Skocz do zawartości

Nasze doświadczenia z jazdy Subaru e-BOXER


Paweł L

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2023 o 16:26, Mr Q napisał(a):

Sprawdzonych kilka kabli i telefonów. Nie ma znaczenia. Jak w rosyjskiej ruletce.

 

 

Jaki telefon ?

Ja ma Oppo i miałem to samo. 

Co dziwniejsze jak nie był naładowany to było spoko, ale jak się naładował do 100% to zaczynały się jaja w rozłączanie i łączenie. 

Receptą na to było użycie oryginalnego kabla, tego na którym działa szybkie ładowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 21:47, rakukrakow napisał(a):

 

Jaki telefon ?

Ja ma Oppo i miałem to samo. 

Co dziwniejsze jak nie był naładowany to było spoko, ale jak się naładował do 100% to zaczynały się jaja w rozłączanie i łączenie. 

Receptą na to było użycie oryginalnego kabla, tego na którym działa szybkie ładowanie. 

 

U mnie niezależnie od tego czy to Xiaomi, Samsung czy iPhone. Ale muszę zwrócić uwagę na kwestię z ładowaniem. I sprawdzić oryginalny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 
Jaki telefon ?
Ja ma Oppo i miałem to samo. 
Co dziwniejsze jak nie był naładowany to było spoko, ale jak się naładował do 100% to zaczynały się jaja w rozłączanie i łączenie. 
Receptą na to było użycie oryginalnego kabla, tego na którym działa szybkie ładowanie. 
 
Kabel nie zdał egzaminu. Ale sprawdziło się to co pisałeś o pełnym naładowaniu.

Wysłane z mojego 23030RAC7Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może łańcuchy śniegowe do Forka V? No i po raz kolejny pytanie o koło dojazdowe - przerobił ktoś temat?

Wysłane z mojego 23030RAC7Y przy użyciu Tapatalka


Ja ostatniej zimy przekonałem się, że forek na nowych zimówkach nie mieli nawet kołami, w miejscu gdzie inni zakładali łańcuchy.
A wcześniej nie wierzyłem kumplowi, który mnie przekonywał, że nie będę potrzebował łańcuchów.
Co do zapasowego też coś z tym muszę zrobić.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatniej zimy przekonałem się, że forek na nowych zimówkach nie mieli nawet kołami, w miejscu gdzie inni zakładali łańcuchy.
A wcześniej nie wierzyłem kumplowi, który mnie przekonywał, że nie będę potrzebował łańcuchów.
Co do zapasowego też coś z tym muszę zrobić.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Niestety w niektórych regionach Alp chyba obowiązkowe jest posiadanie łańcuchów...

Wysłane z mojego 23030RAC7Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w niektórych regionach Alp chyba obowiązkowe jest posiadanie łańcuchów...

Wysłane z mojego 23030RAC7Y przy użyciu Tapatalka

W których ?
Włochy, Austria coś czytałem, że tylko zimowe opony są obowiązkowe.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wiem. Wiem tyle, że widziałem na drogach znaki, pod którymi nie było żadnych wyłączeń ani dodatkowych informacji. Znajomy Polak, który mieszka na stałe w Szwajcarii, twierdzi, że te znaki nie dotyczą samochodów z AWD, ale nie udało mi się tego nigdzie potwierdzić. Obawiam się, że w Szwajcarii z tym jest jak ze wszystkim, czyli... to zależy od kantonu ;)

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sartek napisał(a):

Przyznam, że nie wiem. Wiem tyle, że widziałem na drogach znaki, pod którymi nie było żadnych wyłączeń ani dodatkowych informacji. Znajomy Polak, który mieszka na stałe w Szwajcarii, twierdzi, że te znaki nie dotyczą samochodów z AWD, ale nie udało mi się tego nigdzie potwierdzić. Obawiam się, że w Szwajcarii z tym jest jak ze wszystkim, czyli... to zależy od kantonu ;)

 

W niektóre regiony górskie, np. okolice Davos, powinieneś zabierać łańcuchy.

https://www.gov.pl/web/szwajcaria/idp

 

 

Obowiązek posiadania łańcuchów na koła w Austrii
Tu przepisy w tej materii są najbardziej rozbudowane. Nakaz posiadania łańcuchów w pojazdach o DMC powyżej 3,5t obowiązuje od 1 listopada do 15 kwietnia. Należy przewozić w pojeździe łańcuchy na co najmniej dwie opony na oś napędową. Dodatkowo muszą one spełniać, w przypadku pojazdów ciężarowych normę O-Norm 5119.

