Skocz do zawartości

Nawigacja


Mateusz Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na moje pytania i jak narazie jeszcze nie znalazłem.

Posiadam legacy 4 2006r

Chciałbym zamontować nawigacje.

Znalazłem oferty na allegro gdzie można kupić nawigacje wraz z całym okablowanie. Jest to warte uwagi w obecnych czasach? 

2 opcje jaka znalazłem jest montaż tabletu w miejsce schowka między nawiewami. Jednak tracę w tym przypadku informacje o spalaniu itp? 

Jak jest z podłączeniem takiego tabletu. Dużo rzeźby? Mam przedliftowe radio i je chciałbym jednak zostawić. Jest opcja podłączenia takiego tabletu w taki sposób by w nim zawarte były informacje o spalaniu itp, jednocześnie możliwość odtwarzania na nim YouTube po przez podłączenie go po przez AUX do radia? 

Trochę zagmatwane ale mam milion myśli na sekundę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz Wiktor napisał:

Znalazłem oferty na allegro gdzie można kupić nawigacje wraz z całym okablowanie. Jest to warte uwagi w obecnych czasach?

Nawigacja to trochę prehistoria, ale sam komputer ze spalaniem itp to całkiem całkiem :D

 

Godzinę temu, Mateusz Wiktor napisał:

2 opcje jaka znalazłem jest montaż tabletu w miejsce schowka między nawiewami. Jednak tracę w tym przypadku informacje o spalaniu itp? 

Możesz ten standardowy ekranik spod schowka przenieść w miejsce popielniczki ;)

 

Godzinę temu, Mateusz Wiktor napisał:

Jak jest z podłączeniem takiego tabletu. Dużo rzeźby?

Trochę zabawy z tym jest.
Tu masz to wszystko opisane:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabletu możesz użyć telefonu i zachowasz wyświetlacz. W zasadzie każdy telefon, który możesz zrootować się nada. W telefonie możesz mieć to co chcesz. Ja używałem 3 aplikacji, które ładnie mi automatyzowały zestaw (np. odpalanie telefonu z autem, włączanie map, Yanosika i Spotify i wyłączanie telefonu po 30 minutach od zgaszenia silnika). Radio musisz zmienić na polifta bo potrzebujesz aux. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnej rzeźby możesz wsadzić "chińskie" 2 DIN, działa całkiem sprawnie, ja mam wersję 1gb i jest zupełnie do używania, a można zaszeleć i z 2gb ram ;)

Wygląda to tak (przy czym nadmieniam, że rzeźba zerowa, więc otwór po przyciskach zastąpiony jest maskownicą, przez co wygląda jak głośnik)

IMG_6356.jpg.9bbf9f6b474741851e80ca31c9b5a8ad.jpg

Jedyne co to musisz kupić ramkę od wersji z nawigacją i żeby ramka była w wersji EU, inaczej lekko odstaje.

Podłączenie P&P na przedłużce ISO z fabrycznego podłączenia radia. Wszystko działa, dźwięku z "ekranu" są na wyjściu AUX więc płynnie zmieniasz, radio, CD itp :)

 

Do tego polecam modem LTE B20 na USB i masz całkiem sprawny internet w aucie. Całość jest bardzo użytkowa, wszystkie mapy (nie wspominając o innych apkach Yanosik itp) na bieżąco. Jak chcesz coś zautomatyzować to Macrodroid i ogień.

Zegar ze spalaniem miałem przenosić w miejsce zapalniczki, ale nie było czasu i jakoś bardzo mi go nie brakuje. Choć jak znajdę chwilę to to zrobię, albo wyposażę się w sensownego ELM'a 327 i może też coś ciekawego będzie pokazywał :) 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...