Skocz do zawartości

Pilot centralnego w kluczyku nie działa


Artman84

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent legacy IV. Pilot centralnego w kluczyku od jakiegoś czasu zaczął szwankować im zimniej na zewnątrz tym gorzej aż całkowicie odmówił posłuszeństwa. Wymiana baterii nie pomogła. Z braku czasu wziąłem drugi kluczyk i temat odpuściłem. Niestety wczoraj po wyjściu W sklepu okazało się że i drugi kluczyk padł, alarm uzbrojony i samochodu nie odpalisz:facepalm:. Co ciekawe po ogrzaniu kluczyka na kaloryferze zadziałał bez problemu... Baterie nowe, przyciski w pilocie sprawdziłem miernikiem, zimne luty może? Ktoś może przerabiał taki problem? Zastanawiam się nad kupnem używanego kluczyka i przyłożeniem płytki do mojego, tylko czy da się później zaprogramować trzeci kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Imprezą 06. Auto w garażu 5-10 stopni na plusie. Kluczyk również. Auto postało chwile na podjeździe a kluczyk był w cieple a mimo to nie działał centralny. Po jakimś czasie przez przypadek otworzyłem auto pilotem mimo braku ogrzewania kluczyka :wacko:. Nie wiem czy to nie przypadkiem kwestia odbiornika, może on źle reaguje na niskie temperatury? Dziś przestawiałem auto i musiałem zamykać auto od środka przyciskiem od centralnego, bo centralny w zamku kierowcy też nie działał :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@H0RN1 u mnie pilot zadziałał dopiero jak poleżał z 10min na ciepłym kaloryferze. Ogrzewanie go w rękach czy kieszeni nic nie dawało. Ja akurat obstawiam problemy z pilotami bo najpierw jeden zaczął szwankować, aż padł, a po kilku miesiącach drugi zaczął padać. Wydaje mi się, że gdyby to była wina centralki to przestałyby działać oba w tym samym czasie. Czytałem też wątek o problemach z pilotem chyba w forku, tam winna była centralka alarmu w jednym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BeQuiet napisał:

Polecam kupić pilot u Chińczyków i w łatwy sposób można go zaprogramować. Ja kupiłem swój za okolo 50zl

Nie wiem czy dobrze to opisałem ale mnie chodzi o kluczyk z pilotem. 

Mój puki co, po przegrzaniu lutów wrócił do życia i działa jak należy bez względu na temperaturę.

Jżeli taki jest u Chińczyków, to może masz jakiegoś linka?

 

post-17217-1418230011,1154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko pilot, a kluczyk osobno więc u mnie to wygląda tak, ale widzę że jest też taki jak Ty masz więc powinien śmigać, dorabiasz grot a immo przekładasz ze starego

https://pl.aliexpress.com/item/4001249475607.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3abd21c3rFv153&algo_pvid=bd2f0cea-b4df-4ee4-b34f-5aaff1e9f732&algo_expid=bd2f0cea-b4df-4ee4-b34f-5aaff1e9f732-0&btsid=2100bdde16110886816483652ebddd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

G2210 -0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeQuiet korzystałeś z tej instrukcji programowania czy jakiejś innej? Czy trzeba kodować wszystkie kluczyki od nowa, czy można dodać tylko jeden?

  1. Zdejmujemy obudowę ze słupka pod kierownica przy drzwiach. Są dwie białe kostki i wpinamy jedną w drugą.
  2. Lampka kabiny na podsufitce zaczyna mrugać -> to dobry znak :D
  3. Siadamy na fotelu kierowcy i zamykamy drzwi za sobą
  4. Na drzwiach z panelem przycisków, naciskamy i trzymamy UNLOCK (powinniśmy usłyszeć charakterystyczne pikanie) a następnie na kluczyku który chcemy zaprogramować naciskamy DWA razy LOCK
  5. Samochód powinien się zamknąć i otworzyć (Oznacza to że kluczyk się zaprogramował)
  6. Rozpinamy białe wtyczki i możemy sprawdzić efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...