Skocz do zawartości

Forester - standardowe opony Geolander G900


mrok78

Rekomendowane odpowiedzi

ad 1. j.w. Piszczą i to straszliwie, zwłaszcza przy wysokich temperaturach zewnętrznych. Mają słabą przyczepność na suchej nawierzchni i bardzo słabą na nawierzchni mokrej. Nowych nie kupiłbym za cholerę.

ad 2. j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Yokohamach słyszałem dużo negatywów. Sam mam w Forku Bridgestone Dueler. Jak dla mnie są ok. Dopiero teraz (po 2 latach) mają czasami tendencję do zapiszczenia przy ostrym skręcaniu. Ale to sytuacja bardzo rzadka :)

 

moje Nokiany fajniejsze

 

Możesz napisać jaki model i coś więcej opisać ?? :) Niebawem będe zmieniał i szukam jakiejś alternatywy dla Duelerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi from Kattowitz, miałem kiedyś Bridgestone Dueler'y w Suzuki Grand Vitara. Tragedia, na suchym piszczały i nie trzymały, a jak spadł deszcz jechało się jak po lodzie. Wymieniłem je na Pirrelli Scorpion Zero i było o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie nie wiem jak się na nich jeździ (dostałem gratis Pirelki), ale po przerzuceniu w marcu stwierdzam że to słabe opony. Faktycznie przy temp. powyżej 15 stopni na suchym piszczą niemiłosiernie dodatkowo czuje się taki efekt "płynięcia". Jeśli są to wielosezonówki to wiele wyjaśnia i oznacza... że szybko polecą.

pzdr

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Yokohamach słyszałem dużo negatywów. Sam mam w Forku Bridgestone Dueler. Jak dla mnie są ok. Dopiero teraz (po 2 latach) mają czasami tendencję do zapiszczenia przy ostrym skręcaniu. Ale to sytuacja bardzo rzadka :)

 

A jaki masz rozmiar tych Duelerow? Mam z modelem H/T bardzo dobre doswiadczenia z innych samochodow i chcialem na nie wymienic te badziewne Geolandary, ale nie bylo rozmiaru do Forestera.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ze strony Yokohamy wynika ze są to opony całoroczne... Czy ktoś używał ich zimą?

 

Przypadkiem w zeszlym roku jezdzilem na nich w zimowych warunkach (przypadkowy atak zimy w listopadzie) i sprawialy sie zadziwiajaco dobrze. Mysle, ze przy obecnych zimach i na samochodzie takim jak Forester moglbym je uznac za caloroczne.

 

Pozdraiwam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rozmiar tych Duelerow? Mam z modelem H/T bardzo dobre doswiadczenia z innych samochodow i chcialem na nie wymienic te badziewne Geolandary, ale nie bylo rozmiaru do Forestera.

 

Z pamięci nie powiem, jutro sprawdzę :) Mam wersję specjalną Forka z innymi niż normalnie felgami więc może dlatego nie było rozmiaru do Twoich :)

 

Przypadkiem w zeszlym roku jezdzilem na nich w zimowych warunkach (przypadkowy atak zimy w listopadzie) i sprawialy sie zadziwiajaco dobrze. Mysle, ze przy obecnych zimach i na samochodzie takim jak Forester moglbym je uznac za caloroczne.

 

Owszem, też nas z ojcem zaskoczyła zima i Forek zachowywał się podobnie jak na zimówkach. Naprawdę z Duelerów jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...