzu, czy Acura - dlaczego mam jeździć inną marką. W innych krajach jakoś się temu nie dziwią. Poza tym jak jeżdżę SUvem, to dlaczego mam się przesiadać do niskiej skody? Nie czuję się w niej bezpiecznie i nie zamierzam korzystać z takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

No to zes się Kolego popisał :) rozumiem, ze służbowo trasy Wrocław-Jasionka, Wrocław-Niepołomice, Wrocław-Kudowa, Wrocław-Złotów itp po 4-5 tysięcy miesięcznie tez mam robić rowerem? Czy pociągiem? Wioząc ze sobą 2 skrzynki narzędzi i kolejne dwie wzorców? :) Nie każdy używa samochodu do dojazdu do pracy po 5km w jedna stronę.


Oczywistym jest to, ze mało prawdopodobne jest otrzymanie takiego samego samochodu, ale ważne żeby chociaż segment się zgadzał. 

Jaki segment się zgadza, gdy za Forestera proponują Skodę Octavię albo Superb? Przecież to kompletnie różne samochody. Co ma wspólnego Ford Mondeo z Foresterem - bo takiego też mi proponowali? Nie chcę tych samochodów i tyle. Jaki problem, aby ubezpieczalnia, przy takich miliardach, którymi obraca, utrzymywała na stanie samochody zastępcze z każdej marki? Twój przykład jest jednostkowy - 90% ludzi nie musi wozić narzędzi i poruszać się 60 tys km rocznie autem, dlaczego 90% ma cierpieć dla 10%? Poza tym nie chce mi się wierzyć, że na trasach, które wymieniłeś nie ma pociągu ani autobusu.

Edytowane przez Michał Gdańsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dawidz napisał:

No to coś bardzo tanio wyszło, ja miałem obcierkę, do wymiany zderzak przód i tył, błotnik przód i drzwi - za sam serwis wyszło 27 000zł

Jak można mieć obcierkę i uszkodzony zarówno przód, jak i tył? Ja za takie uszkodzenia, które opisałeś płaciłem 9.000 zł dwa lata temu. Włącznie z malowaniem i wymianą drzwi. W oficjalnym ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Michał Gdańsk napisał:

Jaki segment się zgadza, gdy za Forestera proponują Skodę Octavię albo Superb? Przecież to kompletnie różne samochody. Co ma wspólnego Ford Mondeo z Foresterem - bo takiego też mi proponowali? Nie chcę tych samochodów i tyle. Jaki problem, aby ubezpieczalnia, przy takich miliardach, którymi obraca, utrzymywała na stanie samochody zastępcze z każdej marki? Twój przykład jest jednostkowy - 90% ludzi nie musi wozić narzędzi i poruszać się 60 tys km rocznie autem, dlaczego 90% ma cierpieć dla 10%? Poza tym nie chce mi się wierzyć, że na trasach, które wymieniłeś nie ma pociągu ani autobusu.

Oczywiście ze są. Ale dzień pracy ma tylko 8h… I niekoniecznie chciałbym jeździć pociągiem/autobusem ze sprzętem o wartości kilkunasty tysięcy złotych.

 

Zasadnicze pytanie: auto należało Ci się z OC sprawcy czy swojego AC? W przypadku AC wczytaj się w szczegóły. Najczęściej jest info ze samochód zastępczy będzie Np. Max segment C, a nie ze będzie to taki sam segment jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Oczywiście ze są. Ale dzień pracy ma tylko 8h… I niekoniecznie chciałbym jeździć pociągiem/autobusem ze sprzętem o wartości kilkunasty tysięcy złotych.

 

Zasadnicze pytanie: auto należało Ci się z OC sprawcy czy swojego AC? W przypadku AC wczytaj się w szczegóły. Najczęściej jest info ze samochód zastępczy będzie Np. Max segment C, a nie ze będzie to taki sam segment jak Twój.

Po pierwsze - sprzęt można ubezpieczyć od rozboju. Po drugie - uważasz, że w Polsce masowe są napady na autobusy i pociągi, aby akurat takiego jak Tobie ukraść sprzęt, który przecież masz w walizce i możesz go nie pokazywać na wierzchu? Po trzecie - ubezpieczalnia zapewnia mi dokładnie taki sam segment, jak moje auto, tylko okazuje się, że w tym segmencie jest zarówno SUV jak i Ford Mondeo. I co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał Gdańsk napisał:

Po pierwsze - sprzęt można ubezpieczyć od rozboju. Po drugie - uważasz, że w Polsce masowe są napady na autobusy i pociągi, aby akurat takiego jak Tobie ukraść sprzęt, który przecież masz w walizce i możesz go nie pokazywać na wierzchu? Po trzecie - ubezpieczalnia zapewnia mi dokładnie taki sam segment, jak moje auto, tylko okazuje się, że w tym segmencie jest zarówno SUV jak i Ford Mondeo. I co z tego wynika?

