Jump to content

Forester 2020r. V Gen. Konwersja z wersji USA na EU

Recommended Posts

Witam Wszystkich, poszukuję fachowca który dokonałby całkowitej konwersji Forestera V Gen. z wersji USA na Eu.

Rozumiem, że przednie światła w Eu muszą świecić asymetrycznie i czy w Foresterze V Gen są takie światła czy są jednak symetryczne?

Czy ktoś się orientuje jak jest ze światłami tylnymi, czy trzeba zakupić europejskie i zakodować czy można przerobić kierunki na pomarańczowe i dołożyć światła przeciwmgielne wraz z kodowaniem?

Czy jest możliwość zmiany wskazań temp., wgrania polskiego oprogramowania oraz nawigacji itp.?

Dzięki z Góry za pomoc:)

Godzinę temu, Barti1981 napisał:

Witam Wszystkich, poszukuję fachowca który dokonałby całkowitej konwersji Forestera V Gen. z wersji USA na Eu.

Rozumiem, że przednie światła w Eu muszą świecić asymetrycznie i czy w Foresterze V Gen są takie światła czy są jednak symetryczne?

Czy ktoś się orientuje jak jest ze światłami tylnymi, czy trzeba zakupić europejskie i zakodować czy można przerobić kierunki na pomarańczowe i dołożyć światła przeciwmgielne wraz z kodowaniem?

Czy jest możliwość zmiany wskazań temp., wgrania polskiego oprogramowania oraz nawigacji itp.?

Dzięki z Góry za pomoc:)

Zgłoś się do użytkownika bombelllooo z tego wątku,może już ma software do 2020 ale jest z tym ciężko.

Poza dodatkowym przeciwmgielnym z tyłu, w OBKMY18 nic nie przerabiałem,swiatła są asymetryczne,a wszystkie kierunki są pomarańczowe (włącznie z lusterkami) 

Przy okazji badania tech.po montażu haka, diagnosta zapytał tylko czy kierunki w lusterkach działają i tyle.

Jeżeli bedę miał problemy w przyszłości z przeglądem tech. lub drogówką to bedę przerabiał.

Najważniesze dla mnie jest to że swiatła są prawidłowo ustawione i nie oślepiają. 

Decyzję o przeróbce,która prosta i tania nie jest (jeżeli ma być to zrobione tak jak w wersji EU) nalezy do Ciebie.

Polecam używać szukajki;)

No i miło jest się przywitać tu:

Edited by olo11

Dzięki za odpowiedz:bowdown: znalazłem ten wątek z bombelllooo tylko nie mogę jeszcze wysyłać pw. Może ma ktoś do niego bezpośrednio telefon?

Trzeba zainstalować przeciwmgielne, i to na zewnątrz wystarcza.

W środku z pozycji kierownicy przestawia sie mile na km

zostaje temperatura i radio,ja nie ruszałem ,radia słucham jednego a temperature przelicza sie w pamięci

• 1 month later...

Po długim czasie walki i przygotowań udało się opracować konwersje zmiany USA do Europy w Foresterze SK (2019-) z zachowanie wszystkich funkcji działających włącznie z eyesight.

- Języki europejskie w liczniku i wyświetlaczu na podszybiu (MFD)

- Stopnie Celciusza temperatury zewnętrznej i ustawień klimatyzacji na wyświetlaczu na podszybiu (MFD)
- konwersja radia -częstotliwości radia FM (parzyste i nieparzyste dokładnie tak jak w jednostce eurpejskiej), europejskie języki
dodatkowo jeszcze zostały wymienione tarczki licznika. 

Kompatybilność z Impreza 17-, XV 17-, FORESTER 19-, Ascent 19-. 
Więcej zdjęć.

20210226_201313.jpg

IMG-20210227-WA0003.jpg

IMG-20210227-WA0006.jpg

• Like 1
  • Upvote 3
  • 2 weeks later...
W dniu 28.02.2021 o 08:21, bombelllooo napisał:

Po długim czasie walki i przygotowań udało się opracować konwersje zmiany USA do Europy w Foresterze SK (2019-) z zachowanie wszystkich funkcji działających włącznie z eyesight.