Obowiązek posiadania łańcuchów na koła w Niemczech / Szwajcarii
Nie ma obowiązku posiadania łańcuchów, jednak w warunkach zimowych musimy dostosować się do znaków nakazujących ich użycie.

https://inelo.pl/lancuchy-sniegowe-na-kola/

 

 

Gdzie w Szwajcarii obowiązuje wymóg stosowania łańcuchów śniegowych?
Podobnie, w Szwajcarii nie ma ogólnego wymogu stosowania łańcuchów śniegowych, nawet w przypadku pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Wymóg stosowania łańcuchów śniegowych dotyczy tylko wyznaczonych odcinków dróg, które są oznaczone znakiem "Obowiązkowe łańcuchy śniegowe".


Wymóg ten dotyczy również ubezpieczenia. Jeśli uczestniczysz w wypadku na oznakowanych obszarach i nie masz opon zimowych w pojeździe, zazwyczaj zostaniesz uznany za współodpowiedzialnego, nawet jeśli wypadek nie był z Twojej winy.


Wymóg posiadania łańcuchów śniegowych może również obowiązywać w miesiącach letnich, ponieważ w regionach alpejskich nigdy nie można wykluczyć opadów śniegu. W związku z tym zawsze warto mieć przy sobie łańcuchy śniegowe w Szwajcarii.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 https://lenews.ch/2023/10/27/what-are-swiss-rules-on-winter-tyres/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rakukrakow napisał(a):

 

W niektóre regiony górskie, np. okolice Davos, powinieneś zabierać łańcuchy.

https://www.gov.pl/web/szwajcaria/idp

 

 

Obowiązek posiadania łańcuchów na koła w Austrii
Tu przepisy w tej materii są najbardziej rozbudowane. Nakaz posiadania łańcuchów w pojazdach o DMC powyżej 3,5t obowiązuje od 1 listopada do 15 kwietnia. Należy przewozić w pojeździe łańcuchy na co najmniej dwie opony na oś napędową. Dodatkowo muszą one spełniać, w przypadku pojazdów ciężarowych normę O-Norm 5119.

Obowiązek posiadania łańcuchów na koła w Niemczech / Szwajcarii
Nie ma obowiązku posiadania łańcuchów, jednak w warunkach zimowych musimy dostosować się do znaków nakazujących ich użycie.

https://inelo.pl/lancuchy-sniegowe-na-kola/

 

 

Gdzie w Szwajcarii obowiązuje wymóg stosowania łańcuchów śniegowych?
Podobnie, w Szwajcarii nie ma ogólnego wymogu stosowania łańcuchów śniegowych, nawet w przypadku pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Wymóg stosowania łańcuchów śniegowych dotyczy tylko wyznaczonych odcinków dróg, które są oznaczone znakiem "Obowiązkowe łańcuchy śniegowe".


Wymóg ten dotyczy również ubezpieczenia. Jeśli uczestniczysz w wypadku na oznakowanych obszarach i nie masz opon zimowych w pojeździe, zazwyczaj zostaniesz uznany za współodpowiedzialnego, nawet jeśli wypadek nie był z Twojej winy.


Wymóg posiadania łańcuchów śniegowych może również obowiązywać w miesiącach letnich, ponieważ w regionach alpejskich nigdy nie można wykluczyć opadów śniegu. W związku z tym zawsze warto mieć przy sobie łańcuchy śniegowe w Szwajcarii.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 https://lenews.ch/2023/10/27/what-are-swiss-rules-on-winter-tyres/

Wierz mi, jakoś dwa lata temu próbowałem się z tego doktoryzować, korzystając z oficjalnych źródeł szwajcarskich i znalazłem sporo rozbieżności/niejasności. Wszędzie natomiast jest ta sama informacja o współwinie w razie wypadku bez posiadania opon zimowych, gdzieniegdzie interpretacja tego przepisu jest rozszerzona na łańcuchy śniegowe.

 

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że najprościej będzie kupić najtańsze i po prostu mieć w bagażniku. Subaru albo i tak poradzi sobie bez nich, albo wcześniej "ośki" zablokują drogę, a wtedy i tak nie pojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rakukrakow napisał(a):

W których ?
Włochy, Austria coś czytałem, że tylko zimowe opony są obowiązkowe.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Doczytałem. Nie są obowiązkowe w autach poniżej 3,5t. Ale... 

 

"Choć w Austrii nie obowiązuje nakaz posiadania łańcuchów śniegowych na wyposażeniu samochodów osobowych, to mnogość dróg - wzdłuż których zamontowane są znaki nakazu użytkowania łańcuchów ( w czasie, gdy droga jest zaśnieżona) - podpowiada, by zabrać łańcuchy do Austrii ze sobą na zimowy urlop.

