Skocz do zawartości

Kilka pytań przed zakupem.


Inferno12500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie Subaru Imprezy GH 2.0 w benzynie 2007 rok.

1. Na co w szczególności zwrócić uwagę przed zakupem w przypadku tego modelu.

2. Spotkałem się gdzieś na tym forum(nie pamiętam gdzie), że warto sprawdzić Subaru u osoby która się zna na nich. Czy to jest prawda, czy wystarczy sprawdzić jak każde inne auto na stacji diagnostycznej (poza tym co w punkcie 1-szym)? Jeśli tak, to gdzie w regionie Złotoryji w Dolnośląskim?

3. Podobnie jak w pytaniu 2-gim spotkałem się z tym ,że lepiej wykonywać naprawy u osób, które się znają. Czy to też jest prawda, czy może być serwisowany w dowolnym dobrym warsztacie? Pytam o to gdyż chciałbym się dowiedzieć (jeśli jest taka konieczność u osoby) gdzie mogę, go serwisować w regionie Oświęcimia (jeśli jest taka konieczność warsztatu który się zna).

4. Jak często należy wymieniać płyny, oleje itp. oraz, które paliwo lać 95 czy 98?

 

 

Edytowane przez Inferno12500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od tego:

 

Potem poczytaj to:

https://forum.subaru.pl/forum/25-ogólne/

Masz tam informacje o napędach (oleje) oraz FAQ które odpowie też na parę pytań, wątki może leciwe co niektóre ale ciągle aktualne. 

 

Subaru powinieneś serwisować w ASO, na forum które sponsoruje importer ciężko polecić coś innego.

Ale generalnie serwisować możesz wszędzie tam gdzie mają trochę oleju w głowie. Natomiast jakiś remont silnika warto zrobić w poleconym warsztacie. 

Subaru nie różni się jakoś wiele od innych samochodów, silnik jest inny, bo boxer a tak to samochód jak każdy inny. Dobry warsztat z fachowcami sobie poradzi z każdą naprawą. Sam naprawiam swojego Forka z pomocą mechanika. Jakoś dajemy radę :) Części są dostępne bez problemów, mało kiedy trzeba sprowadzać coś przez ASO, ale te zakupione w serwisie są dobrej jakości i często warto je tam zakupić aby mieć tzw spokój.

 

@janekbe chyba stan samochodów w Twojej miejscowości się zmniejszy ;/ 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...