Jump to content

Recommended Posts

Od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na moje pytania i jak narazie jeszcze nie znalazłem.

Posiadam legacy 4 2006r

Chciałbym zamontować nawigacje.

Znalazłem oferty na allegro gdzie można kupić nawigacje wraz z całym okablowanie. Jest to warte uwagi w obecnych czasach? 

2 opcje jaka znalazłem jest montaż tabletu w miejsce schowka między nawiewami. Jednak tracę w tym przypadku informacje o spalaniu itp? 

Jak jest z podłączeniem takiego tabletu. Dużo rzeźby? Mam przedliftowe radio i je chciałbym jednak zostawić. Jest opcja podłączenia takiego tabletu w taki sposób by w nim zawarte były informacje o spalaniu itp, jednocześnie możliwość odtwarzania na nim YouTube po przez podłączenie go po przez AUX do radia? 

Trochę zagmatwane ale mam milion myśli na sekundę :D

Godzinę temu, Mateusz Wiktor napisał:

Znalazłem oferty na allegro gdzie można kupić nawigacje wraz z całym okablowanie. Jest to warte uwagi w obecnych czasach?

Nawigacja to trochę prehistoria, ale sam komputer ze spalaniem itp to całkiem całkiem :D

2 opcje jaka znalazłem jest montaż tabletu w miejsce schowka między nawiewami. Jednak tracę w tym przypadku informacje o spalaniu itp? 

Możesz ten standardowy ekranik spod schowka przenieść w miejsce popielniczki ;)

Jak jest z podłączeniem takiego tabletu. Dużo rzeźby?

Trochę zabawy z tym jest.
Tu masz to wszystko opisane:

Co do tabletu możesz użyć telefonu i zachowasz wyświetlacz. W zasadzie każdy telefon, który możesz zrootować się nada. W telefonie możesz mieć to co chcesz. Ja używałem 3 aplikacji, które ładnie mi automatyzowały zestaw (np. odpalanie telefonu z autem, włączanie map, Yanosika i Spotify i wyłączanie telefonu po 30 minutach od zgaszenia silnika). Radio musisz zmienić na polifta bo potrzebujesz aux. 

Bez żadnej rzeźby możesz wsadzić "chińskie" 2 DIN, działa całkiem sprawnie, ja mam wersję 1gb i jest zupełnie do używania, a można zaszeleć i z 2gb ram ;)

Wygląda to tak (przy czym nadmieniam, że rzeźba zerowa, więc otwór po przyciskach zastąpiony jest maskownicą, przez co wygląda jak głośnik)

IMG_6356.jpg.9bbf9f6b474741851e80ca31c9b5a8ad.jpg

Jedyne co to musisz kupić ramkę od wersji z nawigacją i żeby ramka była w wersji EU, inaczej lekko odstaje.

Podłączenie P&P na przedłużce ISO z fabrycznego podłączenia radia. Wszystko działa, dźwięku z "ekranu" są na wyjściu AUX więc płynnie zmieniasz, radio, CD itp :)

Do tego polecam modem LTE B20 na USB i masz całkiem sprawny internet w aucie. Całość jest bardzo użytkowa, wszystkie mapy (nie wspominając o innych apkach Yanosik itp) na bieżąco. Jak chcesz coś zautomatyzować to Macrodroid i ogień.

Zegar ze spalaniem miałem przenosić w miejsce zapalniczki, ale nie było czasu i jakoś bardzo mi go nie brakuje. Choć jak znajdę chwilę to to zrobię, albo wyposażę się w sensownego ELM'a 327 i może też coś ciekawego będzie pokazywał :) 

Edited by kamul

Przejrzyj ten wątek, jest tam kilka fajnych inspiracji i modyfikacji, swój sposób na montaż tabletu też tam opisałem i wszystko działa jak do tej pory :) :