Skocz do zawartości

Licznik jdm


lelenbp

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Sprawnie mam. Dziś zamontowałem licznik od wersji jdm do swojego GF. Subaru z 98r więc musem było poprzepinac kilka kabli(pinów) we wtyczce zegarów. Pojawiły się 2 problemy.

1) prędkościomierz przekłamuje o ponad 10km/h w dół. Spr z gps.

2) nie mogę zmienić przebiegu z tego "ogólnego na chwilowy) 

Czy ktoś wie w czym jest problem??

IMG_20210108_134453241.jpg

Edytowane przez lelenbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD.1 przy każdej prędkości? Czy np przy 50 jest 40 a przy 100 pokazuje 80? Czy jest to zawsze ok 10? Jeśli tak to wystarczy wskazówkę skorygować, delikatnie zdjąć z pinu pozwolić jej opaść, zaznaczyć jakoś taśmą, zdjąć widelcem (tak chyba najprościej) i założyć tak jak ma być. 

 

AD2. Może przycisk jest uszkodzony pod tym "prętem"? Bez rozebrania licznika chyba tego nie sprawdzisz, ale może ktoś ma inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 23:04, ewemarkam napisał:

AD.1 przy każdej prędkości? Czy np przy 50 jest 40 a przy 100 pokazuje 80? Czy jest to zawsze ok 10? Jeśli tak to wystarczy wskazówkę skorygować, delikatnie zdjąć z pinu pozwolić jej opaść, zaznaczyć jakoś taśmą, zdjąć widelcem (tak chyba najprościej) i założyć tak jak ma być. 

Wiesz co mam tak że muszę jechać wg licznika niecałe 40 by jechać 50. Przy większych prędkościach jest już większa różnica. Myślałem że to mile pokazuje ale też nie. Czy może być różnica w tym że skrzynie mam 3.9 a nie 4.4 jak w wrx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem tylko w przedlifcie. Skrzynia była 3,9 a zegary z JDM od 4,44. Nie wiem czy przełożenie było problemem ale ja po prostu poprawiłem troszkę wskazówkę. Tylko nie pomyl się i przypadkiem nie wyciągnij wskazówki od obrotow. Ja strzeliłem taką gafe i popsulem obrotomierz bo już nie szło tak wsadzić wskazówki żeby się nie zacinała.

 

Ogólnie to każdy zegar przeklamuje. Im większa prędkość tym bardziej ale zazwyczaj 10km/h to maksymalna odchylka. 

 

Aha u mnie predkościomierz był na linkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem wystarczy 'pociągnąć'. Tylko powoli, delikatnie. Albo chwytasz widelcem od spodu i ciagniesz albo chwytasz szczypcami za ten krążek na wskazówce i jak poprzednio. 

 

Ewentualnie lekko suszarką podgrzać. 

Edytowane przez Wade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Słuchajcie sprawa mniej więcej się wyjaśniła. Mam licznik w którym prędkość wyskalowana jest w km/h a pokazuje mi ją w milach. Patrzyłem w wiązkę i tam nie ma żadnych dodatkowych kabli czy coś takiego. Czy jest jakaś opcja by w środku w zegarach było coś "przylutowanego" by tak pokazywał prędkość? Jakiś czujnik czy kostka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.02.2021 o 09:27, lelenbp napisał(a):

Witajcie. Słuchajcie sprawa mniej więcej się wyjaśniła. Mam licznik w którym prędkość wyskalowana jest w km/h a pokazuje mi ją w milach. Patrzyłem w wiązkę i tam nie ma żadnych dodatkowych kabli czy coś takiego. Czy jest jakaś opcja by w środku w zegarach było coś "przylutowanego" by tak pokazywał prędkość? Jakiś czujnik czy kostka? 

Ja mam problem założyłem jdm sti do forka SF wszystko działa oprócz prędkościomierza co może być nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...