Jump to content

"skaczące" obroty, przepustnica oraz braki mocy.

Recommended Posts

Wali błędami jak jest bardzo przekroczona korekta, nie wiem czy limit to 20%. A jak Ci jeden wtrysk będzie łał to silnik będzie kuleć.

W dniu 1.03.2021 o 16:15, fateofangel napisał:

No to kable bym badał albo masa gdzieś może przerywa, aku masz dobrze przymocowany? klemy pożądne? czy cewce pewnie by rzuciło błędem, obudowa i przewód filtra powietrza rozumiem sprawdzona

Obudowa sprawdzona. Filtr czysty. (4tyskm przebiegu) klemy wszystko git.

Dolot sprawdzałem z każdej strony i wygląda na wszystko w porządku. Świece mają przebieg około 8 tys km. NGK irydowe. Aku trzyma prąd. Zastanawiam się nad sprawdzeniem jeszcze szczelności dolotu. Myślałem nad ściągnięciem dolotu, zaślepieniem otworów i napompować ciśnieniem około 0.3 bara. (Robiłem tam w swoim poprzednim aucie z grupy VW i dopiero wtedy wykryłem nieszczelność.)

Zakręcie nie butli z gazem? Ok. Ale z 2 strony auto pracujące na LPG ma ten sam problem co na pb. Więc raczej to odpada. Auto pali bez problemu gdzie przy puszcającym wtrysku od LPG pojawia się problem z odpalaniem. 

Najciekawszy jest fakt że auto po zakupie nie miało takiego problemu. Dopiero po 1 odłączeniem Aku problem się pojawił. 

Luzy zaworowe posrawdzanie i wszędzie jest odpowiednio. 

Dodam jeszcze 1. Zauważyłem ( w aplikacji torque) że na postoju korekty potrafią sięgnąć 30%. Błędów brak więc uznałem to wskazanie za błędne. 

Dodam jeszcze 1. Zauważyłem ( w aplikacji torque) że na postoju korekty potrafią sięgnąć 30%. Błędów brak więc uznałem to wskazanie za błędne. 
Jak Ci tak korekty na wolnych szybują go góry, to zazwyczaj jest nieszczelność w dolocie.