Skocz do zawartości

EJ253-temperatura płynu, termostat


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma do Was pytanie, jaką temperaturę płynu chłodzącego macie na OBD podczas jazdy przy obecnych temperaturach (okolice 0)? U mnie podczas jazdy po mieście, to temperatura waha się pomiędzy 82-86stopni, na autostradzie przy prędkości 140+km/h, temperatura stoi 82stopnie. Wydało by się że tak pewno ma być, skoro termostat według manuala zaczyna się otwierać przy 76stopniach, ale chyba silnik spalinowy lubi temperaturę powyżej 90stopni?

I jeszcze jedna sprawa, termostat, według katalogów to w tym silniku mam mieć termostat 21210AA080, ten sam sam termostat jest w Tribeca H6, w mojej temperatura oscylowała pomiędzy 92-99 i nie było problemów z przegrzewaniem się.  Tak więc, jakby ktoś z silnikiem EJ253 mógł odczytać temperaturę z OBD podczas jazdy po pełnym rozgrzaniu, byłbym wdzięczny. 

136339606_435025540862203_8136569862807535311_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia sprawności spalania i emisji spalin, to lepiej 95-100 stopni (tak około).

Za to (w/g mnie) jeśli nie zależy Ci na każdej 0,1l / 100km, to zostaw w spokoju. Dłużej pojeździ.

Lepiej oddaje ciepło, to i pierścienie dłużej pożyją, olej wolniej się degraduje. Same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...