Skocz do zawartości

udrożnienie odpływu podszybia Outback IV


Quasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, którędy odpływa woda z podszybia i jak udrożnić te odpływy. Samochód długo stał pod chmurką i sporo liści było po otwarciu maski na podszybiu. Jak teraz myję samochód to woda stoi w podszybiu i nie spływa (po jakimś czasie znika, mam tylko nadzieję, że nie do środka samochodu). Czy odpływy są przy mocowaniu wycieraczek? I jak sprawnie rozmontować podszybie, żeby niczego nie urwać, połamać?

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Na Youtubie nie znalazłem żadnego filmiku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam chlapaczy. To co odkręcić nadkola plastikowe? No i ten odpływ wody z podszybia to idzie szczelną wokół mocowania wycieraczek? Bo w tych miejscach są takie specjalne zagłębienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o 3 genie, w 4 jak sadze jest analogicznie.... woda z szyby z całym syfem (liście, ziemia, igły, itp) spływa w dół wewnątrz błotników niejako przed słupkiem A....
Jak masz nieczyszczony dół tegoż błotnika czyli pomiędzy kołem a zawiasem drzwi - zbiera się tam zalegający syf. Wsadź sobie kawałek szlaufu i przelej to woda, ewentualnie pomóż kawałkiem drewnianej szpatułki (żeby nie uszkodzić lakieru np. Śrubokrętem). Odkręcenie chlapaczy o czy pisałem ułatwia sprawę - bo ułatwia pozbycie się towaru zalegającego w tym miejscu (łatwiejszy odpływ w momencie jak masz tam kilogram zbutwialego torfu po każdej stronie:))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...