Skocz do zawartości

Wymiana rurek hamulcowych wrx 04r


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Musze wymienić wszystkie rurki idące z pompy abs do kół i chce zrobić je ze stali żeby wyglądało jak ori. Tylko mam taki problem ze dostępne sa przewody stalowe o średnicy 4,75mm a w subaru są raczej 5mm i teraz nie wiem czy można zrobić z tych 4,75mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Woyciech555 napisał:

wole zrobic ze stalowych

Jak wolisz. Przewody stalowe są 0.05mm mniejszej średnicy niż miedziane. Tylko nie wiem czy do spęcznienia używa się tego samego przyrządu co do miedzi, bo jak wiemy miedź jest miększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Jak wolisz. Przewody stalowe są 0.05mm mniejszej średnicy niż miedziane. Tylko nie wiem czy do spęcznienia używa się tego samego przyrządu co do miedzi, bo jak wiemy miedź jest miększa.

Bardziej sie przejmuje tym ze ori stalowe sa 5mm a kupne stalowe sa 4,75mm i nie wiem jak to sie ma do chamulcy czy mozna zmienic na takie bez zadnych ubocznych efektow.Jak ze stalowych nie pójdzie to zrobie z miedzi ale spróbuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 18:02, Woyciech555 napisał:

Domyslam sie ze wstawili by miedz ale ja wole zrobic ze stalowych. Musze wszystkie bo tyl przegnil kolo baku ,a lewy przod przy kole ,a z drugiej strony nakretka stoi.

 Nie zakujesz zakówarką za około 70 - 150zł przewodu stalowego, potrzebna jest zakówarka za około 800zł.

Akcja motyką na księżyc.

Nie polecam kupować na jedną akcję.

Przewód stalowy wysuwa się z mocowania tanich zakówarek jak działa siła spęczająca gniazdo przewodu.

Musi być tej klasy:

 

https://etomnar.pl/pl/p/Zestaw-do-zarabiania-przewodow-hamulcowych/11829?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=5242534745&gclid=Cj0KCQiA3Y-ABhCnARIsAKYDH7s-FunB6t6iBDKeqKApFLvaamWVnMwSdrPWioFHQknuxroGZXCRe6IaAiCKEALw_wcB

 

Zrób z miedzi, albo kup z auta po demontażu ori, bo często są w bardzo dobrym stanie, nawet sam takie zakładałem takowe bez korozi.

Połączenie tyłu masz nad zbiornikiem paliwa, da się zrobić bez wyciągania zbiornika paliwa - ale bardzo to trudne. Da się z wyjecie zbiornika, da się wyjąc zbiornik bez odkręcania belki tylnej.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie do zakuwania tengtools radzi sobie i ze stalowymi :)
Chcąc zrobić to porządnie trzeba zdjąć zbiornik. Jeżeli chodzi o tylne to na wysokości zbiornika z prawej strony jest łączenie. Wystarczy w większości przypadków wymienić od tego miejsca.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...