Skocz do zawartości

Nasze doświadczenia z jazdy Subaru e-BOXER


Paweł L

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy system jaki widziałem robi Rig'd. Uchylny, z bardzo dopracowanym szybkozamykaczem i redukcją luzów w uchwycie. Ma doskonałe recenzje i opinie.

https://www.rigdsupply.com/products/rigd-ultraswing-hitch-carrier-multi-fit

Są tylko dwie wady - cena i pasuje tylko na amerykański system gniazda haka.

 

Tańszą opcją jest uchylna wersja ale nie szukałem o nim żadnych opinii. Nie interesował mnie.

https://www.rigid-armor.com/shop/spare-tire-hitch-carrier-subaru-outback

 

Oczywiście jak to ze Stanów - plus koszt przesyłki (wysoki, bo to ciężkie i duże elementy), cło i VAT. Czyli mocno kopnie po kieszeni.

W naszej części świata nie widziałem takich produktów.  Ale śmiem twierdzić, że na system europejski (czyli bezpośrednio na kulę haka) tego się raczej bezpiecznie nie zamontuje. Koło + uchwyt to lekko 50 kg. 

 

W tych systemach montaż nie wpłynie na gwarancję, bo nie ma ingerencji w żaden element nadwozia samochodu. To tak, jak byś zamontował platformę na rowery.

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co jakiś czas widze tu komentarze na temat spalania, ostatnio zrobilem trase z gór świętokrzyskich na śląsk, wyszło chyba ok 190km i średnie spalanie 5,6L.

 

Google zaproponował mi trase w większości wsiami i lasami, także jazda w zakresie 60-90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawidz napisał:

Co jakiś czas widze tu komentarze na temat spalania, ostatnio zrobilem trase z gór świętokrzyskich na śląsk, wyszło chyba ok 190km i średnie spalanie 5,6L.

 

Google zaproponował mi trase w większości wsiami i lasami, także jazda w zakresie 60-90km/h

I Tak nikt Ci w to nie uwierzy na tym forum, tutaj każdemu pali 10 i nie chce mniej;)

 

PS mi teraz pali 6.8-7.5;) , ale na potrzeby forum to z 10:biglol:

 

Pytanie czy nie pojawia się wam rdza czasem już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriskristoffers napisał:

I chyba cały czas z górki miałeś. Ja w mieście poniżej 10 L nie mogę zejść :D

Jechałem w trasie, nie po mieście. Jak to w górach, raz z górki, raz pod górkę.


Ale tu na śląsku, jeżdżąc po mieście nie jestem w stanie osiągnąć więcej niż 9L.

Jak zupełnie nie patrzę na spalanie to maksymalnie okolice 8L, jak jeżdżę w miarę przepisowo to bliżej 7L.

 

 

47 minut temu, Grzesiek89 napisał:

I Tak nikt Ci w to nie uwierzy na tym forum, tutaj każdemu pali 10 i nie chce mniej;)

 

PS mi teraz pali 6.8-7.5;) , ale na potrzeby forum to z 10:biglol:

 

Pytanie czy nie pojawia się wam rdza czasem już?

W których miejscach? Bo pod samochód jeszcze nie zaglądałem od czasu jak go kupiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie ruda już wychodzi ?, chyba muszę umyć auto i dokładnie sprawdzić u siebie....

Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu czteroletniego WRX i praktycznie wszystkie zgrzewy/spawy blachy były pokryte rudą. Był w białym kolorze więc pięknie wszystko było widać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazje pojeździć na krótkim dystansie po Wrocławiu (około 20km) XV e-boxer i porównując do mojego Forestera 2.0 wolnossącego nie zauważyłem specjalnych różnic w dynamice ani spalaniu. Co do zużycia paliwa to z lektury forum wiedziałem, że nie ma co liczyć na cuda ale po dynamice tak do 50-70 km/h to miałem nadzieje na choćby mały efekt WOW. ;)
Nie odczułem żadnej różnicy, chyba trzeba skorzystać z precyzyjnych urządzeń pomiarowych by je dostrzec lub być bardziej wyczulonym na drobne zmiany.