- Języki europejskie w liczniku i wyświetlaczu na podszybiu (MFD)

- Stopnie Celciusza temperatury zewnętrznej i ustawień klimatyzacji na wyświetlaczu na podszybiu (MFD)
- konwersja radia -częstotliwości radia FM (parzyste i nieparzyste dokładnie tak jak w jednostce eurpejskiej), europejskie języki
dodatkowo jeszcze zostały wymienione tarczki licznika. 

Kompatybilność z Impreza 17-, XV 17-, FORESTER 19-, Ascent 19-. 
Więcej zdjęć.

Ahoj, bombelllooo

da radę zrobić podobną konwersję w Tribece USA? Ja mam co prawda wersję EU ale teść ma USA i mocno mu to przeszkadza

Dzięki

Cytat

W dniu 15.03.2021 o 06:45, Palacz69 napisał:

da radę zrobić podobną konwersję w Tribece USA? Ja mam co prawda wersję EU ale teść ma USA i mocno mu to przeszkadza

Nie wiem co to znaczy ze masz EU ale tresć USA:)
Tribeci jest bardzo mało, miałem kilka zapytań ale nigdy nikt nie udostępnił mi samochodu abym mógł się z nim zaprzyjaźnić. Bez problemu mogę zdalnie zrobić konwersje Farenheitów na celciusze w panelu klimatyzacji oraz licznik aby przebieg miał w km i zliczał km. natomiast nie miałem okazji się pobawić wyświetlaczem gdzie są spalanie zasięg itp. 

Tesc (ojciec zony):P a nie tresc,

Moje pytanie  brzmi:czy to prawda ze  moge  miec  w PL klopoty z czesciami do Subaru z US??

Czy poza swiatlami  przednimi,tylne przeciwmgielne i kierunkowskazami cos  jeszcze  musze  wymienic na zewnatrz?

Czy ktos  mi powiedziec ile to w przyblizeniu bedzie kosztowac?.Przeprowadzam sie  do PL i musze rozwazyc koszt utrzymania

samochodu.Zabrac ze soba czy sprzedac?Suma ubezpieczenia juz mnie dobila.

Radio nie  bedzie gralo?

• 2 weeks later...
W dniu 19.03.2021 o 09:19, bombelllooo napisał:

Nie wiem co to znaczy ze masz EU ale tresć USA:)
Tribeci jest bardzo mało, miałem kilka zapytań ale nigdy nikt nie udostępnił mi samochodu abym mógł się z nim zaprzyjaźnić. Bez problemu mogę zdalnie zrobić konwersje Farenheitów na celciusze w panelu klimatyzacji oraz licznik aby przebieg miał w km i zliczał km. natomiast nie miałem okazji się pobawić wyświetlaczem gdzie są spalanie zasięg itp. 

Ahoj, przepraszam, że tak późno odpisuję, ale zdrowie trochę szwankuje. Jak widać nie precyzyjnie się określiłem ;) Więc od początku:  Tak jak kolega powyżej napisał, chodziło mi o ojca mojej żony (teścia) który mieszka w PL ( Wodzisław Śląski) i ma Tribece wersję USA (ja od lat mieszkam w Pradze i mam wersję EU). Teść jest starszym gościem i do Wrocka raczej nie da rady podjechać, byś mógł na miejscu pogrzebać w bebechach. Jeśli bywasz czasem w okolicach Rybnika/Wodzisławia to oczywiście nie będzie problemu. Jakiekolwiek inne rozwiązanie online/zdalnie było by oczywiście idealne. Za pomoc oczywiście normalnie zapłacę. Gdyś był zainteresowany pomocą to bezpośredni mail do mnie: pin69@seznam.cz

Dzięki i miłego dnia

Adam

On 3/29/2021 at 5:31 AM, Palacz69 said:

Tak jak kolega powyżej napisał, chodziło mi o ojca mojej żony (teścia)

Adam

Sluchaj Adam co Ci gadam.Kolezanka  a nie kolega :P