Jump to content

Kable zapłonowe

Kamila
 Share

Recommended Posts

Witam, czy możecie pomoc mi w wyborze kabli zapłonowych do subaru forester 2.0 2000r, 170km.. 

Cały czas używam z NGK i wydaje mi się że są za słabe.. 

I kolejne pytanie czy miał ktos z was problem z gazem?  Bo auto na gazie szarpie i nie da się jeździć... Wymieniłam, na nowe wtryski, reduktor gazu, filterki.. 

1 godzinę temu, Kamila napisał:
Witam, czy możecie pomoc mi w wyborze kabli zapłonowych do subaru forester 2.0 2000r, 170km.. 
I kolejne pytanie czy miał ktos z was problem z gazem?  Bo auto na gazie szarpie i nie da się jeździć... Wymieniłam, na nowe wtryski, reduktor gazu, filterki.. 

A świece wymieniłaś?

Edited by ewemarkam

40 minut temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, Kamila napisał:

A świece wymieniłeś?

Tak wymieniałam świece.. 

26 minut temu, buc niskopienny napisał:

Kiedyś walczyłem z podobnym przypadkiem. Przewody NGK i świece NGK dobrane katalogowo były źródłem problemu. Ori były trzykrotnie droższe ale zadziałały.

Jakby co Beru to bardzo dobra firma.

Ok dzięki spróbuję wymienić na któreś z tych... Mam jeszcze taki problem ze jedna świeca zawsze się przepala a pozostałe są dobre.. Kojarzysz taki problem? 

34 minuty temu, Kamila napisał:

Ok dzięki spróbuję wymienić na któreś z tych... Mam jeszcze taki problem ze jedna świeca zawsze się przepala a pozostałe są dobre.. Kojarzysz taki problem? 

Nie. Co to znaczy się przepala? Stare świece były suche przy wymianie? Miały prawidłowy kolor?

Zakładając, że na benzynie jest ok i gaz jest dobrze wyregulowany pozostają jeszcze cewki, można jedną testowo podmieniać.

Przewody Beru jeszcze kilka lat temu były wyznacznikiem jakości i mam nadzieję, że to się nie zmieniło. Ori miałem na myśli oryginały ale to było Punto:)

4 minuty temu, buc niskopienny napisał:

Nie. Co to znaczy się przepala? Stare świece były suche przy wymianie? Miały prawidłowy kolor?

Zakładając, że na benzynie jest ok i gaz jest dobrze wyregulowany pozostają jeszcze cewki, można jedną testowo podmieniać.

Przewody Beru jeszcze kilka lat temu były wyznacznikiem jakości i mam nadzieję, że to się nie zmieniło. Ori miałem na myśli oryginały ale to było Punto:)

Tak świece są suche, na trzecim tłoku świeca była lekko przykopcona.. I zawsze jest problem z ta trzecia świeca..  Tak była regulacja gazu wszystko ustawione jest prawidłowo. No żeby podmienić tą cewkę trzeba ją kupić, bo nie mam innej niż ta co mam 

Jak są kable to cewka jest jedna i niebardzo jest sens ją podmieniać...

Ja w wolnym ssaku miałem wieczne przeboje z kablami i świecami, przez całą eksploatację nie znalazłem takiego zestawu który by długo służył i pod koniec po prostu zacząłem kupować najtańsze i często wymieniać...

Teraz w XT mam 4 cewki więc przynajmniej problem z kablami odpadł.

Pytanie jaka instalacja gazu

Czy szarpie tylko na zimnym

Czy tez nie chce przełaczac sie na gaz.

Czy elektrozawór był tez wymieniany (u mnie był głownym źródlem problemów, natomiast za szarpanie odpowiadaly zasyfione wtryski po 150tys km).

Czy są jakies błedy, moze misfire?