Stary nawet nie chce mi się dyskutować z Twoja kwadratowa logika :) jeśli chcesz to zapłać za ubezpieczenie mojego sprzętu i dwóch tragarzy do tego. Bo ja nie jestem w stanie drałować do pociągu z 4 walizkami o łącznej wadze około 60 kg. Nie dam się sprowadzić do tego poziomu, bo z pewnoscia pokonasz

mnie doświadczeniem.

 

Mondeo nie jest w segmencie SUVa. Wiec pewnie masz prawo złożyć reklamacje a może i nawet wynająć coś segmentu SUV i domagać się zwrotu kosztów skoro masz to w umowie. O ile masz… poniżej zdjęcie ze strony PZU:

 

BBEE0B1E-8212-49DE-B791-90A45B395BDB.jpeg

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gdańsk napisał:

Jak można mieć obcierkę i uszkodzony zarówno przód, jak i tył? Ja za takie uszkodzenia, które opisałeś płaciłem 9.000 zł dwa lata temu. Włącznie z malowaniem i wymianą drzwi. W oficjalnym ASO.

Objaśnij czego nie pojmujesz.

 

 

Dobra doczytałem fragmenty o tym, że ubezpieczalnia ma trzymać samochody wszystkich marek, żebyś był zadowolony, także nie musisz mi odpisywać :D

 

tak z innej beczki, jak radzicie sobie z futrzanymi szkodnikami?

 

dzisiaj dolewalem płynu do spryskiwaczy, a pod maską niespodzianka PXL_20210818_162203345_MP.thumb.jpg.b22a0e9152d30a2a94076ceeba70ada5.jpgPXL_20210818_161654015_MP.thumb.jpg.5ec909bc396d9bb56ac0fa2ebd67e848.jpgPXL_20210818_161657412_MP.thumb.jpg.85458c3786f9ece0635bad7b4fbdcd7c.jpg

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dawidz napisał:

Objaśnij czego nie pojmujesz.

 

 

Dobra doczytałem fragmenty o tym, że ubezpieczalnia ma trzymać samochody wszystkich marek, żebyś był zadowolony, także nie musisz mi odpisywać :D

 

tak z innej beczki, jak radzicie sobie z futrzanymi szkodnikami?

 

dzisiaj dolewalem płynu do spryskiwaczy, a pod maską niespodzianka PXL_20210818_162203345_MP.thumb.jpg.b22a0e9152d30a2a94076ceeba70ada5.jpgPXL_20210818_161654015_MP.thumb.jpg.5ec909bc396d9bb56ac0fa2ebd67e848.jpgPXL_20210818_161657412_MP.thumb.jpg.85458c3786f9ece0635bad7b4fbdcd7c.jpg

Kuna, mam dokładnie te same wygryzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Stary nawet nie chce mi się dyskutować z Twoja kwadratowa logika :) jeśli chcesz to zapłać za ubezpieczenie mojego sprzętu i dwóch tragarzy do tego. Bo ja nie jestem w stanie drałować do pociągu z 4 walizkami o łącznej wadze około 60 kg. Nie dam się sprowadzić do tego poziomu, bo z pewnoscia pokonasz

mnie doświadczeniem.

 

Mondeo nie jest w segmencie SUVa. Wiec pewnie masz prawo złożyć reklamacje a może i nawet wynająć coś segmentu SUV i domagać się zwrotu kosztów skoro masz to w umowie. O ile masz… poniżej zdjęcie ze strony PZU:

 

BBEE0B1E-8212-49DE-B791-90A45B395BDB.jpeg

Nie wiedziałem, że chodzi o 60 kg sprzętu - to inna sytuacja rzeczywiście. Na czacie PZU informowali mnie o samochodach, które tu w tabelce są pod pozycją "D". Uważam, że to dziwne, bo przecież Forester chyba nie ustępuje Hondzie CR-V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Gdańsk napisał:

Na czacie PZU informowali mnie o samochodach, które tu w tabelce są pod pozycją "D". Uważam, że to dziwne, bo przecież Forester chyba nie ustępuje Hondzie CR-V?