Pomijając te dwa parametry auto bardzo fajne, podoba mi się już od premiery drugiej generacji w 2017 i jest zdecydowanie bardziej zrywne od 1.6, którym też miałem okazje pojeździć. :)

Auto użyczyło mi jak zawsze pomocne JM Auto z Wrocławia. :hi:

 

BCD86326-8946-48DD-AC27-ED873FA1FDAD.jpeg

 

2273AD90-23B4-41F5-B025-E419AE56BB17.jpeg

 

130C1F9F-9302-4699-B1E1-BDA198DDD315.jpeg

 

621E88A3-B903-47BE-96C1-56898765AB22.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 09:21, e-555 napisał:

Bardzo duży udział EV w odniesieniu do całkowitego przebiegu w tym XV.

Jeżeli jeździł 30h na baterii, a ma 3k przebiegu to pewnie na jazdach próbnych 80% czasu pokazują jak to nie jeździ pięknie na prądzie, a później wyjadą na 10min na miasto.

 

Ja prze 2 lata zrobiłem 50h na EV

PXL_20220429_154124086.MP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tego wyniku cieszę, korki mają śladowy udział. Ogólnie na drodze  do pracy mam trochę płaskich odcinków i wtedy wyciskam z bateryjki co się da…:)

Np. do ekspresowej drogi mam około 1,2 km i praktycznie cały odcinek robię na EV ( jest z górki ), co też nie jest dobre bo startuje później na zimnym silniku.

Staram się możliwie często wykorzystywać EV.

Przekłada się to tez na spalanie, na tym całym dystansie wychodzi 6,9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada u mnie.

Poniżej zdjęcie jak dotyka mnie  pomału japońska tradycja na klapie…:angry: ale już po 2 latach…jestem w szoku….:facepalm:

Kuzyn ma oktavie 6 letnia i nie ma żadnych oznak rdzy, a parkuje pod chmurką…

DA1AE1C1-A445-4811-BCD1-5C4D330A8CEE.jpeg

FEB78BD5-A981-406E-A3E5-2F7B791DFD9B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje 3 grosze... Czy uważacie że watpliwa oszczędność tych kilkunastu/kilkudziesięciu litrów na rok z jazdy na ev jest warta ciagle niedogrzanego silnika i jego szybszego zużycia tudzież akumulatora rozrusznika, i świrujacej klimatyzacji ? Ja się mogę pochwalić tym że mając przejechane 13 tys km w trybie ev mam może z 30 minut..., Pomimo to baterie rzadko kiedy mam naładowana w 100%, a to znaczy że e boxer wykorzystują ja na bieżąco przy zwykłej jeździe. Nie zauważyliście zamulania i zdecydowanie większego spalania chwilowego po dłuższej jeździe w trybie tylko elektrycznym.?..jak napisałem wczesniej watpliwa oszczędność ..

Edytowane przez Tolekcacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rozwiązaniu niestety emisja była głównym celem, choć patrząc się na inne rozwiązania miękkich hybryd - całkiem sensownie to Subaru wyszło, zabrakło tylko silników 1,8DiT i 2,4DiT spiętych z tym elektrykiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tolekcacek napisał:

Ja dodam swoje 3 grosze... Czy uważacie że watpliwa oszczędność tych kilkunastu/kilkudziesięciu litrów na rok z jazdy na ev jest warta ciagle niedogrzanego silnika i jego szybszego zużycia tudzież akumulatora rozrusznika, i świrujacej klimatyzacji ? Ja się mogę pochwalić tym że mając przejechane 13 tys km w trybie ev mam może z 30 minut..., Pomimo to baterie rzadko kiedy mam naładowana w 100%, a to znaczy że e boxer wykorzystują ja na bieżąco przy zwykłej jeździe. Nie zauważyliście zamulania i zdecydowanie większego spalania chwilowego po dłuższej jeździe w trybie tylko elektrycznym.?..jak napisałem wczesniej watpliwa oszczędność ..

