Skocz do zawartości

Jaki wtrysk do Subaru 2,2l


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

mam awarie wtrysku, generalnie nie powinno się zdarzyć ale się zadziało. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tej części do Legacy 1990 2,2L.

 

Jest może na to jakiś zamiennik z innego modelu Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Narrator napisał:

Jestem prawie pewien że numer to 16611AA120 i pasuje tylko do modeli 1990/91. Raczej nie znajdziesz nic z innego subaru.

 

Faktycznie taka informacje net potwierdza. 

 

Musze zawieźć auto do mechanika, niech wyciąga i sprawdzi co tam siedzi bo mam już dwa prawie pewne numery, niestety różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może drugi masz do wersji z automatem? (16611AA090)

Kiedyś szukałem z kuzynem wtrysków do jego Legacy 91 w automacie i prawie kupił 16611AA120 a okazało się że musi być 16611AA090. 

Ale rzeczywiście najlepiej zdemontować i zobaczyć. Może da się zregenerować. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka informacja coś da. Ale w Forku SF wolnossące 2.0 miały dwa różne wtryski. Inne w 122km i inny w 125km.@Pan Dziedzic wymieniał swego czasu bo miał jakieś machloje z silnikiem. Być może Legas ma wtryski z któregos z tych silników. One mają kolory, może tak to lepiej dobrać.

U mnie są niebieskie, takie ciemne niebieskie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

U mnie w forku poprzednik włożył silnik 122 ( ori był 125 ) z wtryskami niebieskimi, ale komp został od 125 (F2) a ten obsługuje wtryski pomarańczowe.

To był jeden z epizodów szukania ”czemu nie jedzie ” :D 

 

 

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz wtrysku ale już do półsekwencji, a nie monowtrysku? (1.8 wiem że miał, 2.2 nie widziałem nigdy, ale wolę spytać). Generalnie wszystko Phase 1 to pół sekwencja. 

W 2.2 są szare 280cc, zasadniczo jak kupisz od 2 litrów w górę to to będzie pasować, żonglowałem kiedyś nimi w 1.8. Czerwone 280cc występowały też w 2.2 i 2.0, różowe 1.6/1.8 i mają 220cc.

 

 

Edytowane przez 133699
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 133699 napisał:

Jak będzie problem znaleźć, to najprościej wymienić obie listwy. Groszowy temat, a kostki są jak pamiętam zamienne. Wszystko tam to jest niskoohmowe, musi śmigać.


 

Np takie? 
 

 

D04440F9-E271-448B-A758-C62B1F247D40.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w Foresterze 122KM jest półsekwencja więc raczej tu nie będą dobre.
Zaraz zerknę pod maskę do Antyka z 89 i sprawdzę jakie tam są wtryski.
Racja, sam fakt że czujnika walka rozrządu nie ma. A to głównie definiuje rodzaj wtrysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 133699 napisał:

Szukasz wtrysku ale już do półsekwencji, a nie monowtrysku? (1.8 wiem że miał, 2.2 nie widziałem nigdy, ale wolę spytać). Generalnie wszystko Phase 1 to pół sekwencja.

Ej18 był na monowtrysku i miał aparat zapłonowy na prawej głowicy.

Jesteś pewien, że ej20/ej22 w Antyku to półsekwencja? Wydaje mi się, że sekwencja.

@chojny

W Antyku 89 wtryski są aa050 (tylko tyle udało się zobaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ewemarkam napisał:

Racja, sam fakt że czujnika walka rozrządu nie ma. A to głównie definiuje rodzaj wtrysku.

Dobry trop. Miałem 1.8 z 1994 to nie miał czujnika, ale drugi motor 1.8 już miał. Problem w tym, że ECU od 93 do 96 pasuje p&p (w tym 1994 miałem ECU od 1996 jak pamiętam), wtryski i wiązka była identyczna do tych które wyjąłem ze swojego. 

27 minut temu, chojny napisał:


 

Np takie? 
 

 

D04440F9-E271-448B-A758-C62B1F247D40.jpeg

tak, czerwone były 280cc.

 

23 minuty temu, hugo napisał:

Ej18 był na monowtrysku i miał aparat zapłonowy na prawej głowicy.

Jesteś pewien, że ej20/ej22 w Antyku to półsekwencja? Wydaje mi się, że sekwencja.

@chojny

W Antyku 89 wtryski są aa050 (tylko tyle udało się zobaczyć).

Nie jestem pewien, przyznaje. Po prostu wiem że wtryski pasują i jeżdżą, a miałem kombinacje od Legacy po jakieś końcówki produkcji 98 sidefeed z imprez.

Edytowane przez 133699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...