Być może to jakiś ludzki błąd. Ja bym na Twoim miejscu zrobił drugie podejście i wykazał im, ze na ich stronie widnieje wyraźna informacja jakie samochody są w segmencie SUV i ze z tym mondeo to się wyglupili. Możesz na wszelki wypadek odnaleźć w necie wymiary Forka, Ravki o Cr-V żeby się tym podeprzeć podczas rozmowy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem z ASO zastępcza XV 1,6. Cos mi się wydaje ze @Dyrekcja miała w tym swoj osobisty udział wiec tym bardziej mi miło o dziękuje :) bardzo się cieszę, ze finalnie dostałem właśnie ten zestaw samochodowo-napędowy (Chciałem dłużej przetestować ten silnik w tej budzie) bo żonie od zawsze

podobala się XV’Ka a ja zmusiłem ja do posiadania Forka bo wtedy to był nasz najwiekszy rodzinny samochód. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów żona stwierdziła, ze „z forkiem to mam coś zrobić, bo XV oddać nie zamierza” ups… właśnie przejechałem się nim po bułki i stwierdzam co następuje:

- mocy niewiele, ale oprogramowanie skrzyni to bajka. Potwierdzam słowa @Dyrekcja, ze jest duża różnica względem tego czym jechałem jakieś 2 lata temu. Pracuje MIODZIO. Żywiołowo reaguje na pedał gazu (mając oczywiście na uwadze ile ma to koni).

- skrętny bardziej niż Forek SK - a to żonie przeszkadza w mieście najbardziej

- z naszych jednodniowych obserwacji wynika ze pali spoooro mniej niż Forek (1,5-2 litry??) wypowiem się po dłuższym macaniu się z autem

- żona stwierdziła ze zbiera się lepiej niż nasz E-boxer i do tego przyjemniej się tym jedzie i napędza na autostradzie

 

generalnie jestem pod dużym WOW

 

 

 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidz - mi swego czasu kuny przegryzły przewody od spryskiwaczy w XV. Polecam płyn w sprayu MOTIP, do spryskania pod maską, na przewodach tworzy warstwę, ponoć odstraszającą kuny. Dobrze jest też co jakiś czas spryskać garaż i okolice Forka rozcieńczonym płynem BROS na kuny. U mnie działa - raczej:unsure:, nota bene używam też tego płynu do spryskiwania, kilka razy do roku, podmurówki wokół domu i miejsc wrażliwych, no i na strychu.

Edytowane przez Robgas44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzisiaj dostałem z ASO zastępcza XV 1,6.

(...)

- mocy niewiele, ale oprogramowanie skrzyni to bajka. Potwierdzam słowa @Dyrekcja, ze jest duża różnica względem tego czym jechałem jakieś 2 lata temu. Pracuje MIODZIO. Żywiołowo reaguje na pedał gazu (mając oczywiście na uwadze ile ma to koni).

- skrętny bardziej niż Forek SK - a to żonie przeszkadza w mieście najbardziej

- z naszych jednodniowych obserwacji wynika ze pali spoooro mniej niż Forek (1,5-2 litry??) wypowiem się po dłuższym macaniu się z autem

- żona stwierdziła ze zbiera się lepiej niż nasz E-boxer i do tego przyjemniej się tym jedzie i napędza na autostradzie

 

generalnie jestem pod dużym WOW

 

Dobrze, że napisał to ktoś kto ma i Forestera i Outbacka (obecne modele). Bo IMO (ale co ja tam wiem...) XV 1.6 to najbardziej niedoceniany model Subaru. Szczególnie na tym forum.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona tez czeka na odbiór XV 1.6:D, zamówiliśmy XV zaraz po teście weekendowym, zrobił bardzo dobre wrażenie na nas a głównie obawialiśmy sie tego silnika , w porównaniu do forka to po krętych drogach prowadzi się jeszcze lepiej( w Beskidach po drogach górzystych krętych ) i jest uczucie lekkości prowadzenia, w Forku jednak czuć jaki z niego klocek:D

Spalanie XV 1.6 z 3 dni i 200 km wyszło 7 l/100km.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Forestera, bo syn 186cm wzrostu na tylnej kanapie w XV ma mało miejsca nad głową i bagażnik na nasze potrzeby w XV trochę za mały. Kundel Mikołaj też musi mieć więcej przestrzeni, bo nie ma opcji żeby jeździł w nowym aucie na tylnej kanapie :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2021 o 21:04, Robgas44 napisał:

Dawidz - mi swego czasu kuny przegryzły przewody od spryskiwaczy w XV. Polecam płyn w sprayu MOTIP, do spryskania pod maską, na przewodach tworzy warstwę, ponoć odstraszającą kuny. Dobrze jest też co jakiś czas spryskać garaż i okolice Forka rozcieńczonym płynem BROS na kuny. U mnie działa - raczej:unsure:, nota bene używam też tego płynu do spryskiwania, kilka razy do roku, podmurówki wokół domu i miejsc wrażliwych, no i na strychu.

Ja do swojego Bandyty zamówiłem elektroniczny odstraszacz gryzoni. Zamontowany przez ASO, wygląda jak z fabryki i mam nadzieję, że spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...