Ja mam odmienne zdanie, zauważam oszczędność , jestem zdaniajak można zmniejszyć koszty użytkowania auta to z tego korzystam.

Z zamulaniem to trochę wszyscy przesadzają na tym forum, jak jeździ się spokojnie zgodnie z przepisami to jeździ sprawnie i oszczędnie ten samochód. 
Z tym nadmiernym zużyciem elementów przy przełączaniu EV to tez chyba przesada bo i tak z wiekiem wszystko się zużywa.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Aso w sprawie tej korozji się już wypowiedziało, bardzo dziwna spawa bo mam wrażeni, że klapa jest alu, oceniam to jedynie po masie.

W innym wątku o OBK ktoś pisał o kiepskiej jakości lakieru na FSK, chodziło ale o zderzaki.

A czy masz tam ślady po kamieniach?

Ja ma wrażenie że to auto to zbiera wszytki kamienie na drodze, swoją droga to wcześniej nie jeździłem samochodem z tak pionowym ustawieniem szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tolekcacek napisał:

Ja dodam swoje 3 grosze... Czy uważacie że watpliwa oszczędność tych kilkunastu/kilkudziesięciu litrów na rok z jazdy na ev jest warta ciagle niedogrzanego silnika i jego szybszego zużycia tudzież akumulatora rozrusznika, i świrujacej klimatyzacji ? Ja się mogę pochwalić tym że mając przejechane 13 tys km w trybie ev mam może z 30 minut..., Pomimo to baterie rzadko kiedy mam naładowana w 100%, a to znaczy że e boxer wykorzystują ja na bieżąco przy zwykłej jeździe. Nie zauważyliście zamulania i zdecydowanie większego spalania chwilowego po dłuższej jeździe w trybie tylko elektrycznym.?..jak napisałem wczesniej watpliwa oszczędność ..

 

Nie zauważyłem zamulania, większego spalania, nie zauwazyłem też świrowania klimatyzacji.
Nie staram się też jakoś specjalnie uruchamiać trybu EV, po prostu jeżdżę w miarę przepisowo, spalanie w trasie wychodzi mi zazwyczaj w okolicy 6L, po mieście 7-8L.
Jaki wpływ ma taka jazda na akumulator rozrusznika, nie mam pojęcia, samochód stworzono do przepisowej jazdy, ja tak jeżdże, będzie się coś psuło, mam jeszcze ponad 3 lata gwarancji, także będą naprawiali/wymieniali.

 

Ogólnie ten samochód jeździ normalnie, co mi na początku mega przeszkadzało to dźwięk skrzyni, jak się go połączy z przyspieszeniem to można mieć wrażenie, ze samochód nie jedzie. Odczucia dźwiękowe są takie jakby ktoś piłował manuala na jedynce do 100km/h.

Posiadam drugi samochód do wożenia psiaka - passata 1.9 tdi (130 koni) i przyspiesza gorzej od forka, na pewno w zakresie 0-60km/h, później jak do gry wchodzi turbina to może być szybszy ale generalnie podczas jazdy forester sprawia wrażenie samochodu bardziej dynamicznego.

A autostradami jeżdżę najczęściej z boxem i rowerami na haku, więc nie osiągam nawet 140km/h więc mi to bez róznicy jak przyspiesza przy takich prędkościach ;)

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kriskristoffers napisał:

Skąd Wy macie spalanie w mieście 7-8 L to nijak nie mogę pojąć

Miasto miastu nierówne: CR-V w Poznaniu palił mi 13-16 litrów, a w Bydgoszczy 7-9 litrów. Ten sam samochód, ten sam kierowca, inne trasy w innym układzie ulic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, subbiefan napisał:

Jak to możliwe, że aż taka różnica wyszła? Przecież to 2x więcej. Litr czy dwa to jeszcze... W Bydgoszczy cały czas z górki, bez świateł i skrzyżowań? ;-)

Może po Bydgoszczy wozi mamę a po Poznaniu dziewczynę lub kolegów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...