Obowiązek jazdy w łańcuchach w Austrii często jest egzekwowany przez służby drogowe. Często bywa tak, że na niektóre odcinki dróg - przy których ustawiona są znaki nakazu - wpuszczane są jedynie samochody z założonymi łańcuchami śniegowymi na kołach. "

 

No i trafiasz na takie warunki, znak, policję i lipa...

Edytowane przez Mr Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sartek napisał(a):

Wierz mi, jakoś dwa lata temu próbowałem się z tego doktoryzować, korzystając z oficjalnych źródeł szwajcarskich i znalazłem sporo rozbieżności/niejasności. Wszędzie natomiast jest ta sama informacja o współwinie w razie wypadku bez posiadania opon zimowych, gdzieniegdzie interpretacja tego przepisu jest rozszerzona na łańcuchy śniegowe.

 

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że najprościej będzie kupić najtańsze i po prostu mieć w bagażniku. Subaru albo i tak poradzi sobie bez nich, albo wcześniej "ośki" zablokują drogę, a wtedy i tak nie pojedziemy.

 

Ale wiesz co to mogą być za miejsca ? np. dojazd do hotelu, do miejscowości w górach, gdzie droga jest pod takim kątem, że w lecie są problemy z podjazdem 

 

Tylko jest jeszcze jedno ale, ale kto cię zmusza, żebyś tam jechał ? możesz zostawić auto na dole bezpiecznie i się przejść. 

Raczej nie będą to znaki na drogach przelotowych, ale dojazdy lub też "skróty". 

Edytowane przez rakukrakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rakukrakow napisał(a):

Tylko jest jeszcze jedno ale, ale kto cię zmusza, żebyś tam jechał ? możesz zostawić auto na dole bezpiecznie i się przejść. 

Doświadczenie @pumex1 mówi, że jak Subaru nie podjeżdża, to bez raczków z auta się nie wysiada ;)

 

Na lodzie łańcuchy mogą się przydać (hamowanie), ale wtedy jeden komplet nie rozwiązuje raczej problemu - albo tył wyprzedzi przód, albo przód nie będzie w stanie kierować. Ogólnie jak 19 lat jeżdżę Subaru (a w naszych górach bywam często), to łańcuchów jeszcze nie potrzebowałem.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sartek napisał(a):

Wierz mi, jakoś dwa lata temu próbowałem się z tego doktoryzować, korzystając z oficjalnych źródeł szwajcarskich i znalazłem sporo rozbieżności/niejasności. Wszędzie natomiast jest ta sama informacja o współwinie w razie wypadku bez posiadania opon zimowych, gdzieniegdzie interpretacja tego przepisu jest rozszerzona na łańcuchy śniegowe.

 

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że najprościej będzie kupić najtańsze i po prostu mieć w bagażniku. Subaru albo i tak poradzi sobie bez nich, albo wcześniej "ośki" zablokują drogę, a wtedy i tak nie pojedziemy.

To jest proste.

Szwajcaria: opony zimowe NIE SĄ obowiązkowe. ALE kierujący odpowiada za kontrolę nad samochodem, więc zdarzenia spowodowane bez założonych opon zimowych "są kosztowniejsze". https://www.ch.ch/fr/circulation-et-vehicules/comportement-dans-la-circulation-routiere/regles-de-circulation/pneus-d-hiver

albo: https://www.tcs.ch/fr/camping-voyages/informations-touristiques/bon-a-savoir/reglementations-vehicule/pneus-hiver-etranger.php

 

Francja, sąsiedni departament 74 (Górna Sabaudia). Od listopada do marca od kampera w górę trzeba mieć opony zimowe. Infografika w załączeniu.

Uwaga, bo od 2017 uściślono jaka opona jest dozwolona. Okres "przejściowy" dla M+S kończy się we wrześniu 2024 i od października tylko trzy szczyty ze śnieżynką będą uznawane. (podobnie w Niemczech)

Niezależnie od tego, są drogi na których obowiązują łańcuchy albo skarpetki zimowe jeżeli pada śnieg. I tutaj rzeczywiście jest (chyba niepisana) zasada, że policja francuska pobłażliwie patrzy na samochody 4WD. Przynajmniej takie mam doświadczenia - nigdy mnie nikt nie zatrzymywał żeby to sprawdzić, a przejeżdżałem obok punktów kontroli i samochody były sprawdzane.

 

infographie-obligation-pneus-hiver_imagelarge.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...